Зробимо все, аби всі православні українці доєдналися до ПЦУ, – Митрополит Епіфаній у Львові

11 квітня 2019, 10:47 | Православна Церква України | 0 |   | Код для блогу |  | 

Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Епіфаній 10-11 квітня перебуває з першим архипастирським візитом у Львові.

За повідомленням офіційного сайту ПЦУ, 10 квітня у кафедральному Соборі Успіня Пресвятої Богородиці Львівської єпархії ПЦУ відбувся молебень перед списком чудотворної ікони Божої Матері “Милостива”, яку привіз до Львова Митрополит Епіфаній. Співслужили Предстоятелю митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архиєпископ Дрогобицький і Самбірський Яків.

Епіфаній_у_Львові.jpg

«Ми вже заклали фундамент для майбутнього єднання всіх православних християн України в єдиній незалежній Помісній Православній Церкві навколо престолу Київського. Але, у нас всіх попереду багато спільної роботи задля того, аби й інші православні українці зрозуміли це і доєдналися до нашої Церкви. Наші двері, наші обійми і серця відкриті для всіх ієрархів, духовенства і вірян України, які до цього часу вагаються і не доєдналися до єдиної Помісної Православної Церкви», – зазначив Митрополит Епіфаній у промові.

За словами Предстоятеля ПЦУ, Бог дарував українцям Свободу – суверенну державу і незалежну Православну Церкву, яка має стати духовною основою для розбудови потужної, європейської України. «Ми повинні з вами зробити все для того, щоб Україна і надалі розвивалася, зміцнювала свою незалежність та ідеали, за які ми стояли на Майдані під час Революції Гідності», – наголосив Предстоятель ПЦУ.

Після молебню у  Свято-Покровському кафедральному соборі Львівсько-Сокальської єпархії відбулося читання Великого покаянного канону прп. Андрія Критського. Відбулася і зустріч з місцевою владою.

11 квітня Митрополит Епіфаній зустрівся з журналістами на прес-сніданку. Опісля Митрополит відвідає Львівський національний  аграрноий університет в м. Дубляни, де візьме участь в науковій конференції "Томос і Україна".

Довідка

Автором Ікони Божої Матері, званої “Милостивою” (Кікською) вважається святий євангелист Лука. Назву свою “Кіккотиса” отримала від гори Кікос, що на острові Кіпр. У місцевому монастирі, розташованому на горі, вона нині й зберігається. За переданням, перш ніж потрапити на острів Кіпр, чудотворний образ Богородиці довго мандрував: спочатку зберігався в одній з перших християнських громад в Єгипті, потім був перевезений до Константинополя, де залишався до часу Олексія Комніна (кінець XI – початок XII століття).

На острів Кіпр ікону доставив старець Ісая, який отримав Божественне одкровення на виконання цієї місії. З моменту прибуття на острів ікона стала відома численними чудесами, що відбувалися навколо неї. Відтоді до обителі Богоматері Милостивої з усього світу стікаються люди з різними недугами та отримують зцілення за своєю вірою.

У чудотворну силу святої ікони вірять не лише християни, але й іновірці, які часто звертаються до неї в бідах і хворобах. Ікона має особливість – вона закрита до половини пеленою від верхнього лівого кута до правого нижнього так, що ликів Богоматері і Божественного Немовляти ніхто не може бачити. Зображення Богоматері на іконі являє собою тип Одигітрії.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • Ігор Затятий | 19 липня 2019, 11:03

   Для християнина брехати під час Великого Посту це все одно, як для мусульманина їсти вдень під час Рамадану, та й ще свинину.

  • barni | 18 липня 2019, 22:37

   Маленькі уточнення щодо того що він-піпа "намісник" Бога, "непомильний", що Божа благодать сходить тільки через піпу, а всі решта ... котрі не каторлики, що не благодатні!? А як

  • barni | 18 липня 2019, 22:23

   Та як же ж нема, а бабульки від водочки, сигарет...!!!

  • Ігор Затятий | 18 липня 2019, 17:17

   Цей, вибачте, патріарх хронічний брехун. Згадаймо, як він брехав про годинник у сам Великий Піст. Для цієї особи немає нічого святого.

  • Михаил | 18 липня 2019, 15:12

   Моя Святая Римская Церковь под понтификатом Вселенского Архиерея Папы всегда была, есть и будет! Возникали и рушились империи и государства, менялись границы и люди, а Вселенская Римская Церковь и её

  Популярні статті місяця