Священик і вірні УПЦ (МП) нагадали Патріарху Кирилу про покаяння

10 березня 2016, 10:00 | УПЦ (МП) | view photo | 3 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifІз проханням дослухатися до заклику «покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне» звернулися до Патріарха Московського Кирила (Гундяєва) настоятель храм і вірні УПЦ (МП) із села Кунинець на Тернопільщині. Лист датований 6 березня 2016 р. Як йдеться у цьому «прошенії», підставою для його появи стала зустріч Патріарха з Папою.

«Просимо Вас, Святіший владико, не приступати до духовного єднання з єретиками-католиками в особі Римського папи. Скільки латиняни порушили відомі Вам канони Православної Церкви, відштовхнувши від себе Благодать Божу», – читаємо у документі.

Далі автори звернення до Патріарха Кирила вказують на різниці, які, на їхню думку, роз'єднують конфесії: першість Папи, питання сходження Святого Духа і непорочного зачаття Матері Божої.

«Порушуючи вищевказані догмати Православія, католики не християни, і нам не брати, а їхня «церква» нам не сестра, так, як ви, Ваша Святосте, і Ваші деякі єпископи їх називали, тим самим принижуючи святе Православ'я», – пишуть із галицького села Кунинець.

Згадано у зверненні й греко-католиків. Мовляв, вони – плід агресії Католицької Церкви «і до сьогодні разом з розкольницькими організаціями (УПЦ КП та ін.) привносять смуту в життя держави і Церкви».

160310_proshen1w.jpg160310_proshen2w.jpg

Із проханням розтлумачити, яку саме реакцію прагнуть отримати вірні із Кунинця від Патріарха, кореспондент РІСУ Володимир Мороз звернувся до настоятеля о. Олександра Марценюка.

«Як вам сказати… Знаєте, як у Євангелії написав Пилат, коли його звинуватили юдеї, що він написав «Цар Юдейський»? Він казав: «що написав, то написав». І простіть, я так само – що написав, то написав. Думаю, що написано зрозуміло і грамотним, і навіть неграмотним. А на інше я коментарі давати не буду», – відповів священик.

Не погодився він розповісти і те, чи сам лист був плодом тривалих роздумів.

У вихідних даних і печатці, вміщеній на початку листа, наявна інформація, що він спрямований від громади святого Івана Хрестителя села Великий Кунинець Вишнівецького благочиння Тернопільської єпархії УПЦ (МП). Секретар єпархії о. Степан Балан, коли кореспондент РІСУ зателефонував йому, сказав, що коментар зможе надати пізніше. Більше розповіли про релігійне життя у Кунинці в місцевій сільраді.

«До складу нашої сільради входять два села – Великий і Малий Кунинець. Населення у Великому Кунинці становить 800-900 осіб і тут є громада УПЦ КП, до якої ходять 90% жителів. Громада УПЦ (МП) розташована у Малому Кунинці, де населення становить десь 200 осіб, – каже сільський голова Василь Кошак. – Громаду Київського Патріархату утворили ще на початку незалежності і спершу до неї ходили всі. Але згодом частина людей почала ходити до УПЦ (МП)».

Громада УПЦ (МП) на початках служила в сільській хаті, продовжує В. Кошак.

«Їм років зо п'ять. Згодом їхній священик знайшов якогось мецената і вони дуже швидко збудували у Малому Кунинці гарну церкву», – розповідає сільський голова.

Водночас, за його словами, вірні УПЦ (МП) не живуть якимось замкнутим життям.

Храм в с. Кунинець. Світлина з http://static.panoramio.com

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 11 березня 2016, 02:34
  Коментувати коментар

  Если католиков они не считают христианами, то кем они считают "упц кп"? Лучше бы подумали как обратить в христианство своих заблудших соседей из "упц кп", окрестить и направить на путь истинный. А за Святую Римскую Церковь можно не беспокоиться.

 • Леонтій | 10 березня 2016, 11:33
  Коментувати коментар

  Щодо питання про католицькі догмати про "першість" єпископа Риму та "непорочне зачаття" Діви Марії, то я тут з автором цього листа-звернення сперечатися не став би: справді, вони є (скажу так) доволі дискутивними. А от стосовно того, як він, при цьому, "вимірює" присутність чи відсутність Божої благодаті в тій або іншій церковній конфесії, питання дуже "цікаве": невже в нього є якийсь спеціальний "прилад" (чи, може, певна "технологія"), що могли б все це - точно й достеменно - дослідити?.. А також: важко погодитися з тезою цього документу, що католики, мовляв, "не християни" і тому (начебто) не можуть уважатися "братами" у Христі. Скоріше, навпаки: саме добре відома - запекло й агресивно-нетерпима постава і діяльність деяких, а особливо - ультраконсервативно й шовіністсько-чорносотенно налаштованих, адептів-мракобісів якраз московсько-імперського "православ'я" змушує дуже сумніватися в тому, що вони дійсно є "християнами" і "братами" у Христі...

  • Arxidiakon | 12 березня 2016, 23:35
   Коментувати коментар

   Яка саме дискусія точиться навколо цих питань? Як самі католики (римо чи греко) сприймають у своїй більшості ці "догмати"?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Paraeklezyarh | 18 лютого 2020, 18:42

  Не завадило б ввести подібне ( відсторонення архієреїв від управління, по досягненню певного віку) і в православній церкві України. Це могло б попередити і унеможливити маніянально-шизофренічні

 • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 17:42

  Збирай, збирай, п. педерасте-неонацисте, якомога більше цього розпеченого вугілля на свою власну голову!!! :)

 • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 17:37

  Ну що ж: чим більше цей (перепрошую) педераст-неонацист активно-затято поширює тут всілякі недостовірні та сумнівні домисли, а то й відверті - брехливо-злобні фантазії і нісенітниці щодо Святого

 • fedirtsiv | 18 лютого 2020, 15:17

  Оце дійсно "по-християнськи" повелися з останками померлих! Хтось засуджує культ Молоха чи богині Калі, а "християнські" храми самі є кладовищами померлих! Ось вам і повага до

 • fedirtsiv | 18 лютого 2020, 14:24

  Реально біблія є "гримучою сумішшю" добра і зла, де поряд із хорошими натхненними текстами, які євреї позичили в інших народів, є багато жахливих рядків їхнього закону!

Популярні статті місяця