Представники УПЦ (МП) в Москві беруть участь у Пленумі Міжсоборної присутності

22 листопада 2012, 13:40 | Московський Патріархат | 0 |   | Код для блогу |  | 

Сьогодні, 22 листопада, в Москві розпочав роботу V пленум Міжсоборної присутності Російської Православної Церкви. На засідання в Залі церковних соборів храму Христа Спасителя з'їхалися члени цього дорадчого органу РПЦ.

У складі Міжсоборної присутності з 137 членів – 21 особа – представники Української Православної Церкви. Всього у складі Присутності – 145 осіб: 54 архиєрея, 59 священнослужителів (у тому числі 20 священномонахів), 7 ченців і 25 мирян, повідомляє офіційний сайт РПЦ.

Присутність.jpg

За словами одного з членів української делегації прот. Георгія Коваленка, голови Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, пленум Міжсоборної присутності буде обговорювати ті питання, які дійсно хвилюють Церкву. «Нам належить два дні напруженої роботи, – сказав він. – Сподіваємося, що в результаті ми отримаємо більш гідні теми для обговорення церковними людьми, ніж ті, які нам підкидають ЗМІ».

На сьогоднішній день на розгляд Міжсоборної присутності підготовлено низку документів, проекти яких пленум повинен обговорити і прийняти. А згодом вони будуть розглянуті соборами РПЦ.

«З тих документів, які підготовлені для розгляду, найбільш обговорюваним на сьогодні є документ про позицію Церкви щодо електронних документів (ідентифікаторів особистості). Над ним велася активна робота, і він зараз дуже жваво обговорюється. Крім того, особливий інтерес представляє також документ про чернецтво», – сказав він.

Напередодні, 21 листопада, у Патріаршій та Синодальній резиденції в Даниловому монастирі відбулося засідання президії Міжсоборної присутності.

За підсумками засідання, проект «Положення про монастирі та чернецтво» у зв'язку з численністю відгуків, що виявили полярність думок, був відправлений на доопрацювання в профільну комісію Присутності.

Також, враховуючи значне число різнобічних відгуків на проект «Церковнослов'янська мова в житті Руської Православної Церкви XXI століття», Президія визнала за необхідне продовжити дослідження теми із залученням фахівців з цього питання. При цьому члени Президії відзначили необхідність вивчення церковнослов'янської мови в недільних школах, а також на парафіях в рамках різних просвітницьких заходах та катехитичної діяльності.

Загалом, на розгляд пленуму Міжсоборної присутності Президія вирішила передати шість документів:

«Процедура і критерії обрання Патріарха Московського і всієї Русі»

«Пропозиції щодо внесення доповнень і змін до Статуту РПЦ»

«Про позицію Церкви у зв'язку з появою і перспективами розвитку нових технологій ідентифікації особи»

«Позиція Російської Православної Церкви за реформу сімейного права і з проблем ювенальної юстиції»

«Про засади реабілітації наркозалежних в РПЦ»

«Про позицію Російської Православної Церкви з актуальних проблем екології».

Ці проекти підготовила комісія Присутності в 2011 і в 2012 роках. Вони пройшли загальноцерковну дискусію та корекцію з врахуванням відгуків з єпархій та коментарів в Інтернеті.

Пленум завершиться в п'ятницю, на заключному засіданні буде ухвалено рішення направити документи, що пройшли загальноцерковну і пленарну дискусії, на розгляд Архиєрейського Собору 2013 року.

Міжсоборна присутність РПЦ – створений у 2009 році дорадчий орган Московського Патріархату, що сприяє вищій церковній владі РПЦ у підготовці рішень з найбільш важливих питань внутрішнього життя і зовнішньої діяльності Церкви. Завдання міжсоборної присутності – попереднє вивчення питань, які розглядаються Помісним і Архиєрейським Соборами, а також підготовка проектів рішень з цих питань. Рішення за пропозиціями міжсоборної присутності може приймати і Синод.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця