На Донеччині громада з УПЦ (МП) перейшла до Київського Патріархату

16 жовтня 2015, 10:40 | УПЦ КП | 3 |   | Код для блогу |  | 

Костянтинівка_3.jpgexklusiv.gifНа День захисника, 14 жовтня, у місті Костянтинівка Донецької області громада парафії Стрітення Господнього разом з храмом перейшла під юрисдикцію УПЦ Київського Патріархату. Духовенство Горловської та Слов’янської єпархії УПЦ (Московського Патріархату) стверджують, що це було захоплення силою, а також прямим порушенням статуту.

Історія будівництва нової парафії почалась ще в 2011 році, коли бізнесмен та депутат Донецької ОДА Шапран Ю.В. захотів підтримати створення храму, повідомляє сайт Горлівської та Слов’янської єпархії УПЦ (МП). Тоді він звернувся до єпископа Горловського та Слов’янського Митрофана з проханням підтримати його ініціативу. 25 березня того ж року було зареєстровано статут нової громади, а також виділено землю під будівництво храму (рішення міської ради від 29 березня).

Коли ж зведення храму майже завершилось, в 2014 році, ініціатор Шапран прийняв рішення про перехід громади під юрисдикцію Київського Патріархату, що підтримала парафіяльна рада. За повідомленням єпархії УПЦ (МП), він самотужки змінив склад ради, представивши себе та своїх друзів як громаду храму.

Костянтинівка_2.jpg

В офіційному повідомленні УПЦ (МП) є звернення до нового архиєрея громади від УПЦ КП: «Хотілося б поставити питання «архиєпископу Донецькому і Маріупольському» Сергію, який здійснював сьогодні «богослужіння» в Костянтинівці: чи означає його вчинок, що кинуті храми «Київського Патріархату» на непідконтрольній Україні території автоматично стають нашою власністю, чи все ж потрібно дотримуватися заповідей «Не кради» і «не бажай дому ближнього свого, не бажай дружини ближнього свого, ані раба його, ані невільниці його, ані вола його, ані осла його, нічого, що у ближнього твого»?»

Натомість архиєпископ Донецький та Маріупольський Сергій (Горобцов) від УПЦ КП у коментарі РІСУ розповів, що вперше дізнався про бажання переходу приблизно рік-півтора тому. За його словами, до нього звернулись представники усієї громади, яка бажала перейти під його юрисдикцію через поведінку кліриків УПЦ (МП). Владика підкреслив, що це був перший випадок, коли парафія хотіла перейти до Київського, а не Московського Патріархату у цьому регіоні.

Костянтинівка_1.jpg

«Представники парафіяльної ради та віруючі були обурені діями священиків від УПЦ (МП). Зокрема, вони знали, що служителі зі Слов’янська, Краматорська, Костянтинівки брали до рук зброю та супроводжували бойовиків від ДНР не тільки як капелани. У самому повідомленні від владики Митрофана видно, що він нам погрожує, питаючи про парафії на окупованих територіях. Однак ми не покинули своїх вірних, раз на тиждень там завжди є богослужіння. Питання в тому, що деякі священики поїхали через погрози фізичної розправи та переслідування. А сам єпископ Митрофан проповідував у храмах за Руський мир та проти української державності»,–  підкреслив архиєпископ.

Представники парафії звернулись за консультацією до Предстоятеля УПЦ КП Патріарха Філарета та послались на закон «Про свободу совісті та віросповідання», де зазначено, що релігійна громада може сама вирішувати, кому належатиме храм та община. Перше служіння у громаді Стрітення Господнього відбулось на Покрову та День захисника за участі військовослужбовців. Окрім того, нижній храм названо на честь Покрови Пресвятої Богородиці.

«… виникає питання: сьогодні, спираючись на військову силу під виглядом патріотизму, можна здійснювати будь-яке беззаконня, чи все-таки за допомогою судового розгляду ми переконаємося в тому, що Україна є правовою державою, де закон і права для всіх однакові?» - йдеться в офіційному зверненні від єпархії УПЦ (МП).

Архиєпископ Сергій відповідає, що мешканці Костянтинівки підходили та казали йому, що давно чекали нового храму, а тим паче УПЦ КП. Так само на службу прийшли військові, яких мали змогу привітати зі святом. Тому, за його твердженням, ніхто людей на службу силою не зганяв, щоб довести масштабність парафії.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • qwe | 22 жовтня 2015, 15:32
  Коментувати коментар

  Попытку захвата Николаевского храма с. Райгородка Новоайдарского района Луганской области предприняли 18 октября представители «Киевского патриархата»,сообщает Eparhia.lg.ua. Как рассказали в Луганской епархии, некоторое время назад в селе начался сбор подписей в поддержку открытия нового храма. На вопросы о его конфессиональной принадлежности давались уклончивые ответы, в связи с чем свои подписи ставили в основном люди нецерковные. Когда появились сведения, что местному храму УПЦ угрожает незаконный захват «Киевским патриархатом», это возмутило и прихожан, и местных жителей. 18 октября в Никольском храме состоялась Литургия, которую возглавил игумен Иоанно-Предтеченского мужского монастыря, архимандрит Варфоломей (Кузнецов). После богослужения народ и духовенство вышли во двор, замкнув двери церкви, опасаясь проникновения раскольников. В это время к храму подъехала машина с военнослужащими, и один из них сообщил, что скоро приедет «епископ» УПЦ-КП. В ходе состоявшейся беседы все присутствующие высказали свою преданность канонической Церкви и возмущение действиями раскольников. У прибывшего «епископа» Афанасия священнослужители и миряне потребовали объяснить причину визита, на что раскольник сослался на подписи прихожан, которые, по его словам, просят перейти под юрисдикцию «Киевского патриархата». Эти слова вызвали недоумение присутствующих, так как многие думали, что дают согласие на открытие нового храма в селе: о переходе в УПЦ-КП никто не подозревал. Из числа подписавшихся у храма почти никого не было, а те, кто, не разобравшись, поставили свои подписи, попросили их аннулировать. «Епископ» уехал ни с чем. «Состоявшийся инцидент опровергает распространяемый раскольниками аргумент о том, что приходы УПЦ переходят в т.н. «Киевский патриархат» якобы из-за непатриотической позиции духовенства УПЦ. Прикрываясь этой ложью, обманным путем, с применением силы раскольники захватывают храмы нашей Церкви на Западной Украине и пытаются это делать уже на Востоке Украины.

 • qwe | 19 жовтня 2015, 01:13
  Коментувати коментар

  Коментуючи ситуацію, місцевий настоятель протоієрей Андрій Чичеринда каже, що військові з нашивками «Донбасу» з’явилися у храмі ще у серпні поточного року. «Я звернувся до Юрія Шапрана – запитав, хто це? – говорить священик. – Він сказав, що ці люди охороняють храм, щоби не було ніяких провокацій, особливо перед виборами». Очевидне намагання відібрати храм громади УПЦ з боку Шапрана та з’ясувати причини такої поведінки спробував митрополит Митрофан. «Якщо б він дав зрозуміти, що його змусили, я б йому надав всіляку допомогу, – розповідає митрополит. – Але ні – він сказав, що так сам вирішив!». Духовенство та миряни православної Донеччини шоковані, адже таким чином кожен, хто має військову силу може безкарно захоплювати храми та робити парафії, немов перебуваючи у часи релігійних війн 400-літньої давнини.

 • Михаил | 18 жовтня 2015, 20:32
  Коментувати коментар

  И самое интересное, что при всех этих "добровольных" переходах рядом , всегда совершенно случайно, оказываются какие-нибудь силовики или бойцы - то Правый сектор, то военные, то ещё кто-то. При этом они или робко наблюдают за происходящим или молятся - бедные овечки.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця