Єрархи українських Церков прокоментували візит Патріарха Кирила на Буковину: багато критики

4 жовтня 2011, 12:55 | Московський Патріархат | 2 |   | Код для блогу |  | 

Kyr1.jpgПредстоятель РПЦ, Патріарх Кирил своїми руками руйнує імідж нібито незалежності Української Православної Церкви (Московського Патріархату) від Москви. Як повідомляє газета "День" (№ 177 від 4 жовтня), таку думку висловив архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко) (Українська Автокефальна Православна Церква).

"У мене таке враження, що Патріарх Кирил своїми руками девальвує ціну своїх візитів. Коли поїздки глави Церкви у сусідню державу перетворюються на банальні будні, увага до них, безперечно, зменшується і зменшується їхня вага", – сказав І.Ісіченка.

Архиєпископ Харківський і Полтавський нагадав про попередні візити предстоятеля РПЦ до Харкова і Луганська, які не відзначалися великою ефективністю та були ігноровані величезною більшістю вірних. "Владика Володимир (Сабодан) є єпископом із юрисдикції Московського Патріархату і, зайвий раз підкреслюючи свою зверхність над Українською Православною Церквою (Московського Патріархату), Патріарх Кирил дедалі більше руйнує той імідж, який так важко вдавалося створювати владиці Володимирові, починаючи з часу його обрання. Адже стратегія церков Московського Патріархату в Україні була побудована на підкресленні її фактичної незалежності від Москви. Насправді Патріарх Кирил власними діями за кілька років показав ілюзорність цієї незалежності", – вважає представник УАПЦ.

"Таким чином, його виступи і присутність без озирання на існування власних структур УПЦ (МП) фактично ставлять під сумнів майбутнє цієї церкви як складника українського суспільного життя. Зрозуміло, що за теперішньої кон’юнктури, коли проросійські сили мають більшу політичну вагу в Україні, ця церква зберігає потужний суспільний вплив. Але цей період неминуче скінчиться і тоді постане питання про відносини цієї церкви зі своїм зарубіжним центром і державою, на території якої вона діє", – переконаний архиєпископ Харківський і Полтавський.

У свою чергу, голова Інформаційного управління Київської Патріархії, єпископ Васильківський УПЦ КП Євстратій (Зоря) вважає, що нинішній пастирський візит Кирила до Буковини мав і політичне підґрунтя. "Наскільки нам відомо і наскільки зараз можна бачити з публікацій у засобах масової інформації, одним із завдань цього візиту була зустріч Патріарха Кирила з Президентом України Віктором Януковичем. Цей візит почали готувати ще в червні. І вже тоді йшлося про те, що на богослужінні патріарха, і на освяченні собору, і на відкритті будинку для дітей-інвалідів у розташованому при монастирі притулку для дітей буде присутній Президент України. І навіть за день до початку візиту – 30 вересня  – через російські засоби масової інформації в тому числі були поширені повідомлення, що під час візиту Патріарха Кирила відбудеться його зустріч із Президентом України. Я думаю, що насправді це було одним із головних завдань патріарха - тим самим продемонструвати рівень своїх можливостей, те, що він впливає на українську ситуацію, що він спілкується безпосередньо з Президентом України", – вважає владика Євстартій.

Проте ця зустріч не відбулася, і "я гадаю, що для Патріарха Кирила та його оточення це має бути дуже серйозним сигналом. Тому що вже не тільки опозиційно налаштовані до Московської Патріархії політичні діячі, прихильники Київського патріархату, критикують його ставлення до України і його діяльність в Україні, а й ті, хто буквально нещодавно були його прихильниками, брали активну участь у всіх заходах, які проводив Кирил в Україні, тепер голосують, як кажуть, ногами, відмовляючись зустрічатися, брати участь у заходах московського гостя. Як на мене, це є свідченням провальності тієї політики, яку Патріарх Кирил веде щодо України", – зазначив представник УПЦ КП.

"Своїми частими візитами Патріарх Кирил намагається підкреслити, що він глава церкви для України, а, отже, Митрополит Володимр теж є глава, але місцевий, так би мовити, для представництва інтересів Московської патріархії. А верховний очільник саме Кирил. Сюди він намагається приїздити не як гість, а саме як господар. А це не подобається ні українській владі, ні багатьом в УПЦ (МП), де вже звикли до незалежності в управлінні, до того, що вони дійсно самі вирішують більшість питань і тому такі "начальственні" візити, таке втручання в життя української церкви, безперечно, нікому не може подобатись і лише посилює напругу між Москвою і Києвом, в тому числі, і по церковній лінії", – вважає єпископ.

Секретар Синоду УГКЦ Богдан (Дзюрах) зазначив, що голова Церкви має право всюди відвідувати своїх вірних. "Це його повне право і ніхто не повинен його позбавляти цього права і дивуватися цьому. Інша річ, звичайно, які месиджі звучать під час цього візиту. Тут уже потрібно оцінювати, наскільки вони сконцентровані на духовних цінностях і наскільки можуть нести в собі інші послання, які, можливо, можуть внести в українське суспільство якусь тривогу чи певні непорозуміння. Це потрібно залишити на оцінку аналітиків, зрештою, існує таке поняття, як sensus fidei, відчуття віри самих віруючих, які здатні оцінити також послання певного церковного діяча чи проповідника, наскільки в його проповіді віддзеркалюється євангельське вчення, а наскільки воно заповнене, можливо, іншими, не євангельськими елементами", – пояснив представник УГКЦ. Про це інформує УНІАН.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • cossack316 | 12 жовтня 2011, 00:58
  Коментувати коментар

  by Roman Woronowycz Kyiv Press Bureau KYIV - Amid charges of financial improprieties, the Ukrainian Autocephalous Orthodox Church in Ukraine has split again, and the patriarch has been deposed and accused of fraud by the remaining bishops. At an extraordinary session of the Archiepiscopal Sobor of the Ukrainian Autocephalous Orthodox Church, held on October 18-19, 1996, which received little publicity, Patriarch Dymytrii, Bishop Ihor Isichenko of Kharkiv and his assistant, Bishop Mefodii, were dismissed. Bishop Ioan of Rivne, one of the bishops who voted to dismiss the church leaders, told The Weekly on December 4 that Patriarch Dymytrii and Bishop Ihor were officially fired for "breaking canon law," but that they are also involved in the laundering of Church money through a "second Church" they had established, and for their involvement in the bankruptcy of the Christian Bank, which was founded by the UAOC.

 • p.a.koroluk | 5 жовтня 2011, 14:59
  Коментувати коментар

  For the sake of accuracy, His Emminence is not an Archbishop "of the Ukrainian Autocephalous Orthodox Church" but of the "Ukrainian Autocephalous Orthodox Church Diocese of Kharkiv and Poltava", which is a different legal and ecclesial entity from the UAOC under His Beatitude Metropolitan Mefodiy, from which Archbishop Ihor separated himself some years ago. Please note that Archbishop Ihor, who is the only bishop in his church, is not a bishop of the UAOC: http://uaoc.net/hierarchy/ This is not meant to detract from His Emmienence's observations above. In fact, it would be wonderful, now that the UAOC and UOC-KP are dicussing re-uniting, if His Emminence would also return to his brother bishops and use his great insightfulness and communication abilities to help build an autocephalous Church of Ukraine.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця