Зареєстровано Київську митрополію УПЦ (ПЦУ)

31 січня 2019, 12:30 | Православна Церква України | 1 |   | Код для блогу |  | 

Зареєстровано Київську митрополію УПЦ (ПЦУ)На сайті Міністерства юстиції 30 січня розміщено інформацію про реєстрацію «Релігійної організації "КИЇВСЬКА МИТРОПОЛІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ)" (КИЇВСЬКА МИТРОПОЛІЯ УПЦ (ПЦУ))» (Ідентифікаційний код юридичної особи 42783113).

Засновником релігійної організації є Помісний Об’єднавчий Собор ПЦУ, а органом управління Митрополит Київський і всієї України, яким нині є Митрополит Епіфаній (Думенко Сергій Петрович).

Місцезнаходження юридичної особи: 01601, м.Київ, вул. Трьохсвятительська, будинок 6.

Як повідомив сьогодні на конференції «Юрисдикційний статус Київської православної митрополії в 1686 році: богослов'я, канонічне право та культурно-історичний аспект» директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш, 30 січня також було зареєстровано нову Церкву і її Статут, який був прийнятий на Соборі 15 грудня 2018 року. А також статут самої Київської митрополії УПЦ (ПЦУ).

«Ці два терміни (УПЦ і ПЦУ. — ред.) будуть вживатися як синонімічні і це погоджено із Фанаром безпосередньо. Тому вживання термінів Українська Православна Церква і Православна Церква України закріплено саме за адміністративною одиницею, яка називається Київська митрополія», — сказав Андрій Юраш.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • bitov | 7 лютого 2019, 12:13
  Коментувати коментар

  Це цікава дурка, яку Юраш показує як:"... 30 січня також було зареєстровано нову Церкву і її Статут, який був прийнятий на Соборі 15 грудня 2018 року. А також статут самої Київської митрополії УПЦ (ПЦУ)" В чому конкретно дурка з цими реєстраціями? Цим самим держава і церква намагаються ліквідувати іншу, попередню дурку – т.з. двійну реєстрацію. Яка була її мета? В релігійному законі є зазначено, що держава і чиновники поважають внутрішні установи реліг.організацій. Що це значить – ніхто не розуміє і це не помішало законодавцю в тому ж релігійному законі показати місту і світу(городу і міру) українські християнські церкви як зібрання самостійних юросіб зі своїми статутами які можуть «ходити» тУди-сЮди. По канонам (внутрішнім установам) так не є і на реєстрацію парафії приходять з типовими статутами, які затверджує єпархія. Тобто це протирічить суті цивільного статуту, самому цивільному праву, згідно якого самостійність юрособи абсолютна і на її волю не може впливати воля іншої юридичної чи фізичної особи. Тому і для того, щоб продемонструвати цю «повагу» до канонів, була зліплена ця подвійна реєстрація. При першій реєстрації подається пакет документів, серед яких є і документ виданий єпархією, який підтверджує канонічну підлеглість парафії. А вже при другій реєстрації, яка вводить парафію в Реєстр, такий документ недопустимий. Тобто, реєстраційний закон є частиною цивільного права, він універсальний для всіх юросіб і виходить з абсолютної незалежності юрособи. В принципі український законодавець, при існуючій місцями придуркуватості і нашого цивільного права, міг би і це «обійти». І не такі фордибелі ми бачили від нього. Але це вже було небезпечно, така дурка могла б тягнути і інші. Ну а законодавець хоч і придуркуватий, але загрозу власній шкірі відчуває. Якби таку канонічну підлеглість ввели в реєстраційний закон, автоматично виникало наступне питання – а що робити з парафіями, яких по можливій течії подій церква сама виключила б з тієї «підлеглості»? Ліквідовувати? На якій цивільній основі? Втім я може і перебільшую те почуття самозахисту у нардепів і все більш прозаїчно. Розуміння релігійного законодавства, як і багато чого іншого, у них відсутнє і такі дурки, як в релігійному законі так і в інших, просто консервуються в законодавстві і чекають свого часу. І от мудреці Юраш і Єленській на заміну цій дурці придумали церкву з двома назвами і якби з двома головами. Одна голова - то сама церква з канонічним статутом і друга голова - митрополія чи патріархія, але уже з цивільним статутом. При реєстрації чиновник працює тільки з однією головою, з однією назвою і з одним, цивільним статутом. Той статут уже можна підганяти під світське право, не чіпаючи канонів і першу голову. Такий собі монстр з двома «природами» - церковною і світською. Хочеться назвати його словом, яке набуло популярності в теперішні часи – гібрид. Гібрид церкви, віри, гібрид християнства з корінням в тій симфонії, яка тягнеться від Візантії.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 19 жовтня 2019, 20:21

  І така ситуація з нестримним і рішучим бажанням каталонців будь-що здобути для своєї батьківщини національно-державну самостійність і незалежність, вочевидь, вимагає доброї волі та максимальної

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

  ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

Популярні статті місяця