• Головна
  • Новини
  • У Києві стартує міжнародна конференція про гоніння на Церкву в ХХ столітті...

У Києві стартує міжнародна конференція про гоніння на Церкву в ХХ столітті

07.02.2018, 10:33
У Києві стартує міжнародна конференція про гоніння на Церкву в ХХ столітті - фото 1
Більше 40 вчених із одинадцяти країн світу беруть участь у Міжнародній конференції «Київський митрополит священномученик Володимир (Богоявленський) і початок гонінь на Православну Церкву в ХХ столітті», яка проходить 7-8 лютого в Києво-Печерській лаврі.

Більше 40 вчених із одинадцяти країн світу беруть участь у Міжнародній конференції «Київський митрополит священномученик Володимир (Богоявленський) і початок гонінь на Православну Церкву в ХХ столітті», яка проходить 7-8 лютого в Києво-Печерській лаврі, повідомляє офіційний сайт УПЦ (МП).

конференція.jpg

Сьогодні вранці перед початком конференції була звершена Літургія в Трапезному храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Об 11.30 в палаті Трапезної церкви відбудеться відкриття тематичної фотовиставки, присвяченої 100-річчю від дня смерті першого новомученика в архиєрейському сані — священномученика Володимира (Богоявленського).

Пленарне засідання конференції розпочнеться о 15.00.

Організатори події - Свято-Успенська Києво-Печерська лавра, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Міжнародний інститут афонської спадщини.

З доповідями виступлять богослови та історики з України, Білорусі, Польщі, Росії, Молдови, Румунії, Чехії, Сербії, Франції, Великобританії та США.

Будуть представлені і розглянуті нові відомості на основі архівних джерел про життя і мученицьку смерть Київського митрополита свщмч. Володимира (Богоявленського), а також факти історії гонінь проти Церкви і репресій духовенства в СРСР.

Завдання конференції — вивчення спадщини і мученицького подвигу священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького; пошук, узагальнення та систематизація свідоцтв і джерел з історії гонінь на Православну Церкву та репресій проти православного духовенства за радянських часів; реабілітація та увіковічення пам’яті жертв репресій; осмислення сповідницького шляху Православної Церкви в роки богоборчих гонінь; відродження спадщини і шанування пам’яті святих новомучеників і сповідників Православної Церкви ХХ століття.