Ніхто ще не знає як питання про Томос може вирішитися, - УПЦ (МП) про зустріч з Варфоломієм

24 червня 2018, 10:58 | УПЦ (МП) | 7 |   | Код для блогу |  | 

В повідомленні офіційного сайту УПЦ (МП) сказано, що члени Синоду  прибули 23 червня до Константинополя з метою отримання достовірної інформації від Патріарха Варфоломія щодо ініціатив можливого надання Томосу про автокефалію, а також з метою донесення позиції Української Православної Церкви щодо цього питання. Владики також розповіли Патріарху про поточну ситуацію в церковному житті України.

зустрічw.gif

Від імені Митрополита Онуфрія владики передали запрошення Патріарху Варфоломію надіслати свого представника до Києва на святкування 1030-ліття хрещення Київської Руси.

Як сказано у повідомленні, спілкування відбувалося у відкритій, відвертій, конструктивній та братній атмосфері. 

Офіційний сайт УПЦ (МП) подає два коментарі, які після завершення зустрічі її учасники дали для українських ЗМІ.

Митрополит Гальський Емануїл зазначив:

«Сьогодні під проводом Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія у нас була радість зустрітися, співпрацювати і говорити з делегацією Української Православної Церкви у нас в Патріархії на Фанарі.

Це була дуже корисна і конструктивна бесіда, під час якої ми обмінялися думками з приводу українського церковного питання, про яке всі так переживають. Вселенський Патріархат ніколи не переставав і продовжує цікавитися питанням вирішення церковної проблеми, яка існує в Україні, для встановлення миру, примирення і співпраці всіх груп в державі на її благо.

Ми переконані, що всі разом можемо співпрацювати і внести загальний внесок на благо України і вирішення даного питання. І сьогоднішня розмова була благословенним моментом для нас, і ми віримо, що у цьому спілкуванні і постійному діалозі ми досягнемо спільної мети на благо всієї Православної Церкви».

Коментар митрополита Бориспільського і Броварського Антонія повністю:

«Метою зустрічі було донести об’єктивну інформацію щодо тих проблем, які існують в Українському Православ’ї, а також почути від самого Патріарха про те, що активно говорять в засобах масової інформації, а саме про нібито бажання Святішого Патріарха Варфоломія дарувати Томос про автокефалію найближчим часом.

Зустріч була довгою і відвертою, кожен говорив своє бачення про ситуацію в Україні і не тільки в ній, тому що розколи існують не тільки в Українській Православній Церкві, а й у багатьох Помісних Православних Церквах, і ми повинні шукати ті шляхи, які допоможуть вилікувати ці розколи.

Кілька разів говорилося про неможливість легалізації розколу, питання потрібно ставити про його лікування. Образно кажучи іноді ліки не допомагають і ми тепер перебуваємо в пошуках того, що допоможе об’єднати наших братів, які довгий час знаходяться за церковною огорожею. Ми бачимо, що бажання Константинопольського Патріарха, тобто тієї Церкви, від якої ми отримали хрещення, — допомогти в цьому питанні.

Святіший Патріарх Варфоломій казав, що він не бажає втручатися в ситуацію, але хоче також допомогти, як людина відповідальна і перший серед рівних єрархів всього Православного світу, вирішити дуже складне питання. Ми бачимо, що така відкритість будується на тому, що ми будемо шукати рішення на базі наших канонічних правил, а не так як кажуть в наших засобах масової інформації та деякі високопоставлені особи про те, що нібито питання вже вирішене. Ніхто ще не знає як питання може вирішитися, так як воно досить складне, але ми повинні робити все для того, щоб наші брати і співвітчизники, які знаходяться в розколі, повернулися в лоно Православної Церкви».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 25 червня 2018, 20:13
  Коментувати коментар

  Справа не в Патр. Філареті, а у великому Українському народові. Патріархом може стати будь-хто з Архієреїв. Зокрема, на кого випаде Божий жереб. Гузинські митрополити сказали. Що 40 мільйонний народ має богом дароване право мати свою Автокнфальну Церкву і свого Патріарха. А як хто на картині виглядає,більшою мірою залежить від чистоти серця наповненого люббов'ю кожного до всіх. Христос і з ХРЕСТА дивився з Безмежною Божественною Люббов'ю до всіх і до своїх розпинателів, і навіть МОЛИВСЯ зща них. Він вчив і закликав любити навіть своїх ворогів.Де той найбільший людський геній, який придумав би таку науку, яку беззастережно прийняли б його послідовники, як наймудрішу? Де той найбільший земний мудрець, який би придумав таку розвязку-фінал Голгофи: помираючий Переможець зла, гріха, смерті і диявола, і спасенний бандит..."Сьогодні будеш зі Мною в раю". Ці слова ніколи і ніхто не прмовив би з усіх хто жив, живе і буде жити на цій землі.Амінь!

  • Михаил | 25 червня 2018, 21:50
   Коментувати коментар

   Конечно народ Украины и может и должен иметь свою Церковь и своего Патриарха. Но это должны быть НАСТОЯЩАЯ ЦЕРКОВЬ и НАСТОЯЩИЙ ПАТРИАРХ! А не ряженые клоуны в непонятной секте, не имеющие ни Апостольской преемственности, ни мирового признания. Надо терпеливо и последовательно идти к цели, с компромиссами и точным соблюдением всех канонов, а не с наскока объявлять себя и "патриархами" и "упц кп".

 • Михаил | 25 червня 2018, 10:33
  Коментувати коментар

  Посмотрите видео встречи. Денисенко так могут встречать? В этом вся разница между Церковью и псевдоправославной сектой.

  • В. Ясеневий | 25 червня 2018, 23:17
   Коментувати коментар

   Михаил! А можна ли считать Церковью, да еще каноическою и с апостольским приемством организацию созданою наилютейшим безбожником сталиным в 1943 году с целью - служить сатанинским идеям марксизма-денинизма-сталинизма ??? И, кстати, она, в лице патриархов и всех епископов, за исключением ряда священников..., очень верно и преданно служила.

 • Ігор Зенькович | 24 червня 2018, 12:26
  Коментувати коментар

  "Говорили, балакали, сіли та заплакали"

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • enzian | 23 лютого 2019, 14:59

  Нічого дивного, в агента ГРУ увірвався терпець, і він вирішив використати табельну зброю ...

 • serge1717 | 23 лютого 2019, 12:42

  Думаю, патріарх Філарет даремно хвилюється. Нічого поганого від зближення двох гілок християнства немає. Це московські попи підскакували б наче на сковорідці. Чим раніше християни зрозуміють, що сила

 • velovs@ukr.net | 23 лютого 2019, 09:52

  Ну, по-перше, Собор св. Софії - ніяк НЕ Є "приватною власністю" ЖОДНОЇ з нинішніх церковних конфесій в Україні. А саме - українського народу: в особі його нинішньої - незалежної і соборної

 • humenyuk.vasyl | 23 лютого 2019, 09:42

  "Почесний Патріарх ПУЦ Філарет" - шановна редакціє, а переставити букви ПУЦ на ПЦУ Ви не можете, чи свідомо не хочете?

 • LASTIVKAUST | 23 лютого 2019, 06:34

  СКІЛЬКИ В*ЇДЛИВИХ ЕМОЦІЙ "вєщатєль" від МП, ТОБТО РПЦ (КРАЇНИ АГРЕСОРА).ЯКИЙ ГОНОРАР ОТРИМУЄШ? "МУХАМУХА" своє лайно оберігає...

Популярні статті місяця