Собор УАПЦ звернувся до Вселенського Патріарха з проханням про прийняття до Константинопольської Матері-Церкви на правах Української Церкви до 1686 року

10 липня 2016, 00:47 | УАПЦ | 9 |   | Код для блогу |  | 

5 липня під головуванням Макарія Малетича, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви, в резиденції Київської Патріархії в Києві відбулось чергове засідання Архиєрейського Собору УАПЦ.

Під час Собору було розглянуто наступні питання:

Про рішення Святого і Великого Собору Православної Церкви, який відбувся в червні 2016 року на о. Крит та їх підтримку.

Про підтримку звернення Верховної Ради України до Всесвятійшого Вселенського Патріарха Варфоломія І про надання Православній Церкві в Україні автокефалії.

Про звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія І про унормування канонічного статусу Української Автокефальної Православної Церкви на між церковному рівні та входження УАПЦ до  повноти Константинопольської Матері-Церкви на правах Української Церкви до 1686 року.

Про повторне звернення до Президента України та Прем’єр-Міністра України з проханням про зустріч із архієреями УАПЦ.

Про призначення виконуючого обов’язки керуючого Черкасько-Кіровоградською єпархією, яким призначено Афанасія Шкурупія, архієпископа Харківського і Полтавського.

Про звернення до українського народу з нагоди 25-річчя відновлення державної незалежності України.

Про затвердження положень про ордени УАПЦ (благовірного Гетьмана Петра Сагайдачного та преподобного Іллі Муромця).

За результатами засідання Архиєрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви, зокрема, ухвалив:

Звернутись до Всесвятішого Варфоломія І, Архипископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха з проханням, з метою консолідації всього Православ’я на теренах України, подолання розділення українських православних та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, про прийняття Української Автокефальної Православної Церкви до складу Константинопольської Матері-Церкви на правах Української Церкви з центром Митрополії в Києві до 1686 року та у відповідності до рішень Святого і Великого Православного Собору на о. Крит 2016 року  про надання автономного статусу Церквам.

 У своєму зверненні Архиєрейський Собор наголосив:

«Українська Автокефальна Православна Церква бере початок церковного будівництва від апостольського благословення апостола українського Андрія Первозваного (33 – 70 рр. І ст.), Скіфської єпархії (ІІ – середина ІХ ст. ст.), Української (Руської) Церкви з центром Митрополії в Києві (862 – 1686 рр.) та визнання в 988 році християнства державною релігією в Русі-Україні.

 За новітніх часів ХХ століття, повнота Української Автокефальної Православної Церкви має столітню історію від часу підтвердження проголошеного раніше (5 травня 1920 р.) свого відродження як незалежної Помісної Церкви на Всеукраїнському Православному Соборі в Києві 14 – 30 жовтня 1921 року, а також благословення на відновлення ієрархії УАПЦ під час Другої світової війни (1942 – 1944 рр.) Предстоятелем Автокефальної Православної Церкви в Польщі Митрополитом Діонісієм Валединським та третього відродження УАПЦ в 1989 – 1990 рр. за Предстоятельства Святійшого Мстислава Скрипника, Патріарха Київського і всієї України (який одночасно був і Першоєрархом УАПЦ в США та УАПЦ в Діаспорі, які наразі є у складі Вселенського Патріархату)».

Про це інформує  Прес-служба Карпатської єпархії УАПЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Fr. Valerii | 12 липня 2016, 11:02
  Коментувати коментар

  В історії є приклади утворення нових автокефальних церков або через згоду т.зв. "церкви-матері", або всупереч її волі. Усі автокефали (на словах) дотримуються принципу рівності. Усі незгоди щодо появи нових автокефальних церков виникають ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ СТРАХ "церкви-мами" втратити гроші, які тепер забиратиме собі нова структура. Це є головний "канонічний" момент у випадку МП і КП, і нічого іншого там немає. Принцип рівності між автокефальними церквами полягає в тому, що будь яка автокефальна церква не підпорядковується жодній іншій автокефальній церкві. І тому в принципі не може бути мови про якісь зовнішні дозволи на утворення нової автокефальної церкви, чи якесь зовнішне її визнання з боку інших таких самих нікому не підпорядкованих церков. Ніхто ні у кого не зобов'язаний просити дозволу на утворення нової автокефальної церкви. Т.зв. статуси "вселенського патріарха" і "церкви-матері" в автокефальній системі є нонсенсом - це невдале мавпування Католицького устрою Церкви. Змавпували, а не розуміють що це таке, і що з цим робити. То й вигадують якісь байки про "канонічність-неканонічність". А насправді там йдеться про гроші і нічого окрім грошей ... ну і, звичайно, політичні амбіції світських очільників держав, які є фактичними власниками усіх автокефальних церков - кп, мп, стамбул ...

 • Fr. Valerii | 11 липня 2016, 11:27
  Коментувати коментар

  Наскільки ж абсурдними є усі ці автокефалії. "Автокефалія" з грецького - це "самоглавність". Усьому світові доказують, що вони вже мають свою голову, а потім просять голову іншої такої самої самоглавної церкви стати другою головою їхньої церкви. Але щоб проситись під іншу другу голову спочатку треба позбутися своєї голови, чи не так? А якщо вже маєте свою голову, і визнаєте цю голову своєю головою, то який сенс просити іншу голову стати вашою другою головою? Повний абсурд. Якщо вже проголосили себе самоглавними, то будьте задоволені своєю головою і не переймайтесь тим, що голови інших таких самих самоглавних церков про вас кажуть. Але, якщо хочете стати під нову голову, то спочатку приберіть ту, під якою зараз стоїте. І якщо ваша голова хоче щоб над нею була ще якась вища голова, то значить у вашій голові "Nobody Home", і в такому разі вам точно потрібна інша голова. Для початку зберіться і визначиться, чи ви маєте свою голову чи ви безголові. Якщо приймете рішення що ви безголові, тоді просіть іншу голову вас возглавити. Якщо Макарій є вашою головою, то для чого вам друга голова Варфоломій? Це саме стосується і КП, якщо Філарет це ваша голова, то для чого вам друга голова Варфоломій? Але, якщо ви так наполегливо просите Варфоломія стати вашою головою, то значить ви, вибачте, безголові ...

  • Михаил | 11 липня 2016, 18:15
   Коментувати коментар

   Абсолютно верно. Если на сайте "упц кп" написано, что это поместная автокефальная церковь, то что ещё надо? Специально морочат головы и передёргивают факты! На самом деле, их никто не признает именно ЦЕРКОВЬЮ, а все считают сборищем непонятных самозванцев-самосвятов. Они же делают вид, что церковью являются само собой, но тогда непонятно от кого эта "церковь" хочет независимости, т.е. автокефалии. Она и так независима и от РПЦ, и от Константинополя, потому что с ней никто не общается , а она никому не подчиняется.

 • OLesja | 10 липня 2016, 01:59
  Коментувати коментар

  Патріарх Мстислав Скрипник мріяв про Незалежну Автокефальну Українську Православну Церкву, а не про те як би стати залежною Метрополією у складі Вселенського Патріархату. Українські Церкви США перейшли під омофор Вселенського Патріарха після смерті Патріарха Мстислава Скрипника.

  • Игил | 10 липня 2016, 08:44
   Коментувати коментар

   На що натякаэш? Думка що КП законною не стане поки Філарет не здуэться існуэ давно. Скрипник приклад? Людей шкода,котрі марали своі душі в розколах цілими поколіннями.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 23 жовтня 2017, 19:49

  Це тільки повний (перепрошую) дурень і неадекват-параноїк може в НАШ ЧАС шукати якихось "перекрашенных и даже перекрещённых НКВДистов", котрі, мовляв, ховаються "под видом т. н.

 • Василий Петров | 23 жовтня 2017, 17:29

  Однополые браки и смена пола есть как Армагедон но уже сейчас и во плоти и крови, т.к. тем самым ставится под сомнение всякий смысл сотворения Богом человека, а это уже не что иное, как хула на Духа

 • Василий Петров | 23 жовтня 2017, 15:50

  Не учитывая, что НА ВОРЕ ШАПКА ГОРИТ перекрашеные и даже перекрещённые НКВДисты под видом т.н. АКТИВИСТОВ-псевдопатриотов пришли из прошлого к нам, чтобы опять назначать виновных по СВОЕМУ

 • velovs@ukr.net | 23 жовтня 2017, 13:54

  Щиро співчуваючи та чимало помагаючи жертвам збройного конфлікту на Донбасі, разом з тим офіційний Ватикан так і не набрався "відваги" подивитися всій тамтешній правді у вічі. Й, зокрема,

 • velovs@ukr.net | 23 жовтня 2017, 13:31

  "Водночас єрархи Київського Патріархату вважають, що запровадження особливого державного контролю за діяльністю релігійних організацій з керівним центром у державі-агресорі, як це передбачене

Популярні статті місяця