Філарет вимагає від Варфоломія I повернути оригінал постанови Собору УПЦ КП про її ліквідацію

21 січня 2020, 09:41 | УПЦ КП | 0 |   | Код для блогу |  | 

Владика Філарет вимагає від Вселенського Патріарха Варфоломія повернути оригінал постанови Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року, яка ухвалила рішення про ліквідацію УПЦ КП.

На пресконференції у пресцентрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" в понеділок Філарет заявив, що саме Константинопольський Патріарх вимагав ліквідації Київського Патріархату. "Ми пішли на це незаконне рішення, оскільки Собор був не за приписом церковного статуту Київського Патріархату. Але коли побачили, що ми стали залежними, то відкликали свої підписи під рішенням про ліквідацію Київського Патріархату. І тепер ми вимагаємо від Вселенського Патріарха Варфоломія, щоб він повернув нам оригінал цього Собору", - сказав Філарет.

За його словами, оскільки цей Собор був Київського Патріархату, то оригінал має перебувати в канцелярії Київського Патріархату, а не в канцелярії Константинопольського Патріархату.

"А ось Собор, який було скликано того самого 15 грудня, але вже не у Теплій Софії, а у Софії Київській, то був собор не Київського Патріархату, а Собор Грецької Церкви, яка стала частиною Константинопольського Патріархату. Ті рішення та оригінал Собору має право мати Вселенський Патріарх", - додав Філарет.

Як повідомлялося, останнім часом Філарет неодноразово заявляв що УПЦ КП продовжує існувати, і що він не має наміру виконувати три умови Томосу про автокефалію, наданого Вселенським Патріархатом - умови Томосу щодо переходу закордонних парафій колишньої УПЦ КП до складу Вселенського Патріархату, відмовляється від заборони варити миро та відмовляється вирішувати конфліктні ситуації внутрішнього характеру виключно за погодженням із Фанаром.

20 червня, збори, проведені почесним патріархом Філаретом та названі ним "Помісним Собором Української Православної Церкви Київського Патріархату", скасували постанову архиєрейського Собору 15 грудня 2018 року про ліквідацію УПЦ КП. Сам Філарет припустив існування в Україні трьох православних Церков. Водночас він зазначив, що якщо Православна Церква України під керівництвом митрополита Епіфанія захоче об'єднатися з УПЦ КП, то ніхто заперечувати не буде, а якщо ж ні, то вона існуватиме окремо.

У ПЦУ заявили, що збори за участю почесного патріарха Філарета жодним чином не можуть бути визнані Помісним Собором, а їхні рішення є нікчемними в юридичному та канонічному плані. 24 червня Священний Синод ПЦУ ухвалив рішення, згідно з яким Філарет залишається у складі єпископату ПЦУ, але позбавлений права керувати Київською єпархією.

Проте в грудні синод ПЦУ вирішив створити для Філарета релігійну організацію у складі ПЦУ у формі місії. Він також має довічне право на відправлення богослужінь у Володимирському соборі Києва. Собор ПЦУ також закликав почесного патріарха Філарета і його оточення до примирення та припинення самоізоляції.

10 січня Філарет відкликав свій підпис під постановою помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року, що ухвалила рішення про ліквідацію УПЦ КП.

Пізніше він пояснив, що відкликав свій підпис під постановою помісного Собору УПЦ Київського Патріархату через різницю між томосом, який отримала Україна, та аналогічним документом, який видали іншим країнам. "Вони справді незалежні Церкви, а ми Церква залежна і ця залежність записана у цьому Томосі... Діяльність нашої Церкви обмежується територією України. За її межами ми не маємо жодного права", - сказав Філарет.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця