Архиєпископ Євстратій (Зоря) пояснив, чому Москва зараз «підіграє» почесному Патріархові Філарету

9 липня 2019, 14:55 | Православна Церква України | 5 |   | Код для блогу |  | 

Філарет.jpgРечник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) висловився з приводу того, чого хоче досягти Москва-2, або Чому Росія в режимі 24/7 підіграє почесному патріархові Філарету.

«Хочу окремо зупинитися на питанні – чому Москва взялася активно інформаційно підтримувати останні заяви та дії почесного патріарха Філарета? Бо лише сліпий не бачить, як вона це робить через власні медіа та пов‘язані з проросійськими силами ЗМІ в Україні.

Окрім того, що не просто критика, а нівеляція Томосу як такого (і критика всіх, причетних до його видання й отримання) дуже потрібна Москві в досягненні її цілей (про які писав раніше) – Росії важливо доводити, що "Філарет завжди був такий!"

Чимало людей навіть у середовищі ПЦУ, особливо тих, хто раніше був пов‘язаний із МП та УАПЦ, м‘яко кажучи, критично налаштовані до всього життєвого шляху почесного аатріарха. Це можна зрозуміти.

Але закликаю не піддаватися емоціям та не дозволити їм подолати об‘єктивний погляд.

Слід усвідомлювати, що як би кому подобалася/не подобалася особистість патріарха Філарета – він є ключова особа в історії становлення автокефалії УПЦ усіх трьох останніх десятиліть.

Не слід забувати, що саме задоволення в жовтні минулого року його апеляції (екклето) до Вселенського Патріарха на несправедливі рішення РПЦ про "позбавлення сану й анафему" розблокувало процес об‘єднання та зробило можливим надання Томосу.

Тож одне із завдань Москви у справі підриву Томосу – доводити, що задоволення апеляції було "неправильним, незаконним, помилковим". А для цього якраз і стверджується, вказуючи на нинішні помилкові дії Старця, посилюючи враження від них у рази: "він завжди був розкольником, він у 1992-му все робив не заради Церкви, а заради влади!"

Якщо погодитися з цією тезою – тоді Москва наполягатиме, що "осудження" було "справедливе", отже задоволення апеляції – "неправильне", тож "неправильне" й усе, що було далі, включно з Об‘єднавчим собором і Томосом.

А це об‘єктивно не так, бо 1992 року він захищав рішення Собору про автокефалію, а тепер він протистоїть соборним рішенням – це є принципова відмінність, яку не можна ігнорувати нікому.

"Судили" його саме за те, що він пішов проти волі Москви, а не за все те, що йому приписували. Всім же чудово відомо, які особи та з якими злочинами перед канонами роками й десятиліттями не лише залишаються в керівних колах РПЦ, отримують не осудження, а почесті та кар‘єрне зростання – тож ніякої об‘єктивності в московському "судочинстві" не було та немає.

Отже, наше спільне завдання – всіх, хто хоче блага Церкві – не дати Москві зіграти в цю гру, змушуючи через нинішні неправильні заяви та дії почесного патріарха Філарета відкидати все, що він зробив для Церкви та України», - написав архиєпископ. Про це повідомляє Uainfo.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • ukrlem | 10 липня 2019, 08:41
  Коментувати коментар

  Зоря не є речником ПЦУ.

 • barni | 9 липня 2019, 23:47
  Коментувати коментар

  "привет" "михайло-феесбешно-гундяєвськім пропогандонам. Я оце не полінувався, зібрав в купу всі твої "коментарі", було противно, але перечитав. І зробив ось який висновок: ти був правицею в агента "антонова", але десь і чогось ваші шляхи розійшлися !? Не можете поділити компартійного бабла ?

 • Михаил | 9 липня 2019, 21:37
  Коментувати коментар

  Рыжий Зоря, как всегда, врет! Не знаю, что там поддерживает или нет Москва, но Денисенко, наконец-то, отбросив всякий стыд и демагогию, показал всем своё настоящее лицо. Ещё в декабре 2018, при решении вопроса о "термосе", я сказал, что не пройдёт и полгода, как Денисенко начнёт интриговать и собачиться уже и в новой "церкви" и с турецким патриархатом. Все завизжали и затопали ногами - ай-яй-яй, какая клевета на "духовного лидера"! Нет, не клевета, а просто знание натуры и менталитета Денисенко. Он аферист, интриган и безбожник, зубами вцепившийся в своё "патриаршество", для него личная выгода и власть превыше всего. Поэтому все логично и ожидаемо. Так же могу предсказать, что никакому Сироже с Денисенко не справиться! Масштаб не тот!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 16 жовтня 2019, 20:24

  В цьому інтерв'ю у шановної Вікторії Нестеренко спостерігаються деякі проблеми з елементарною логікою. ---- Так, з одного боку, вона стверджує, що, мовляв, "протягом останніх 1400 років

 • velovs@ukr.net | 16 жовтня 2019, 18:10

  "У нашому [американському] суспільстві не все гаразд. Ми ніколи ще не мали стільки і стільки не споживали, однак як легко ми спускаємося від багатства та привілеїв до ницості та навіть

 • Paraeklezyarh | 16 жовтня 2019, 10:57

  Ймовірніше оберуть п.п. 5-6. РПЦ зараз необхідно зберегти лице перед своїми прихильниками. Та й підготовка до такого реверансу йшла не одне десятиліття. В церковних лавках Московського патріархату

 • bopa | 15 жовтня 2019, 23:00

  Православна церква в Україні переживє тепер ювілейни період відновлення своєї автокефалії. Період повернення Митрополита Мстислава (Скипника) в Україну, його служіння і інтронізацію у Святій Софії на

 • bopa | 15 жовтня 2019, 22:45

  Тим більше, що відновлено стан Православної церкви в Україні, який вона мала у ХУІІ ст. Митрополію з перспективою на патріархію, що дає можливість користати здобуткам, досвідом інших братніх

Популярні статті місяця