У Криму відкрили пам’ятник видатному хірургу-священику

19 червня 2010, 10:37 | УПЦ (МП) | 0 |   | Код для блогу |  | 

КРИМ – Пам’ятник релігійному діячу, архієпископу, і видатному хірургу, професору Валентину Войно-Ясенецькому, відомому як Святитель Лука, відкрито в Сімферополі на території 386-го військового госпіталю Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону, до 205-ї річниці від дня заснування цієї лікувальної установи.

Як повідомив кореспонденту УНІАН прес-секретар Центру військ берегової оборони Військово-Морських Сил України Майор Владислав Селезньов, в урочистостях з нагоди відкриття пам’ятника взяли участь представники госпіталю, керівництва Автономної Республіки Крим, військовослужбовці Сімферопольського гарнізону та громадськість.

Митрополит Сімферопольський та Кримський Української Православної церкви МП Владика Лазар провів молебень та освятив пам’ятник Святителю Луці. Після відкриття та освячення пам’ятника гості відвідали лікувальні корпуси. Начальник госпіталю підполковник медичної служби Євген Пивовар розповів присутнім про можливості лікувального закладу.

За інформацією заступника начальника госпіталю з виховної роботи підполковника Сергія Дегтярова, пам’ятник створено в майстерні відомого кримського скульптора Євгена Яблонського.

Валентин Феліксович Войно-Ясенецький народився 1877 р. в Керчі. Видатний хірург, доктор медицини, архієпископ. До 1917 р. – медик у земських лікарнях середньої Росії, пізніше – головний лікар Ташкентської міської лікарні, професор Середньоазійського державного університету.

На початку 1920-х років з іменем Луки таємно прийняв чернечий постриг, згодом був висвячений на сан єпископа. Багато разів ув’язнювався та відбував адміністративні заслання.

Автор 55 наукових праць з хірургії та анатомії, десяти томів проповідей. Найвідомішою є його книга «Гнійна хірургія», що витримала три видання (1934, 1946, 1956). Обраний почесним членом Московської духовної академії в Загорську.

Нагороди: премія Хойнатського від Варшавського університету (1916), діамантовий хрест на клобук від Патріарха всієї Русі (1944), медаль «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні» (1945), Сталінська премія першого ступеня за книги «Гнійна хірургія» та «Пізні резекції за вогнепальних поранень суглобів» (1946).

Помер 11 липня 1961 р. в Сімферополі у сані архієпископа Сімферопольського і Кримського.

Синод Української православної церкви 22 листопада 1995 р. зарахував архієпископа Сімферопольського і Кримського Луку до лику місцевовшановуваних святих. Ювілейним Священним Архієрейським Собором Російської Православної Церкви 2000 р. святитель Лука був внесений у Собор новомучеників і сповідників російських для загальноцерковного вшанування.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 10:28

   Вповні погоджуючись і вітаючи основні меседжі, думки і аргументи цієї статті п. Турчинова, разом з тим хочу ось що тут зауважити. ------ А чи, бува, не зарано секретар РНБО так вихваляє і ледь не

  • muhamuha33 | 13 грудня 2018, 10:21

   нічого іншого від такого "патріота" як velovs@ukr.net не очікував ... хто не думає як ваші відвалилися від скачок мізки, той - " промосковський троль і ретранслятор кремлівсько-ФСБ-МП

  • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 09:59

   Ба більше. Саме з незалежної і воістину ХРИСТИЯНСЬКОЇ України, з нашого святого і славного ІІ Єрусалима - Києва і має розпочатися вельми могутня й животворна - натхненна, генерована й керована Божим

  • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 09:22

   А хто керує цим новим - проплаченим промосковським тролем і ретранслятором кремлівсько-ФСБ-МП піар-агітпропа - muhamuha33?! :)

  • velovs@ukr.net | 13 грудня 2018, 08:52

   Геть від ординсько-імперської Москви та ультраліберастно-збоченної Гейропи! ---- Та всією, натхненною і провадженою Святим Духом, незалежною і Господом спасенною та благословенною - воістину

  Популярні статті місяця