Патріарх Варфоломій застеріг Патріарха Феофіла від співробітництва з Росією

27 лютого 2020, 10:47 | Православний світ | 1 |   | Код для блогу |  | 

Вселенський Патріарх Варфоломій поставив Єрусалимського Патріарха Феофіла перед обличчям його історичної відповідальності, надіславши йому суворого листа після зустрічі на Фанарі з делегацією Єрусалимського Патріархату.

Про це повідомляє Релігійна правда з посиланням на  Orthodox Times.

“Ми не можемо зрозуміти, як ви не помічаєте чи навіть ігноруєте масштаби негативних наслідків цієї ініціативи”, — написав Патріарх Варфоломій, наголосивши, що ініціатива “братерського зібрання” в Аммані має на меті лише “підрив усталених норм та відрив Православної Церкви від її духовних основ”.

Вселенський Патріарх дав зрозуміти Патріарху Єрусалимському, що реальні цілі його ініціативи є очевидними. Він також наголосив на “неозвученому контексті цих ініціатив” і назвав їх “проблематичними” через відсутність оцінки втрат і переваг для Церкви.

“Якщо ваше справжнє занепокоєння стосувалося “викликів, з якими стикається православне суспільство у критичні часи”, після рішень, одноголосно ухвалених нещодавнім Святим і Великим Собором Православної Церкви, то спочатку слід було звернутися до нас з додатковими запитаннями, які не були включені в ці рішення”, – наголосив Патріарх Варфоломій.

Вселенський Патріарх також застеріг Патріарха Феофіла від співробітництва з Росією і нагадав, що “сила, яка переважає кількісно, ніколи не була квінтесенцією православної моралі”.

“Якщо ми хочемо бути вірними собі і жити по-Божому, щоб слідувати багатовіковим принципам православ’я, то помісна Церква повинна відмовитися [від присутності на цій зустрічі], якщо там бере участь помісна Церква, що стоїть на  боці Російської Федерації”, – написав Патріарх  Варфоломій.

Кожен абзац листа Вселенського Патріарха — це ляпас Єрусалимському Патріарху, зазначає видання, оскільки у ньому йдеться про те, що його дії шкідливі не лише Константинопольській Церкві, а й самому Єрусалимському Патріархату, а також всій Православній Церкві.

Нагадаємо, 21 листопада 2019 року Єрусалимський Патріарх Феофіл з подачі Москви озвучив ініціативу проведення зустрічі в Аммані  для обговорення “українського питання“. Ця зустріч відбулася 26 лютого. Участь у ній взяли 6 з 15-ти Православних Церков світу. Вселенський Патріарх Варфоломій засудив проросійську ініціативу Феофіла, по суті спрямовану проти авторитету першості Константинопольского Патріархату.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 27 лютого 2020, 22:16
  Коментувати коментар

  1.Пусть турецкий патриарх направляет "строгие" письма своему подчиненному, Сироже Думенко. А Иерусалимский патриарх этому шизофренику не подчинён, сколько бы тот не пыжился и не строил из себя "восточного папу"! 2.Все мыслимые и немыслимые каноны нарушил Варфоломей, признав секту с лжеиерархами настоящей церковью. 3.Варфоломей прав насчёт того, что РПЦ стоит на стороне России, и это очень плохо. Но надо было воздействовать на РПЦ как-то канонически, церковно, а не лезть в политику. Фанар не должен сам нарушать все каноны, совершать святотатство, признавая (назло РПЦ!) архиереями "ряженых мальчиков с улицы" - по меткому выражению польского иерарха.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 16:40

  Разом з тим Господь і тут перехитрить, переграє і "пошиє в дурні" самого диявола, і Антихриста, і всіх їхніх численних прислужників та агентів. ------- Він, як виглядає, просто візьме і -

 • bopa | 4 квітня 2020, 15:26

  Для вірних поважного віку ситуація не так уже й незвична. Вони пам'ятають, коли міліція, у формі і без, пильно слідкувала за участтю вірних у святкових богослужіннях. Вже не говорю про вірних

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 13:39

  І, судячи з усього, вже скоро має прийти той час, коли вони (прислужники Антихриста) спочатку - під тим чи іншим благоприйстойним приводом - заборонять християнам приходити в їх храми і собори та

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 11:03

  Ця "нарада" за участі, головним чином, предстоятелів лише деяких Церков - насамперед Московської, а також саме сателітів і васалів Москви, могла висловити лише приватну точку зору цього

 • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 08:03

  Дуже схоже. І, судячи з усього, грядущий прихід Антихриста все ближче й ближче... ------ Разом з тим: усе це також означає і свідчить, що і неминуче (після того) повернення Христа - тільки вже як

Популярні статті місяця