Предстоятель РПЦ розриває єдність, щоб задовольнити свої примхи - митрополит Таллінський

12 жовтня 2018, 11:47 | Православний світ | 0 |   | Код для блогу |  | 

Глава РПЦ Кирил має звичку з надзвичайною легкістю розривати спільність, щоб чинити тиск з метою задоволення своїх примх.

Про це заявив єпископ Константинопольського патріархату, митрополит Таллінський і всієї Естонії Стефан у своїй статті "Думки про Україну", оприлюдненій на сайті "Orthodoxia.info", повідомляє Укрінформ.

Стефан.jpg

"З поваги до його особи і посту, я не хочу вступати в полеміку з Патріархом Кирилом, але не можу промовчати про цю доведену до краю звичку, що стала традиційною в керованій ним Церкви, – з надзвичайною легкістю розривати спільність, щоб чинити тиск з метою задоволення своїх примх", - йдеться в повідомленні.

За словами митрополита Талліннського, за два роки Патріарх Кирил здійснив дві великі помилки: "Перша полягає в його відсутності на Святому і Великому всеправославному соборі на Криті в 2016 році, друга – в розриві церковної спільності – після естонського інциденту – з Патріархом Варфоломієм".

Єпископ Константинопольського патріархату ставить питання, чи розуміє Кирил, що "не можна вести переговори про Безцінне, а саме про євхаристійне спілкування, не ризикуючи розділити на частини християнську Церкву, а також, що кожна Церква, і всі вони разом утворюють єдину Церкву?". "Розірвати спільність зі Вселенським Патріархом (авторитет якого ґрунтується і підтверджений канонами Вселенських Соборів: 3-м каноном другого Вселенського Собору, 28-м каноном четвертого Вселенського Собору, 36-м каноном Собору в Трулло) означає розірвати єдність помісних Церков в тілі єдиної православної Церкви", - наголошується в повідомленні.

Митрополит Таллінський і всієї Естонії висловив переконання, що невизнання Патріарха Варфоломія в якості "Protos/Першого", відмова в останній момент брати участь у Критському Соборі, нинішній розрив спільності з ним "ставить Патріарха Кирила в становище розколу".

У статті також нагадується, що, де-юре, після хрещення київського князя Володимира в 988 році Київська Русь опинилася під церковною юрисдикцією Вселенського Патріархату Константинополя. Крім того, Константинополь ніколи не визнавала анексію Київської митрополії у 1686 році Синодом руської Церкви після вторгнення Російської імперії на землі лівобережжя Дніпра. Єдина поступка, зроблена Вселенським Патріархом Діонісієм IV, полягала у дозвіл митрополиту Московському висвятити митрополита Київського при дотриманні наступного неодмінної умови: поминання під час кожного літургійного богослужіння тільки Вселенського Патріарха.

"Документ, що засвідчує цю домовленість, існує і був нещодавно знайдений в оригінальній версії грецькою мовою в Парижі ("Lettre du Patriarche Denis IV à l adresse des Tsars de Russie Jean Pierre et et de Sophie Alexievitch/ у Листі Патріарха Діонісія IV російським царям Івану і Петру, а також Софії Олексіївні" – Москва, 1826), слово в слово підтверджує, що дана антиканонічна акція з боку російської Церкви ніколи не отримувала схвалення Вселенського Патріархату", - зазначив митрополит Таллінський.

Він додав, що очевидно, що "православна Україна стане автокефальною", а "пророче діяння Варфоломія принесе свої плоди в довгостроковій перспективі".

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Михаил | 12 грудня 2018, 13:30

   Единственное умное решение среди всего бреда с "автокефалией" и "собором" - передача Андреевской церкви. Теперь её хотя бы будет занимать каноническая церковь

  • Halo | 12 грудня 2018, 11:19

   Мій респект також "кривавому пастору" Ось цитата з Турчинова: "Для початку хочу публічно підтримати позицію депутатів Івано-Франківської обласної ради, що виступили на захист сімейних

  • velovs@ukr.net | 12 грудня 2018, 10:22

   Дуже й дуже цікава й важлива та слушна - духовно-просвітницька акція!!! ---- От якби її (а також і дещо інше) - й особливо у контексті ініціативних заходів "нової євангелізації" - вдалося б

  • Михаил | 12 грудня 2018, 09:49

   Как я и предсказывал, "собор" ещё не собрался, а Денисенко уже интригует и ставит всех на уши. То ли ещё будет, ой-ей-ей! Предлагаю на "соборе" объявить Денисенко "почетным

  • velovs@ukr.net | 12 грудня 2018, 08:03

   https://glavcom.ua/news/turchinov-vistupiv-proti-genderu-ta-rozkritikuvav-ideologiyu-lgbt-552437.html