У Сімферополі розпочинається спорудження Соборної мечеті Джума-джамі

3 березня 2011, 16:55 | Іслам | 0 |   | Код для блогу |  | 

Закладання_капсули_для_спорудження_мечеті_Джума-_Джамі.jpgКерівники Меджлісу кримськотатарського народу, Духовного управління мусульман Криму та уряду автономії 3 березня урочисто заклали капсулу в фундамент майбутньої Соборної мечеті Джума-джамі. Вона буде споруджена на околиці Сімферополя поблизу траси на Південне узбережжя Криму, повідомляє Радіо Свобода.

За день до того, 2 березня, позачергова сесія Симферопольської міськради ухвалила рішення передати кримським мусульманам у безстрокове користування ділянку, де будуватиметься мечеть. Цьому передував багатолітній конфлікт за право звести там Джума-джамі.

Муфтій мусульман Криму Хаджа Еміралі Аблаєв каже, що до останнього не вірив у щирість влади, зокрема, прем’єра АР Крим Василя Джарти, і вважає сьогоднішню подію справжнім дивом: «Протягом 25 років мого проживання в Криму такого просто не було. Це вперше, щоб прем’єр пішов на такі поступки і сприяння мусульманам Криму. Іншалла, сподіваємося, все буде добре з мечеттю».

Муфтій розповів, що комплекс Джума-джамі буде однією з найбільших мечетей Європи і матиме чотири мінарети. Споруджуватиметься Соборна мечеть переважно на пожертви вірних.

Всі узгодження Муфтіят отримав за півмісяця. Протягом трьох тижнів Духовне управління мусульман Криму має оформити відповідний державний акт. Експерти зазначають, що змінив позицію насамперед голова кримського уряду Василь Джарти. Саме під його тиском міська рада спершу дала попередній дозвіл, а за два тижні – й остаточно передала земельну ділянку, на вулиці Ялтинській, 22 у безстрокове користування Духовному управлінню мусульман Криму.

За повідомленням УНІАН, у закладенні капсули, в якій міститься послання до нащадків трьома мовами – кримськотатарською, українською і російською, взяв участь митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ (МП) Лазар. Будівництво Джума Джамі обійдеться, за попередніми оцінками, у 8-9 млн. доларів, вважає лідер кримськотатарського меджлісу Мустафа Джемилєв.

Довідка

Духовне управління мусульман Криму спочатку планувало збудувати головний храм кримських мусульман у сімферопольському парку «Салгирка», пізніше погодилося на альтернативну пропозицію звести мечеть по вулиці Ялтинській, 22, в районі об`їзної траси.

Сімферопольська міськрада в 2004 році погодила з ДУМК місце розташування ділянки в 2,7 га і видав дозвіл на розробку технічної документації з відведення землі в оренду. Проте пізніше відмовила у землевідведенні.

Депутати в 2008 році рекомендували мусульманам будувати мечеть на ділянці в 2,7 га на вулиці Луговій, 6 і надали статус лісопаркової зони ділянці на вулиці Ялтинській. Міськрада пояснювала відмову виділити ділянку на Ялтинській її розташуванням у охоронній зоні водосховища. Після цього татари завезли на ділянку на Ялтинській камінь-черепашник.

Вищий господарський суд України в січні 2011 року підтвердив право мусульман будувати мечеть на Ялтинській.

Міськрада Сімферополя на сесії 15 лютого після заклику В. Джарти дозволила ДУМК розробляти проект землеустрою з відведення під мечеть ділянки 2,7 га на Ялтинській. 2 березня земельна ділянка була виділена в постійне користування. Міськрада також дала дозвіл на розробку проекту бульвару на 0,4 га в тому ж районі.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • fedirtsiv | 19 лютого 2020, 17:37

   Треба нарешті духовенству та вірянам незаангажовано дослідити та проаналізувати біблію, у що і в кого вони вірять, бо така наївність приведе їх прямісінько у лапи диявола. Ось пастор зі стажем

  • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 16:58

   В КК України НЕМАЄ такої конкретної статті, згідно якої, можна було б притягувати до відповідальності тих, хто "прихвалює" УПЦ МП та "відвідує її богослужіння". -------------

  • fedirtsiv | 19 лютого 2020, 12:29

   Майно належить громаді і пожертви "на храм" чи "на боже" не повертаються. Що тут не зрозуміло? :) Якщо маємо визнану Константинополем Помісну Православну Церкву, то усі громади

  • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 10:31

   "...свято Зішестя святого духа на апостолів..." ----------Правдивий і більш-менш грамотний християнин, вочевидь, напише так: "свято Зішестя Святого Духа на апостолів..." Це -

  • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 09:07

   Як на моє враження, вельми багато слів і фраз: доволі загального і "правильного" характеру і забарвлення. І дуже мало конкретики. ---- Мабуть, з тією метою, аби наразі обійти стороною певні

  Популярні статті місяця