Парафія УПЦ (МП) перестала поминати Патріарха Кирила, протестуючи проти обмеження самостійності УПЦ

7 грудня 2017, 13:01 | УПЦ (МП) | 9 |   | Код для блогу |  | 

Архимандрит Арсеній (Бочкарь), доктор богослов’я, настоятель храму Сергія Радонєжського Кам'янської єпархії УПЦ (МП), яка охоплює частину Дніпропетровської області, сповістив єпархіального архиєрея про одностайне рішення своєї парафії припинити поминати за богослужінням Московського патріарха, починаючи зі свята Введення Богородиці (4 грудня).

Своє рішення парафія пояснила протестом проти останніх постанов Архиєрейського Собору РПЦ 29 листопада – 2 грудня у Москві, які "позбавили основних прав і привілеїв" УПЦ, "документально зафіксувавши перетворення Української Православної Церкви в кращому випадку на церковну одиницю з правами Езархату (як це було до 1990 року)", повідомляє портал "Релігія в Україні".

У рапорті до архієпископа Володимира (Орачова), Кам’янського та Царичанського архієрея, архімандрит Арсеній схвально оцінює ініційовану предстоятелем УПЦ митрополитом Онуфрієм поправку в устав РПЦ про те, що керівний центр УПЦ знаходиться в Києві. 

лист_1.png

"Однак, — ідеться далі у рапорті настоятеля храму, — разом з розумінням ситуації Церкви в Україні, керівники адміністративного апарату Московської Патріархії проявили неабияку черствість і жорсткість по відношенню до Української Церкви, доповнивши Статут РПЦ новими положеннями, які не просто нівелюють попереднє твердження про центр (а, відтак, і місце прийняття всіх без виключення рішень) нашої Церкви в Києві, але й просто позбавляють її прав і свобод, які вона мала донедавна".

У рапорті нагадується, що в часи перебування Київської Церкви у складі Константинопольського Патріархату (862 – 1686 роки) останній не лише не втручався у внутрішні справи Київської митрополії без особливої потреби, але й надав статус, який демонстрував її права практично як автокефальної Церкви. "Обрання Митрополита та Єпископів, судові справи, традиції богослужіння та мова його звершення, приготування й освячення мира, друкарство – все це Київська Митрополія вирішувала сама мудрим керівництвом своїх Митрополитів і через регулярно скликані ними Собори", - зазначається у документі.

"Натомість входження до складу Московського Патріархату практично одразу призвело втрати всіх цих прав", - йдеться далі.

Архимандрит нагадує, що особливий статус Української Церкви (саме так її названо в документах Великого Помісного Собору Російської Церкви 1918 року) "з її особливими перевагами на засадах автономії" (визначення згаданого Помісного Собору Російської Церкви) відновлювався і скасовувався РПЦ протягом 20 століття кілька разів, аж поки не набув за часів предстоятеля УПЦ митрополита Володимира (Сабодана) максимально вираженого характеру (1992-2014 рр.). 

З 2014 року, коли Московська Патріархія "мовчанням, а то й прямим чи побічним сприянням намаганням державної влади Російської Федерації взяти під контроль землі України... лицемірно зраджувала інтересам Української Православної Церкви", в Україні відмовляються перереєтровувати статути єпархій та парафій, а у Верховній Раді пропонують на затвердження законопроекти про перейменування УПЦ на "РПЦ в Україні", зазначає архимандрит Арсеній, і додає, що сучасну агресію Росії проти України, коли "вкрали частину її землі – цього український народ не забуде ніколи". 

Громада_МП.jpg

Постанови московського Архієрейського Собору РПЦ щодо України він називає сумнозвізними. "Мова йде за вже згадувані внесення до Статуту РПЦ, в результаті чого віднині слід Статут Української Православної Церкви затверджувати в Москві [5, п. Х.3]. Натомість за Статутом нашої Церкви цей документ має ухвалюватися, доповнюватися та змінюватися виключно постановою Собору Української Православної Церкви [10, пп. ІІ, 1; ІІ, 7]", — пише він.

Зокрема, архимандрит Арсеній вказує, що за благословінням предстоятелів УПЦ митрополитів Володимира та Онуфрія "ім’я Московського Патріарха можна не згадувати на богослужіннях – це й було хоча й не прямо, але побічно прописано в Статуті" УПЦ. Тепер же РПЦ підкреслила обов'язковість вимоги поминати свого патріарха в усіх храмах УПЦ. 

"Інакше як горделивим нерозумінням справжньої церковної та політичної ситуації, що є зараз в Україні це не можна пояснити! - вважає архімандрит УПЦ. З храмів під час служб виходять люди, коли чують ім’я та титул Московського Патріарха; частина людей переходить в УПЦ КП та УАПЦ тільки б не чути цього імені (не так давно саме в силу цієї причини на заході люди пішли в унію)... в нинішніх умовах для населення України є певним подвигом чути це ім’я на службі, і при тому стриматися від засудження", — рапортує архимандрит про стан справ на парафіях УПЦ.

У рапорті також докладно розглядається низка інших неприйнятних для парафій УПЦ рішень московського Собору — про затвердження Архієрейським Собором РПЦ утворення або скасування єпархій УПЦ, про обов’язковість для УПЦ рішень Архиєрейських Соборів РПЦ, про Архієрейський Собор РПЦ як вищу судову інстанцію для УПЦ, про отримання для УПЦ святого мира саме від патріарха Московського і т.д., що "протирічить Статуту Української Церкви" і є "явним порушенням її Статуту".

Архімандрит доходить висновку, що РПЦ "лицемірно й зрадницькі (часто завуальовано) позбавила основних прав і привілеїв, номінально підкресливши своє піклування про вірних України словами про «центр у Києві», а реально документально зафіксувавши перетворення Української Православної Церкви в кращому випадку на церковну одиницю з правами Езархату (як це було до 1990 року)".

Лист_2.png

З огляду на це "від себе особисто, а також від імені ввіреної Всесильним Богом через Ваше Високопреосвященство пастви, шанобливо повідомляю Вам, Владика, про припинення поминання під час богослужінь імені Московського Патріарха", сповіщає архімандрит Арсеній і вказує на одностайне рішення парафії з цього приводу.

"Цей суто церковний протест пов’язаний не лише з часом Предстоятельства Патріарха Кирила Гундяєва, і триватиме щонайменше до тих пір, доки всі ці ганебні рішення не будуть викреслені зі Статуту РПЦ, а права й привілеї Української Православної Церкви не будуть повернені хоча би в об’ємі до 29 листопада 2017 року", — зазначено у рапорті.

Повний текст рапорту можна прочитати за посиланням.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Hristina Voloshin | 8 грудня 2017, 00:57
  Коментувати коментар

  Дякувати Богу за ласку мудростi архимандрита Арсенiя,за Його смiливий i ришучий крок.Господи дай йому сили i здоров"я здолати напад, який на нього неминуче нагряне.А ще нехай Господь просвiтить всiх i архимандрита Арсенiя, що таке УНIЯ(де вона находиться, що"люди пiшли в унiю". Мiж iншим, на заходi в УПЦ(МП)нiколи не признавали МП,а якщо б згадували Московського Патрiарха,то церкви зразу б опустiли.А УГКЦ не може зрадити Христа i молитися:"Вiрую в Единого Бога Отця...В едину,святу,соборную(всесвiтню, а по грецьки католицьку),апостольську Церкву..." Де у тих iнших украiнських Церквах,якi точно также моляться "Вiрую..."дiвся Апостол Св.Петро,на якому Христос збудував Свою Христову Церкву i поставив Його видимим Головою Церкви, першим Папа римським?.

  • velovs@ukr.net | 8 грудня 2017, 08:53
   Коментувати коментар

   ""Де у тих iнших украiнських Церквах,якi точно также моляться "Вiрую..."дiвся Апостол Св.Петро,на якому Христос збудував Свою Христову Церкву i поставив Його видимим Головою Церкви, першим Папа римським?"----------------------------------------------------------------Христос ніяк не міг збудовувати Свою новозвітню Церкву на персоні ("тілі", "плоті") ні св. Петра, ні якоїсь іншої - за своєю природою, НЕДОСКОНАЛОЇ і ГРІШНОЇ - людини. Навіть і св. Павла, котрий, до речі, - і по своєму фактичному духовному й іншому змісту і наповненню, був значно більш видатною і знаковою особистістю, ніж той же св. Петро. А тому і зробив набагато більший внесок у практичну розбудову і теоретично-богословське забезпечення і обґрунтування ранньої Церкви, аніж, загалом, УСІ інші Христові апостоли, разом узяті!---------------------------------------------------------------------------------------- Оце твердження католицької теології про якусь "супернадзвичайну" роль і місію св. Петра у Христовій Церкві базуються на деяких - досить однобоко й тенденційно-поверхнево потрактованих фразах Ісуса, що читаємо в Євангелії. Й призначені вони на "виправдання" не тільки, по суті, абсолютно-тоталітарної диктатури і влади єпископа Риму в Католицькій Церкві, а й претензій верхівки цієї Церкви на свою (начебто) "ексклюзивно-особливу поставу" у всьому світовому християнстві.------------------------------------------------------------ Між іншим, у (тоді ще) єдиній і СОБОРНІЙ Вселенській Христовій Церкві Сходу і Заходу І тисячоліття ОФІЦІЙНО, в т. ч. і в рішеннях й ухвалах усіх її СЕМИ Вселенських соборів, НЕ ПРИЙМАЛИСЯ й, відповідно, ніяк НЕ ПРОПОВІДУВАЛИСЯ і НЕ НАВЧАЛИСЯ ці догмати про, мовляв, таку роль і місію св. Петра. А тому ВСІ православні та інші некатолицькі християнські Церкви й церковні спільноти - причому, не лише в Україні, а й ЦІЛОГО СВІТУ, - НЕ ПРИЙМАЮТЬ і НЕ ВИЗНАЮТЬ їх.

  • В. Ясеневий | 8 грудня 2017, 12:09
   Коментувати коментар

   Дивна і незрозуміла логіка:зрадити Христа - це зрадити Папу Римського,а зрадити Понтифіка - це зрадити Христа???А якщо Папа впаде в єресь?Тоді Його наступник буде проводити відомий в історій РКЦ т.з.ТРУПНИЙ СИНОД(ВІДКРИЙТЕ сестро ХРИСТИНО ВОЛОШИН за даною назвою історію цієї жахливої події),щоб заступити істину? Є передбачення багатьох святих(на Заході та на Схожді) про останні часи, в які ми живемо.Там,зокрема,є пердедбачення, що ПРОВІД РКЦ ВІДПАДЕ ВІД ХРИСТА!!!Чи не тривожною і провозвісною ці події є заява відомого і провідного КАРДИНАЛА БЕРКА-про розкол в РКЦ???Цей погляд і цю позицію підтримують й інші відомі кардинали....Є дуже гарний приклад для наслідування,особливо нам - християнам традиційних ЦЕРКОВ-це приклад ГРУЗІЇ.Там найбільш консолідуючою силою є їхня ЦЕРКВА.І ЇЇ визнає САМ ВАТИКАН!!!...А поцікавтеся,будь ласка історією ЧОРНОГОРІЇ.НЕЗАЛЕЖНІСТЬ цієї маленької держави відстояла, власне, її ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА І.без жодного сумніву,нашу УКРАЇНУ, наш бідний,зубожілий і змордований народ може відстояти-захистити і врятувати тільки обєднана ПОМІСНА ЦЕРКВА....Тільки ВОНА якнайбільшою мірою може консолідувати все українське суспільство -всіх,кого болить іхто намагається хоч що-небудь зробити для порятунку нашої УКРАЇНИ

 • В. Ясеневий | 7 грудня 2017, 22:46
  Коментувати коментар

  От якби ще Ієрархи УГКЦ усвідомили, що Їхня Церква реально не може обєднати під своїм проводом всіх вірних Київської Церкви св.-Володимирового хрещення і зробили вирішальний і рятівний для народу й держави крок до поєднання,власне,повернувшись в лоно АВТОКЕФАЛЬНОЇ ЦЕРКІИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ...Хто ствердить,скажімо,що найближчим часом УГКЦ приєднає до себе вірних Запоріжської, Полтавької,Дніпропетровської,Сумської і т.д. областей. А якщо ні, то УГКЦ ділить-розєднює УКРАЇНУ.А сьогодні це нерипустимо,бо діє на користь ворогам незалежності нашої держави!!!

 • enzian | 7 грудня 2017, 22:27
  Коментувати коментар

  Навряд чи їм це так просто минеться.

 • Василий Жук | 7 грудня 2017, 15:05
  Коментувати коментар

  Правильно зробили і правильно пише Арсеній про те, що діється в націй УПЦ МП через агресію РФ... Ще треба сказати і про очевидні і доведені факти прямого підбурювання парафіян до спротиву українській владі, підтримки дій окупантів та навіть благословляння нашими (УПЦ) священниками військових підрозділів на війну проти України і багато чого іншого, і тому правильно називають УПЦ МП п'ятою колоною Москви... Треба і не поминати Кирила і все зробити для створення своєї Помісної Православної Церкви в Україні і звернутися про це до Патріарха Варфоломія.

  • velovs@ukr.net | 7 грудня 2017, 20:02
   Коментувати коментар

   "Треба і не поминати Кирила і все зробити для створення своєї Помісної Православної Церкви в Україні і звернутися про це до Патріарха Варфоломія."------------------------------------------------------------------- Разом з тим: така Церква де-факто вже Є. Це - УПЦ КП. А до патріарха Варфоломія вже ЗВЕРТАЛИСЯ. І НЕ РАЗ. У т. ч. не так давно - ВР. Одначе він, судячи з усього, просто "тягне гуму" - ВИЧІКУЄ...------------------------------------------------------------------------------Крім того, тут, як видається, питання слід ставити дещо ШИРШЕ, СМІЛИВІШЕ й ГЛИБШЕ. Тобто прагнути, стрімити й прямувати до повноцінного ВІДРОДЖЕННЯ в Україні її ЄДИНОЇ і СОБОРНОЇ - історичної Київської Церкви св.-Володимирового хрещення.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • storozh | 13 грудня 2018, 20:51

  Митрополiт Єпiфанiй став ним вже кiлька рокiв тому, коли був обраний намiсником...

 • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 20:40

  "Ім’я кандидата від УПЦ КП наразі не розголошується." ------------ Разом з тим, згідно найостанніших повідомлень деяких ЗМІ, ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський

 • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 20:04

  Р. S. Хоча, з іншого боку, ця його, п. Ігоря, активна діяльність: відважним військовим капеланом на Сході (колишня), а також нинішня - як співзасновника і лідера Християнської служби порятунку (ХСП)

 • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 19:02

  Багато, по суті, необ'єктивного, а то й навіть відвертого бруду й інсинуацій розповів екс-пастор про те християнське середовище, в якому раніше перебував і служив... ------- А от нині він розповідає,

 • erinms | 13 грудня 2018, 17:46

  Be very leery about gender identity laws in Ukraine. Take a lesson from Canada where the lgbt movement has a stranglehold on politicians. Some of these laws have created a nightmare of outlandish

Популярні статті місяця