УПЦ КП на Дніпропетровщині врешті отримала приміщення під єпархіальне управління

9 квітня 2016, 16:31 | УПЦ КП | view photo | 7 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifУ п’ятницю, 8 квітня, його освятив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, передає власкор РІСУ Софія Богуцька. Представникам УПЦ КП нещодавно передали у користування колишній маєток ХІХ століття у середмісті Дніпропетровська. У тодішньому Катеринославі він належав власнику цегляного заводу Фердинанду Андереггу.

У цій будівлі на колишній вулиці Артема, 3-а, а нині Січових Стрільців, знаходився шкірно-венерологічний диспансер. Вона останні роки стояла пусткою і почала руйнуватися. Тож священнослужителі найближчим часом розпочнуть її реконструкцію.

Нове єпархіальне управління УПЦ КП в Дніпропетровську

На облупленому фасаді вже з'явилися нові таблички. Перш ніж розпочати роботи — ще не діюче управління відвідав Патріарх Філарет. У приміщенні ще прохолодно та сиро. Втім, на стінах священнослужителі вже розвісили ікони.

Предстоятель УПЦ КП каже, що ця будівля — то справжній подарунок обласної влади для Церкви. Довгі роки єпархіальне управління знаходилося в двох невеликих орендованих кімнатах.

“Ми вважаємо це подарунком для нашої Церкви за ту активну діяльність, яку Київський Патріархат проявляє в умовах неоголошеної війни на Сході. Ця акція буде стимулювати наш єпископат і вірян ще більше підтримувати наш народ і державу у боротьбі за нашу незалежність”, — наголосив Патріарх. Він вважає, що всі Церкви в Україні мають долучитися до такої боротьби.

“Ми займаємо позицію нормальних стосунків між Київським та Московським патріархатами і з усіма Церквами – і протестантськими, і католицькими. Тому що наш супротивник – Росія. Відчувши, що не може перемогти нас зброєю, вона хоче зробити всередині України розбрат. І тоді ослаблену Україну взяти голими руками. Ми це розуміємо. Тому прикладаємо всіх зусиль, аби не було ворожнечі на релігійному ґрунті», — запевнив Патріарх Філарет.

Освячення приміщення

Зараз УПЦ КП має в області більше 200-т парафій — 30-ть з них у самому Дніпропетровську. Патріарх Філарет каже, що по всій країні триває процес переходу вірян з церков УПЦ (МП) до УПЦ КП. Так вже зробили у понад 60-ти парафіях.

Крім того, мова йшла і про утиски Церкви в окупованому Криму та Донбасі. У Сімферополі нині під загрозою знаходить єпархіальне управління та кафедральний собор — їх намагаються відібрати. А на непідконтрольній українському війську Донеччині та Луганщині парафії пішли у підпілля.

“Там безперешкодно може здійснювати богослужіння тільки МП, а всі інші — і КП, і РКЦ, і УГКЦ, і протестантські церкви — такого права не мають. Оце приклад вам, як ставиться Росія до свободи совісті. Не дозволяють по всій окупованій території, але богослужіння здійснюються підпільно”, — зауважив владика.

Патріарх Філарет у час Великоднього посту просить усіх вірян молитися та бути впевненими у перемозі: “Від Бога залежить і наша перемога, і наше майбутнє. Ми віримо, що Бог не тільки існує, а ще й керує і народами, і кожною людиною, зокрема. Тому треба Богові молитися, а свою віру виявлять у добрих справах. Те, що наш народ виявляє зараз цю любов до ближнього — я закликаю посилювати і надалі. І Господь дасть нам тоді перемогу, мир і добробут!”.

Нове єпархіальне управління УПЦ КП в Дніпропетровську

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Леонтій | 12 квітня 2016, 08:17
  Коментувати коментар

  Р.S. А також: до речі, як ці пентограми, так і два інші комуно-більшовицькі символи - молот і серп, мають спільне: масонське окультно-магічне походження! А взагалі-то на цю тему, тобто щодо, за змістом, сатанинської сутності московського авторитарно-тоталітарного імперського режиму - в усякому разі, за останні майже 100 років - можна наводити ще немало доволі цікавих і слушних арґументів і думок. У т. ч. пророчо-есхатологічного характеру зі Святого Письма. Одначе постає питання: наскільки вони можуть бути достатньо серйозними й переконливими й, передусім, для тих людей, які - так чи інакше, тією чи іншою мірою, але - заанґажовані, перебувають під впливом великодержавно-імперської ідеології та міфології "русского мира"?!..

 • Леонтій | 11 квітня 2016, 21:16
  Коментувати коментар

  Р.S. У цьому ж зв'язку, шановна п. Кропиво, можу повідомити Вам навіть більше того. А саме: диявол уже дуже давно – коли ще був світоносним архангелом у найближчому Божому оточенні – вельми горделиво-пихато мріяв і "говорив у серці своєму: "зійду на небо, вище за зірки Божі піднесу престіл мій і сяду на горі у зібранні богів, на КРАЮ ПІВНОЧІ; зійду на висоти хмарні, буду подібний до Всевишнього"" (Іс.14:13). Як відомо, йому це тоді зреалізувати ніяк не судилося, бо, як згадувалося вище, був він "скинутий на землю". Одначе тут, на землі, йому таки вдалося поставити отой свій "престіл сатани" (і, до речі, копію ПЕРГАМСЬКОГО) – у вигляді мавзолея Лєніна – на Червоній площі в Москві, котра розташована якраз точно на ПІВНІЧ від Єрусалима! А ще далі на північ - це терени, власне, Росії й, відповідно, НЕМАЄ ніяких інших столиць будь-яких інших держав. Крім того, кремлівські вежі були "прикрашені" (увінчані) пентограмами криваво-червоного кольору, виготовленими із найулюбленішого "коштовного каменя" Люцифера – "рубіну" (Одкр.2:12,13; Єз.28:13). Так от виходить, що, принаймні, починаючи від більшовицького перевороту 1917 р. і далі - аж по сьогодення, правлячий режим Російської імперської держави досить ТІСНО ПОВ'ЯЗАНИЙ із самим дияволом та його неймовірно жахливими й дуже гріховними - криваво-злочинними діяннями!

 • Леонтій | 11 квітня 2016, 19:41
  Коментувати коментар

  Так от, шановна п. Крапиво, нинішній авторитарно-агресивний кремлівський режим, як і його законного та логічного попередника - оту безбожну Московська комуно-совдепівську "імперію зла й беззаконня" - якраз наразі і використовує, як своє важливе знаряддя, добре знаний "дракон величезний червоний" - "великий дракон, древній змій, званий дияволом і сатаною, що спокушає всю вселенну" і який був "скинутий на землю". І наразі перебуває він "у великій люті, знаючи, що небагато йому залишається часу" (Одкр.12:3,9,12). І ця його "велика лють" нині і виливається, зокрема, на незалежну Україну та її різнобарвне християнство. А тому що вони, зрештою, чітко зрозуміли й усвідомили, що означало й безумовно виконали відповідне Боже знамення-повеління. Це - коли у ЛАЗАРЕВУ суботу, 26 квітня 1986 р., над українським Поліссям апокаліптичний "третій ангел затрубив, і впала з неба велика зірка, що палала подібно до світильника", а от "ім'я цієї зірки – "полин"" (Одкр.8:10). Й це був саме той "голос з неба, який говорив: вийди з неї [геть]" – неовавилонської "великої блудниці" (євразійсько-шовіністської імперії "ІІІ Риму"), улюблений "народе Мій, щоб [більше] не брати вам участі у [тяжких переступах і] гріхах її та не зазнати покарань її; бо гріхи її дійшли до неба, і Бог пригадав [усі ці] неправди її" (Одкр.18:2,4,5). Й, при цьому, добре запам'ятай, що ця "жінка" ("велика блудниця") "сиділа на звірі червоному, сповненому імен богохульних" – самому дияволові, і "вона тримала золоту чашу в руці своїй, наповнену мерзотами і нечистотами блудодійства її", і що ця "жінка упоєна була [великою] кров'ю святих і кров'ю свідків Ісусових" (Одкр.17:2-6). Так що, принаймні, в ЦЬОМУ контексті патріотично налаштоване українське християнство діє, загалом, правильно й відповідно, знаходячись по протилежний бік від диявола і гріха!

 • Кропива | 11 квітня 2016, 16:05
  Коментувати коментар

  Усе як завжди: супротивник - Росiя, а не диявол, боротьба за незалежнiсть замiсть боротьби з грiхом. Дарунок за активну дiяльнiсть в неоголошенiй вiйнi. Тому ту активнiсть i розводять, бо бiльше нема за що дарунки отримувати

 • Гандзя | 11 квітня 2016, 11:27
  Коментувати коментар

  Що подарунок, то подарунок! таку будiвлю отримали! сподiваюся, що не доламають споруду, а то, з огляду на всi майновi скандали з УПЦ КП, страшно стае. а може, зроблять показову виставу: "Бачите, ми вiдновили пам"ятку архiтектури!"

 • Леонтій | 11 квітня 2016, 07:14
  Коментувати коментар

  Не кажи "гоп", поки не...

 • anomei | 10 квітня 2016, 23:35
  Коментувати коментар

  УПЦ КП зараз "на коні"! Вони ж "гідно проявили себе на Майдані". Та це зовсім не на довго. Йдете, шановні, тим же шляхом, який до цього засуджували. Тому, пісня ваша буде, хоч і гучною, але - не довгою.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • fedirtsiv | 19 лютого 2020, 12:29

  Майно належить громаді і пожертви "на храм" чи "на боже" не повертаються. Що тут не зрозуміло? :) Якщо маємо визнану Константинополем Помісну Православну Церкву, то усі громади

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 10:31

  "...свято Зішестя святого духа на апостолів..." ----------Правдивий і більш-менш грамотний християнин, вочевидь, напише так: "свято Зішестя Святого Духа на апостолів..." Це -

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 09:07

  Як на моє враження, вельми багато слів і фраз: доволі загального і "правильного" характеру і забарвлення. І дуже мало конкретики. ---- Мабуть, з тією метою, аби наразі обійти стороною певні

 • dutchak1 | 19 лютого 2020, 08:53

  На жаль всі експерти і «болільники» чомусь не в силі уважно прочитати релігійний закон, згідно тексту якого задеклароване право релігійних громад змінювати юрисдикцію неможливо порушити і,

 • Paraeklezyarh | 18 лютого 2020, 18:42

  Не завадило б ввести подібне ( відсторонення архієреїв від управління, по досягненню певного віку) і в православній церкві України. Це могло б попередити і унеможливити маніянально-шизофренічні

Популярні статті місяця