Патріарх Кирил в Шамбезі розповів як українці підтримують канонічну Церкву і як «розкольники рейдерствують»

25 січня 2016, 10:29 | Православний світ | 3 |   | Код для блогу |  | 

22 січня 2016 зі словом до учасників Зібрання Предстоятелів Помісних Православних Церков, яке проходить в Православному центрі Константинопольського Патріархату в Шамбезі, звернувся Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Як повідомляє офіційний сайт РПЦ, на початку свого виступу Патріарх Кирил зазначив, що кожна зустріч Предстоятелів Православних Церков – подія, що має особливе значення. «Це можливість обмінятися думками, обговорити хвилюючі проблеми, прийняти узгоджені рішення з питань загальноправославного значення.

Кирил.jpg

Центральне місце у виступі Кирила зайняла Україна. Патріарх РПЦ дав свою оцінку ситуації в Україні: «Зараз насильницьким шляхом захоплено понад 30 храмів Української Православної Церкви, ще не менше 10 знаходяться під загрозою нападу розкольників і націоналістів, що видають те,  що відбувається за нібито добровільний перехід віруючих в так званий Київський Патріархат. Насправді це справжнісіньке бандитське, рейдерське захоплення: проводять збори осіб, що не мають відношення до громади, потім за допомогою влади фальсифікують статутні документи, захоплюють храм силами бойовиків-націоналістів, а громаду храму разом зі священиком викидають на вулицю!»

За словами Предстоятеля Російської Церкви, деякі єрархи Константинопольського Патріархату, відвідуючи Україну, висловлюють свою підтримку розкольникам нібито від імені Святішого Константинопольського Патріарха і тим самим «сіють спокусу серед українських віруючих і духовенства».

«Неможливо уявити, щоб в Швейцарії, Греції або в іншій європейській країні в православний храм могли б прийти представники іншої конфесії і «прийняти рішення», що тепер цим храмом будуть користуватися вони. А в Україні це зараз реальність. Вигнані з храмів громади канонічної Церкви виграють усі судові процеси, але розкольники і їх напівбандитські збройні формування ігнорують рішення судів», - сказав у виступі Кирил. Так, ситуацію в селі Птича Рівненської області, Російський Патріарх назвав «прикладом ненависті націоналістів до віруючих канонічної Церкви в Україні, підкресливши, що послідовники розколу «сіють зло, свідомо провокують міжконфесійний конфлікт, розколюють українське суспільство».

Він процитував слова лідера українського громадського об'єднання з сумнівною репутацією "Братство" Дмитра Корчинського: "Якщо митрополит Онуфрій досі належить до канонічної Церкви, то лише тому, що не знайшлося відповідного знаряддя тортур - праски або паяльника. Страшно уявити, що було б, якщо б ці бандити отримали канонічну легалізацію і влилися в наше середовище! ». Додамо, що сам Д.Корчинський, за інформацією деяких ЗМІ, переховується в Росії.

Він у промові висловив подяку братнім Помісним Церквам Олександрійській, Антіохійській, Єрусалимській, Сербсьійї, Болгарсьійї та Польскій – за молитви і підтримку Української Православної Церкви.

«Православний народ України як і раніше підтримує канонічну Церкву, – засвідчив  ПатріархКирил , розповівши про хресній хід в Києві в день святкування пам'яті святого рівноапостольного князя ВолодимираЮ що зібрав десятки тисяч молільників.  – Я вірю в майбутнє Української Православної Церкви: її віруючі єдині у своєму засудженні розколу, а насильство і зло лише зміцнюють їх у подвигу любові і віри».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • skrypon | 28 січня 2016, 15:57
  Коментувати коментар

  Біда в тому, що подібні заяви Кіріла призводять до того, що створення Української Помісної Церкви відходить на задній план і світове Православ'я вимушено йде на Москвою, руйнуючи наші сподівання (((

 • alivba | 28 січня 2016, 13:03
  Коментувати коментар

  Слава Богу! Подай Господь йому здоров"я та сил, щоб захищати нашу церкву на всіх рівнях і від всіляких негараздів.

 • Юрій Коденко | 26 січня 2016, 22:59
  Коментувати коментар

  Ще б він оминув таку можливість вкотре звинуватити Україну. Будь-який майданчик він використовує для викривлення інформації. Предстоятель церкви яка прислужилася початку війни на сході України. Патріарх Кіріл з його концепцією "русского міра" несе пряму відповідальність за пролиту кров на українській землі. Імперська церква (РПЦ)ніяк не може випустити Україну зі своїх щупальців.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 10 грудня 2018, 19:14

  І справді: вступаючи у Першу світову війну, правлячі кола Російської імперії - поміж різного іншого - планували й розраховували, врешті-решт, здійснити свій успішно-переможний - потужний

 • fedirtsiv | 10 грудня 2018, 18:02

  Любов не може бути гріхом. І сердечну прихильність двох людей таврувати можуть люди, які мали невдалі стосунки або егоїсти. Бог дав людям дар любити і натхнення творити прекрасне, а вони перетворили

 • Ігор Затятий | 10 грудня 2018, 14:05

  Потрібно казати не Київської Русі, а - Київської держави /Руси

 • velovs@ukr.net | 10 грудня 2018, 10:17

  Р. S. Іншими словами, пішло вже ДРУГЕ століття, як оті - відомі ФАТІМСЬКІ (1917 р.) пророцтва Пресвятої Діви Марії і, зокрема, стосовно РОСІЇ, продовжують ЗДІЙСНЮВАТИСЯ!!! Дуже наочно, реально й

 • velovs@ukr.net | 10 грудня 2018, 10:00

  До речі, начало цьому процесу - і саме СВІТОГЛЯДНО_ПРАКТИЧНОГО - переходу тематики одностатевих сексзбочень із сфери суто ПРИВАТНОЇ у порядок денний ЗАГАЛЬНОСУСПІЛЬНИХ обговорень і дискусій, а затим