Філарет відкликав свій підпис під постановою про ліквідацію УПЦ КП

10 січня 2020, 12:55 | УПЦ КП | 12 |   | Код для блогу |  | 

Почесний патріарх ПЦУ Філарет відкликав свій підпис під постановою помісного Собору від 15 грудня 2018 року, на якому була ліквідована Українська Православна Церква Київського Патріархату.

Про це повідомляє пресслужба ліквідованої УПЦ КП.

"Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відкликав свій підпис під постановою так званого помісного собору Української православної церкви Київського патріархату від 15 грудня 2018 року. На цю постанову посилаються чиновники Міністерства культури України, які відмовляються здійснити державну реєстрацію постанови помісного собору Української православної церкви Київського патріархату від 20 червня 2019 року, якою була скасована постанова т.зв. помісного собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що патріарх Філарет повідомив міністра культури, молоді й спорту України Володимира Бородянського про відкликання свого підпису під постановою від 15 грудня 2018 року.

"Відкликання підпису, як допустиму юридичну дію, обумовлюю положеннями статей 9 та 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статей 22 та 35 Конституції України, – якими унеможливлюється погіршення правового становища громадян України, що реалізовують право на свободу совісті в Київському патріархаті", - йдеться у повідомленні Філарета до Бородянського.

Відтак, заявив Філарет, у подальшому його підпис під постановою помісного собору УПЦ Київського патріархату від 15 грудня 2018 року є “недійсним”, повідомляє Укрінформ.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року відбувся об'єднавчий церковний Собор, на якому ліквідували УПЦ КП, створили ПЦУ та обрали її предстоятелем митрополита Епіфанія. На Соборі до складу новоствореної Церкви увійшли Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква та окремі єпископи УПЦ Московського патріархату. Тоді ж Філарет підписав постанову про ліквідацію УПЦ КП.

На початку січня 2019 року новостворена Православна Церква України отримала Томос про автокефалію від Вселенського Патріарха.

Однак уже 14 травня почесний патріарх Філарет оприлюднив звернення, в якому оголосив, що Київський патріархат продовжує існувати, а він сам залишається чинним патріархом.

У свою чергу ПЦУ на засіданні Синоду 24 травня висловила повну підтримку своєму предстоятелю, митрополиту Епіфанію.

29 травня предстоятель ПЦУ видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об’єднання "Українська Православна Церква Київського Патріархату", видані після 30 січня 2019 року, є недійсними.

20 червня колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що скликаний ним "помісний собор" скасував рішення про ліквідацію УПЦ КП і відновив її діяльність.

24 червня Священний синод Православної церкви України ухвалив рішення підпорядкувати ПЦУ усі парафії та монастирі Київського Патріархату.

5 грудня в Православній церкві України поінформували про завершення процедури ліквідації релігійної організації «Київська патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату».

Також, згідно з рішенням синоду ПЦУ, Філарет має право пожиттєвого проживання і використання для своєї діяльності комплексу будівель за адресою: місто Київ, вулиця Пушкінська, 36, та має пожиттєве право на звершення богослужінь у Володимирському соборі міста Києва.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
12коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • serge1717 | 10 січня 2020, 20:09
  Коментувати коментар

  А батюшка філарет не забув, що патріаршого сану йому ніхто не давав. І церква не його власність. Тому і відзивати він нічого не може... Жаль, що літній людині із-за браку розуму дістанеться замість світлої пам"яті лише ганьба...

 • Михаил | 10 січня 2020, 14:24
  Коментувати коментар

  Ещё год назад все нынешние комментаторы визжали, топали ногами, кричали "сам дурак", ""москаль", "агент фсб" и.п., когда я разоблачал и описывал все проделки и аферы Денисенко, его натуру, взгляды, устремления! Кричали, что это клевета, он "духовный лидер нации". Что же вы так быстро изменили Герою Украины и её "патриарху"? Я предупреждал, что вы знаете его по сказкам и пропаганде, а я по-соседски, из с.Плюты. Не стыдно так быстро перепрыгивать на другой берег? Эдак завтра вы тут Путина начнёте хвалить и прославлять.

  • b111 | 10 січня 2020, 14:47
   Коментувати коментар

   ** кака був, кака и остался, и будешь кака, пока не помрешь** я тобі казав давно скажу й зараз. З Філаретом розберуться й без тебе, і знають побільше тебе. В нього, як і в кожної людини є погане й добре, погане прощаєм - добре памятаєм. Дякуючи Йому в нас є ПЦУ. Дивись за собою, бо захлинешся слюною злоби.

  • velovs@ukr.net | 10 січня 2020, 15:00
   Коментувати коментар

   И как раз именно ДО того времени владыка Филарет - несмотря на все эти свои "качества" и неоднозначности - играл, в основном и в целом, ПОЗИТИВНУЮ роль. Т. е. в процессе созидания и утверджения в самостийной Украине СВОЕЙ собственной и независимой Православной Церкви. ----- А вот когда "мавр" успешно сделал своё дело, то он - по идее - должен был достойно удалиться на покой. С большим почётом и уважением для себя. Ну и, конечно, - добрым ИМЕНЕМ, ПАМЯТЬЮ и БЛАГОДАРНОСТЬЮ в истории независимой Украины и её независимого христианства. ------------ Однако - в силу тех самых своих "качеств" - он этого никак не смог да и, собственно говоря, и не способен был понять и уразуметь. А упорно и твердолобо продолжал претендовать на "самую первую" и "наиглавнейшую" роль. И потому - волею Божьего Промысла - и был искусно и красиво выведен из игры. Более того: этими своими смешными, комическими претензиями и поступками, по сути, превратился на престарелого шута и клоуна, на жалкое посмешище в глазах широкой аудитории. К сожалению... -------- Вот и вся здесь повесть... И никаких "измен". Тем более, что служить должны мы никак НЕ конкретному ЧЕЛОВЕКУ - пусть даже и "при сане". А всемогущему, премудрому и преблагому Богу-Творцу и успешной реализации Его воли и планов-замыслов. В т. ч. что касается нашей самостийной державы и отечественного христианства. :)

 • lerer10225@com.ua | 10 січня 2020, 13:41
  Коментувати коментар

  Ну, як говориться - що з літ, то з розуму... То це той випадок! Владика Філарет втратив глузд, ну, і сам, звичайно, з цієї причини, не розуміє, не віддає собі звіт, що робить... Ось так покарав Господь за надмірні амбіції - за всяку ціну бути першим...

 • velovs@ukr.net | 10 січня 2020, 11:58
  Коментувати коментар

  У "Кварталі-95" наразі - в силу відомих причин - відсутній ГОЛОВНИЙ герой їхніх гумористично-сатирично-саркастичних шоу-вистав. І так виглядає, що владика Філарет явно претендує, аби посісти цю - поки що - порожню артпозицію (провідного коміка, який найбільше смішить і тішить публіку). Тим паче, що, як відомо, "святе місце" пустим не буває! Принаймні, надто довго... :)

 • Ігор Затятий | 10 січня 2020, 11:32
  Коментувати коментар

  Ну здурів старий. Годі повідомляти про його маразматичні витівки.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця