До Маняви на Прикарпатті привезли Томос про автокефалію ПЦУ

18 лютого 2019, 16:31 | Православна Церква України | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Митрополит Київський та всієї України Епіфаній та Президент України Петро Порошенко опівдні 18 лютого прибули до Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря ПЦУ у Богородчанському районі на Івано-Франківщині.

Як прокоментував журналістам Митрополит Епіфаній, Манявський скит обрали для представлення Томоса, бо він є «справжнім оплотом духовності».

Томос у Скиті Манявському

Керівників держави та Церкви вітали тисячі вірян, які прибули до скиту з різних куточків України.

Зустріч розпочалася урочистим молебнем, який очолив митрополит Епіфаній у співслужінні з митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іосафом та митрополитом Галицьким та Івано-Франківським Андрієм, єпископом Коломийським Павлом, єпископом Коломийським і Косівським Юліаном.

По завершенні молебню Митрополит Епіфаній благословив присутніх.

«Сьогодні, у цей прекрасний і сонячний день, Господь сподобив тут на цьому святому місці, у древньому Манявському скиті, подякувати Богові за всі ті милості, щедроти і благодіяння, які ми з вами отримали протягом останнього часу, - виголосив Предстоятель ПЦУ. – Господь дав нам великий дар – дар свободи для Української Помісної Православної церкви. Протягом століть наш народ боровся, прагнув і мріяв отримати автокефальний статус і молитися у своїй незалежній Українській Православній Церкві. А ми з вами є безпосередніми учасниками і творцями новітньої історії нашої вже незалежної, визнаної Православної Церкви».

Зі слів Митрополита, минуло лише декілька місяців для втілення у життя прагнень, за які люди молилися довгі роки.

Також він подякував єрархам, які звернулися до Патріарха Варфоломія про надання Томосу.

Петро Порошенко у Скиті Манявському

«Сьогодні тисячі людей з усієї України зібралися у цьому святому місці - Манявському скиті, щоб молитвою подякувати Богові за ту велику радість, яку отримали. Україна має щастя мати автокефальну Помісну Православну Церкву, яка визнана світовим православ’ям — наголосив, звертаючись до присутніх, Президент України Петро Порошенко. – Покоління українців молилися за це. В тому числі і тут – в Манявському скиті. Вони прагнули і чекали. Дбайливо зберігали ту віру, яка Матір’ю-Церквою з Константинополя була дарована Україні Володимирським хрещенням. І за те, щоб Господь повернув Церкву Україні, за те, що ми зняли московське ярмо і нарешті побудували духовний фундамент нашої держави, який аж ніяк не менше вартує, ніж Декларація про державну незалежність. Уже майже рік минув, відколи ми зібралися з владиками і я попросив спільно звернутися до Патріарха Варфоломія. І навіть тоді багато хто не вірив, що це можливо. Але 15 грудня в святій Софії Господь і, я маю тверде переконання, що там була присутня Богородиця, яка благословила наших владик і вони знайшли порозуміння і заснували об’єднану церкву, обрали предстоятелем Блаженнішого Митрополита Епіфанія. Кажуть – він дуже молодий, але і Церква у нас молода. Це тішить. Тисячі людей на Софійській площі молилися за це також довгих одинадцять годин».

Зі слів Президента, уже 320 парафій приєдналися до ПЦУ. Протягом одного місяця цього року переходить більше парафій,  аніж протягом попередніх років. «Дуже важливо те, що ніхто нікого не примушує, — наголосив Президент. – Хоча так чекала Москва, що у нас почне литися кров, будуть штурми храмів, захоплення монастирів. Не дочекались. Бо наша Церква іде з вірою і любов’ю. І люди це цінують. Потребуємо спільної молитви, тому ми усі зібралися тут, бо нам небайдужа доля Церкви і держави».

Митрополит Галицький та Івано-Франківський Андрій отримав з рук очільника держави орден «За заслуги» ІІ ступеня.

Томос про автокефалію ПЦУ буде доступний для загального огляду у Манявському скиті до вечора 18 лютого. 

Фото Святослава Цеголка

Система Orphus
Рейтинг
0
1
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 28 лютого 2020, 23:22

   Возведение огульной, порочащей критики на Православную Церковь Украины и верующих украинцев, - нечистоплотные конкурентные приёмы вражды, борьбы завистливых, алчных рыночных, лотошных, сварливых

  • myk | 28 лютого 2020, 21:54

   Чи частині своєї "канонічної території" РПЦ надала автокефалію (про Orthodox Church in America)? Ні. Але тим, з ким були історично і ментально пов'язаними. То ж нехай не засуджують інших.

  • myk | 28 лютого 2020, 21:49

   Про "у дусі всеправославного діалогу та консенсусу". Чи так РПЦ надавала автокефалію Православній Церкві в Америці? Ні, бо Предстоятеля ПЦА не включено в диптихи більшості Православних

  • serge1717 | 28 лютого 2020, 21:04

   Міша ти просто мокшанський дибіл!

  • serge1717 | 28 лютого 2020, 21:03

   Він просто піп онуфрій і ніякий він не митрополит Київський!!!

  Популярні статті місяця