В УПЦ МП подали викривлену інформацію про рішення Синоду Елладської Православної Церкви щодо ПЦУ

31 серпня 2019, 16:00 | УПЦ (МП) | 2 |   | Код для блогу |  | 

Незважаючи на офіційне повідомлення Синоду Православної Церкви Еллади (Греції) від 28 серпня щодо вирішення українського питання, офіційні ресурси УПЦ МП поширили спотворену інформацію про цю подію, посилаючись на нецерковні видання і навіть на богослова, який перебуває у розколі з Грецькою Церквою. Про це інформує “Релігія в Україні”.

Як уже повідомлялося, 28 серпня опубліковано прес-реліз Синоду Православної Церкви Еллади (Греції). За підсумками серпневого засідання Синод визнав право Вселенського патріарха надати автокефалію Українській Церкві, так само як і право предстоятеля Елладської Церкви далі займатися питанням визнання цієї Церкви. 

У числі рішень Синоду прес-реліз називає висновок щодо українського питання: "За підсумками роз'яснень Синодальних комітетів з догматичних і канонічних питань та міжправославних і міжхристиянських відносин з українського питання, Постійний Синод Церкви Греції визнає звичайне право Вселенського Патріарха надавати автокефалію, а також привілей предстоятеля Церкви Еллади далі вирішувати питання визнання Церкви України".

З цього випливає, що фактично Синод Елладської Церкви визнав автокефалію Української Церкви (оскільки погодився з правом Константинополя надати їй автокефалію – на засіданні розглядалося саме українське питання) і невдовзі предстоятель Церкви Греції проголосить подальше, можливо, остаточне рішення з цього приводу. Яке саме рішення в контексті ухвалення Синоду проголосить предстоятель Церкви Греції, не повідомляється.

Офіційні медіаресурси РПЦ – Рatriarchia.ru та Mospat.ru – обійшли мовчанням рішення Грецького Синоду.

Водночас офіційні ресурси УПЦ (МП) поширили викривлену інформацію про синодальне рішення Грецької Церкви, посилаючись на грецьке нецерковне видання "Ромфея" (Romfea), яке, за даними телеграм-каналу"Церквач", має тісні неофіційні контакти з Московською Патріархією і часто висвітлює релігійні події у вигідному для неї світлі.

28 серпня "Ромфея" опублікувала новину "Архієпископ Іеронім: «Я не можу взяти на себе відповідальність»", в якій повідомляється,  що українське питання розглядалося на засіданні: "обговорення відбувалося у спокійній обстановці, де всі члени Синоду висловили свою думку", хоча, за даними "Ромфея", члени Синоду "не приховували свого роздратування, оскільки українське питання підійшло на кінець роботи без попередньої інформації та не було включене до порядку денного". За результатами обговорення, предстоятель Церкви архієпископ Ієронім, як пише "Ромфея", "нібито"/"приблизно" сказав на Синоді" таке: "Я не можу взяти на себе таку відповідальність, я передам її в ієрархію". Також якийсь анонімний ієрарх сказав "Ромфеї", що "в інших випадках не потребувалося від всієї ієрархії визнання автокефалії так само, як це було з іншими автокефаліями на Балканах. Тут ми маємо особливий випадок з нерукопокладеними, розкольниками, які були ще й відлученими". Тепер, за "ексклюзивною інформацією" від "Ромфеї", архієпископ Ієронім "запропонує обговорити українське питання після митрополичих виборів у жовтні". 

При цьому "Ромфея" не посилається на вищезгадане офіційне повідомлення Синоду. Оскільки, за даними "Ромфеї", серед синодалів лунало незадоволення включенням українського питання в порядок денний, очевидно, що воно було внесене з благословення самого предстоятеля Церкви Греції.

29 серпня сайт УПЦ (МП) опублікував свою новину під назвою "У Синоді Еладської Православної Церкви назвали «ПЦУ» «нерукопокладеними та забороненими розкольниками»", в якій уникає офіційного повідомлення Грецького Синоду і водночас посилається на "грецьких журналістів", тобто "Ромфею". При цьому з новини "Ромфеї" сайт УПЦ (МП) бере інформацію вибірково і неакуратно, чим робить позицію Грецького Синоду ще більш схожою на позицію ієрархів УПЦ (МП).  Архієпископу Ієроніму вже прямо приписуються слова, які він, за даними "Ромфеї", "нібито"/"приблизно" сказав. Проте на сьогодні ніякої офіційної інформації про те, як архієпископ Ієронім "далі вирішуватиме питання визнання Церкви України", немає.

В публікації "Центру інформації УПЦ" у Фейсбуці від 28 серпня "Элладская Православная Церковь отодвинула рассмотрение вопроса о признании автокефалии ПЦУ" також міститься переказ інформації агентства "Ромфея". При цьому зазначається: "как утвержает издание, в результате обсуждения Священный Синод пришел к выводу о том, что вопросом признания ПЦУ будет заниматься Архиерейский Собор". Хоча "Ромфея" таке не стверджувала, зазначаючи, що визначати подальший хід подій – це "привілей предстоятеля".

29 серпня "Центр інформації УПЦ" розмістив публікацію "В УПЦ объяснили решение Синода Элладской Православной Церкви в отношении к ПЦУ". В ній представлена думка заступника голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) протоієрея Миколая Данилевича та Запорізького митрополита Луки (Коваленка). Обидва представника УПЦ (МП) наполягають, що Грецький Синод "ничего не заявлял о каноничности или неканоничности предоставления автокефалии ПЦУ, синод просто согласился с правом Константинополя это делать". Хоча раніше РПЦ, в т.ч. УПЦ (МП), відмовляла Константинополю у праві на це, вважаючи Україну своєю канонічною територією. Втім, в подальшому згадані представники УПЦ (МП) тлумачать рішення Грецького Синоду абстрактно, як загальне право Константинополя, без прив'язки до Української Церкви, хоча в синодальному прес-релізі зазначається, що йдеться саме про "українське питання" і про "привілей предстоятеля Церкви Еллади далі вирішувати питання визнання Церкви України".

Того ж дня, 29 серпня, "Центр інформації УПЦ" у своїй публікації "Греческий богослов протопресвитер Феодор Зисис: Те, кто признает ПЦУ окажутся вне Церкви" зарахував до своїх союзників і авторитетів Феодора Зісіса, який ще у 2017 р. розірвав стосунки з Грецькою Церквою, ухилившись у розкол, а РПЦ ще у 2011 р. вилучила його книжки з друку, оскільки його позиція "суперечить офіційній позиції РПЦ і компрометує священноначалля Константинопольської та Елладської Православних Церков". Причому думки Зісіса були взяті "Центром інформації УПЦ" з публікації на сайті Видавничого дому "Святая Гора" (Москва), від якого у тому ж 2011 р. відмежувалася Видавнича Рада РПЦ за "несанкціоноване використання даним видавництвомгрифа Видавничої Ради" і поширення сумнівних книжок Зісіса. У свою чергу, сайт "Святої Гори" передрукував публікацію Зісіса, якою скористався "Центр інформації УПЦ", з опозиційно-консервативного грецького блогаАktines, де стаття з'явилася ще 25 червня, тобто за два місяці до цих синодальних подій.

Такі маніпуляції офіційних видань УПЦ (МП) створюють у віруючих викривлене уявлення про ставлення Церкви Греції до подій в Україні. Так само офіційний сайт УПЦ (МП) протягом 2019 року тричі дезінформував про ставлення Афону до ПЦУ.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Ігор Затятий | 31 серпня 2019, 19:13
  Коментувати коментар

  "А я старий і битий на квиток повірив москалеві" .Тарас Шевченко.

 • Nic21 | 31 серпня 2019, 17:35
  Коментувати коментар

  Євангелія від Йоана 8:42-44 42 А Ісус їм: «Був би Бог ваш Отець, любили б ви мене, бо я вийшов від Бога і прийшов: не від себе самого прийшов, а він послав мене. 43 Чого ж не розумієте, що я кажу? Бо слова мого ви слухати неспроможні. 44 Диявол вам батьком, тож волите за волею батька вашого чинити. А був він душогубець від початку, і правди він не тримався, бо правди нема в ньому. Коли говорить брехню, зо свого говорить, бо він брехун і батько лжі". Ось вам це про Павлушу в рясі, представника Краснознамьонної ордена Лєніна РПЦ імені Путіна

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 18:38

  Р. S. І кого ця інфа зацікавить, то він, погугливши, - без особливих проблем - зможе знайти всі необхідні додаткові аспекти, деталі й подробиці цієї тематики.

 • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 18:36

  "...коли проводилися реформи царів Єзекії й Йосипа, які дозволяли служіння Єдиному Богу виключно в Храмі Соломона..." --------- І це був, як добре знаємо, ПЕРШИЙ - знищений вавилонянами, а

 • Ігор Затятий | 25 лютого 2020, 15:23

  Знову мацкалі пролетіли, як фанера над Амманом.

 • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 13:59

  Я ні 31 березня, ні 21 квітня 2019 р. взагалі НЕ БРАВ участі в тих президентських виборах. Це - ПО-ПЕРШЕ. ------ А, ПО-ДРУГЕ, суто кон'юнктурний "патріотизм" п'ятого (екс)президента, як

 • enzian | 25 лютого 2020, 12:20

  velovs@ukr.net, а зелені "ліволіберальні" клоуни, які завдяки таким "критикам", як Ви, прийшли до влади і яких Ви - вони більші патріоти, ніж Порошенко?

Популярні статті місяця