Митрополит Олександр (Драбинко) підтримав Епіфанія і розкритикував наміри Філарета управляти Церквою

15 травня 2019, 22:13 | ПЦУ | 4 |   | Код для блогу |  | 

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр Драбинко заявив, що на Об'єднавчому Соборі 15 грудня 2018 року не було домовленостей про те, що Філарет буде брати участь в управлінні Православною Церквою України після отримання Томосу про автокефалію.

"У своєму зверненні митрополит Філарет посилається на домовленості, які, як він стверджує, гарантували йому участь в управлінні Православною церквою України після отримання Томосу про автокефалію, припускаючи, що митрополит Епіфаній зречеться більшої частини своїх повноважень на користь "почесного патріарха". Проте Об'єднавчий собор, який працював 15 грудня 2018 року, як відомо, не приймав ніяких подібних рішень. Ні митрополит Філарет, ні митрополит Епіфаній, ні президент Петро Порошенко не повідомляли Собору про подібні домовленості", - написав митрополит Олександр в Facebook.

Митрополит додав, що, називаючи митрополита Філарета "почесним патріархом", митрополит Епіфаній та інші єрархи колишнього Київського Патріархату "прагнули таким чином вшанувати свого вчителя і психологічно полегшити для нього відхід від персонального керівництва Церквою", і використання такого титулу не передбачає надання "почесному патріарху" ніяких владних прерогатив.

"Законним главою Православної Церкви України є її канонічно обраний предстоятель - блаженніший митрополит Епіфаній", - зазначив митрополит Олександр.

Він додав, що прагнення Філарета переглянути рішення Об'єднавчого Собору і відновити Київський Патріархат і знову очолити Церкву може призвести якщо не до відкликання Томосу, то до призупинення його дії до моменту подолання канонічної кризи в Православній Церкві України".

Митрополит Драбинко назвав загрозливими спроби митрополита Філарета переглянути канонічні норми функціонування Церкви, зафіксовані в Томосі:

"Відповідно до положень Томосу, питання діаспори не може вирішуватися Києвом без погодження з Матір'ю-Церквою. Що ж стосується бажання митрополита Філарета розширити інститут постійних членів Синоду з 3-х до 12-ти, то це не що інше, як спроба відмовитися від демократичної грецької моделі церковного управління на користь російської, де долю Церкви вирішує вузьке коло єрархів".

Він просить митрополита Філарета "пояснити наступне": 1) чи вважає він себе єрархом ПЦУ; 2) чи визнає силу рішень Об'єднавчого собору та прийнятого на цьому Соборі статуту Православної церкви України; 3) визнає повноваження обраного на Об'єднавчому соборі Предстоятеля; 4) визнає силу канонічних органів управління ПЦУ.

Водночас митрополит Драбинко запевнив очільника ПЦУ Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у своїй беззаперечній канонічній підтримці.

Система Orphus
Рейтинг
0
2
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Пошук | 16 травня 2019, 10:45
  Коментувати коментар

  Як важко на вершинах влади не допуститися помилки. Знаєте, ми дивимося на світ своїми власними очима. Іноді нам важко зрозуміти вчинки інших людей. Святійший Філарет завжди був на вершині. Йому важко відійти від тої вершини. Відійшовши від вершини, він, на мій погляд, вважає себе самотньою, спустошеною людиною. Дуже важливо,щоб громада Київського патріархату, зігріла серце патріарха. Важливо, щоб громада започаткувала духовне спілкування з патріархом. Адже церква не тільки виконує богослужіння і ритуальні послуги. Це цілісний організм по вихованню людей. Було б добре, щоб діти київського патріархату з духовними піснями не раз завітали до патрірха. Залучити патрірха до більш ширшого виховання молодого покоління. Тоді святійший патрірх зрозуміє, що найбільша духовність є на низинах.

  • velovs@ukr.net | 16 травня 2019, 11:06
   Коментувати коментар

   А от, наприклад, і покійний кардинал-емерит Любомир Гузар, і (нині ще - слава Богу! - живий) колишній Папа Бенедикт ХVI (Йозеф Ратцінґер) таки змогли "відійти від вершини влади". Причому, абсолютно спокійно й добровільно - суто за власною ініціативою... :)

 • velovs@ukr.net | 16 травня 2019, 09:30
  Коментувати коментар

  Досить дивний і водночас - вельми символічний і знаковий збіг цих (принаймні, зовні) схожих подій. ---- Тобто наразі вони обидва: і молодий - 40-річний (недавно обраний) предстоятель ПЦУ, і майже його ровесник - 41-річний новообраний президент України піддаються гострим і небезпечним атакам з боку презентантів старої - авторитарно-корумпованої системи влади (духовної і світської). З такою підступно-зухвалою метою, щоби різко ОБМЕЖИТИ й СКОРОТИТИ їхні законні повноваження! ---- Аби будь-що не допустити реального проведення ними (та їхніми командами однодумців) цих - давно вже назрілих (і навіть перезрілих) та дуже актуальних і нагальних - докорінних оздоровчих, очисних реформ: в Церкві і державі.

 • igorshevchuk | 16 травня 2019, 07:12
  Коментувати коментар

  Пророцтво про Львів: Пс. 38 Псалом 38. Не треба без Бога! * * * «Якщо сучасники за правду не б’ють, то й для нащадків ніщо ти.» І Ш. Будь живою, Україно! Будьте ви живими, Україно, Палестино, леви місять вас із осокою. Будьте й всі самі собою. І сусіди напівмертві, що готові тому всіх пожерти. Нині час абортувань світу всього, аж тому всі – жертви, коло. Коло смерті. Як же Бог, Він, до дзеркал загляне, дзеркал правди, Він, Бог-Правда? Біля дзеркал – стане. Древо вічніїх розливів, шумів вічних ще й щасливих – хто Йому тим стане? Древо вічне – край зелений, – от Він гляне в мене!! Львів від Києва не дасть Він відірвати. Мати! Божа Мати!! Сам Шептицький так Тебе списав як Палама! той Тебе і світ вписав тим – він серцем кровоточив: так Твої ввібрали очі... Як це так? А це є так!! Вищий в нижчих задивитись схоче – світ впаде на серце йому і на очі!! А як – Бог!! і де серце... і де очі?... той упрів ще інший – іздурів п’яниця як світ і світ як п’яниця – хихочуть!! І що? вам є що сказати?? Це хіба що – розтерзати! Це матерія в кусках. Як то зараз. Всякий орган – те, саме! І підвищується. Так, бо – опускається усе страховисько!! Німе!!! Й німотствующе – і – німе!!! Без Бога. Та зглянься, Боже, ось і є: саме! Спочатку верби поопускають коси в ріки... Помолодійте ви, хто між природою й – Христом, навіки!! І підіймайте дням важкі повіки... Самоосліплені... галерники... ще й із віконцями гиєн, смертники із АйТі – вполоненці, раби, серце закрите, і куди Господу воззріти? і отверзаються лиця гаїв а розспівається душам Шахерезад – широко – на кого гляне з краси око... аж спахне в нім ще й пахне Боже Око... Люблячий погляд – й настікає гілка соком. Христового ума – Світло Божественне глибоке і високе!!! і проникає – все... І як всі поживають? А тим стають – що й споживають! Свідомості – катма! Не у Христа ще всі працюють. Їдять і – зрять. Як плівка cinema... 1.05.2019, ранок

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця