Патріарх Московський поставив Україні завдання стати одним із центрів "загальної, могутньої російської цивілізації"

4 листопада 2010, 13:10 | Московський Патріархат | 4 |   | Код для блогу |  | 

Kyryl.jpgЗ 2 по 4 листопада 2010 року в Москві проходить IV Асамблея «Русского мира». Захід традиційно проводиться фондом «Русский мир» напередодні російського Дня народної єдності, повідомляє «Релігія в Україні». Основна тема і девіз Асамблеї, яка відкрилася в Інтелектуальному центрі Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова, – «Вчитель «Русского мира»: місія, цінності».
 
У роботі форуму бере участь Патріарх Московський і всієї Русі Кирил, який виступив перед учасниками Асамблеї. На думку Предстоятеля Російської Православної Церкви, саме вчитель передає мудрість знань майбутнім поколінням і формує свідомість як кожної окремої людини, так і суспільства в цілому. І в цьому зв'язку, підкреслив Патріарх Московський, потрібно говорити про педагогічну, вчительську роль РПЦ як проповідника цивілізаційних цінностей «Русского мира».
 
Патріарх відзначив особливу роль Російської Церкви у справі збереження і поширення російської мови. Мова Церкви – це мова, якою Господь говорить з віруючими. Саме Російська Церква визначила мовну формулу «Свята Русь», вклавши в таке визначення російського співтовариства і духовну складову.
 
На думку Патріарха, Російська Православна Церква повинна сприяти і сприяє щодня і щогодини формуванню культури «Русского мира».
 
Особливу увагу Патріарх Кирил приділив тому, що під егідою Російської Православної Церкви ніколи не було релігійних військових міжусобиць: «Русский мир» і РПЦ несуть функцію об'єднання націй і релігій, а не конфронтації, – повідомляє Фонд "Русский мир".
 
За словами Патріарха, "пробудження цивілізаційної свідомості в межах історичної Русі є сьогодні одним із найважливіших завдань. Перш за все, воно стоїть перед тими країнами, які безпосередньо зводять історію свого народу до Русі, тобто перед Білоруссю, Росією та Україною".
 
У єдину систему цінностей «Русского мира» Патріарх Московський включив релігійну віру і міжрелігійний мир, свободу і моральне вдосконалення особистості, самопожертву заради інших, міцну сім'ю, повагу до старших, справедливість, любов до Батьківщини, російську і церковно-слов'янську мови, загальні принципи побудови системи освіти і виховання.
 
"Нас також всіх єднає спільна історична пам'ять", – сказав Патріарх Московський."Ми визначаємо, що добре, а що погано в нашій історії, виходячи з того, наскільки дії влади і народу відповідали системі цінностей «Русского мира» і одночасно були спрямовані на збереження його єдності, забезпечення його безпеки та процвітання".

Оскільки зараз російська цивілізаційна традиція існує в умовах різної політичної та суспільної самоорганізації, то, на думку Патріарха Кирила, "в простір пастирської відповідальності Російської Церкви входять не тільки окремі країни історичної Русі, а й ті громади та спільноти людей, які пов'язують свою ідентичність з російською цивілізаційною традицією, але живуть за межами її канонічної території та за межами канонічної території інших Помісних Церков".
 
Україна, Білорусія, Молдова, Казахстан чи інші країни, в концепції Патріарха, можуть стати центрами не просто окремих держав, а й центрами загальної, могутньої російської цивілізації, "від імені якої вони здатні на повний голос говорити з іншими цивілізаційними полюсами світу".
 
Сьогодні було б важливо, сказав Патріарх, щоб суверенітет цих країн був «перезавантажений» і спрямований не на відокремлення від сусідів, а на відповідальне підтримання та розвиток нашої цивілізаційної спільності. В іншому випадку "втрата цієї унікальної спадщини буде означати втрату духовних орієнтирів у житті народів» Русского мира», руйнування їх культурної самобутності, слабкість перед зовнішніми викликами і погрозами".
 
Детально зупинившись на ролі Києва в російській цивілізації, Патріарх Кирил підкреслив, що сьогодні "історичні умови сприяють тому, щоб Київ знову став одним з найважливіших політичних і громадських центрів «Русского мира»".
 
У той же час приналежність до «Русского мира», за словами Патріарха, визначається не примусовим шляхом, а на основі вільного вибору людей і народів."Тому не може бути ніякого нав'язування ідеї «Русского мира».
 
Факторами, які мали б сприяти інтеграції в рамках «Русского мира», Патріарх назвав "спільність менталітету наших народів, а також готовність піти на жертовну підтримку у разі, коли виникнуть труднощі для іншої сторони самостійно справитися з проблемами, що виникли". "Країни «Русского мира», таким чином, можуть стати "прикладом моделі співпраці нового покоління, яку будуть брати за зразок інші народи планети, на кшталт того, як сьогодні багато рівняються на Європейський Союз", – наголосив Кирил.
 
Президент і прем'єр-міністр Росії направили учасникам Асамблеї свої вітання.

Повний текст виступу читайте на РІСУ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Ярема | 5 листопада 2010, 22:21
  Коментувати коментар

  Русссссскій Мір Це не що інше а Потьомкінські села, які доволі гарно виглядають, а поза тим там нічого нема навіть Бога. Як не крути але НЕМА, і що тут поробиш.

 • Паломник | 4 листопада 2010, 15:38
  Коментувати коментар

  Русский мир - це "инородное тело" в організмі нашого суспільства.В цьому зовсім не важко переконатися.Адже у нас про нього згадують тільки тоді,коли приїжджає Кирило.Якби він не приїжджав,то про "Р.М." взагалі б ніхто не згадував.Патріарх це відчуває,тому й старається приїжджати частіше,щоб не дати нам забути про нього.А ця асамблея,що відбулася в Москві,взагалі не буде мати великого резонансу у нас в обездоленій,але живій ще Україні.

 • anatolius | 4 листопада 2010, 11:58
  Коментувати коментар

  В цій доповіді вельми цікавий момент: спочатку Кирило говорить, що всі історичні факти ми повинні розуміти тільки через призму рускаго міра і його єдності. Відповідно всі змагання за незалежність народів цього міфічного світу суперчать ідеї РМ. Відповідно повинні оцінюватись негативно. Взагалі тут два моменти - перший це утопічна побудова приречена на невдачу, бо зовсім не враховує реалій. По друге Кирило дивиться на РМ через призму двох імперій радянської і російської. Як можна накидати на Київську Русь 10 століття моделі 19-20 століття?

 • rusalka | 4 листопада 2010, 11:39
  Коментувати коментар

  Проповідують самі себе, а не Христа Ісуса. Насправді всі ці "...ізми" приречені на загибіль рано чи пізно. Це й не диво, що таваріщ Гундяєв, який отримав сан за допомогою комуністичних і рассійскіх властєй, (що сам факт вибору та дійсності свячень уже ставить під сумнів у світлі правил Вселенських Соборів та Отців), був супер-довіреною особою в СССР, а тепер прагне відродити кагебешну совєцьку імперію під гаслами "русскава міра". Не допусти Господи вовків в овечих шкурах до Твого стада!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Ігор Затятий | 20 серпня 2019, 16:03

  Писка замурувати тій Натаньяховій за те, що розпалює юдофобію, плюючи на землю подарований хліб

 • storozh | 20 серпня 2019, 11:17

  Щось менi пiдказує, що владика Епіфаній цього не читатиме... :)

 • barni | 19 серпня 2019, 21:54

  Оце ж бачте п. Славко Мельник, ми вже тягнем свю історію, а що не дотягуєм то це завдяки таким головним редакторам, особливо районних газет, які нам весь радянський період вішали лапшу на вуха в

 • barni | 19 серпня 2019, 21:40

  Кажуть "любопитній Варварі носа відірвали". От мені ну так цікаво, ну так цікаво, а чого ж це наш головний український католик не прийняв участі в св"яткуванні такої ж дати УАПЦ (вже

 • S.Melnyk | 19 серпня 2019, 21:31

  То може вам, різним там женям, яких москалі так запудрили, що вони навіть не знають як їх ім'я українською, просто краще вивчити свою історію? Але не за кремлівськими штампами і фейками. Чи вам так

Популярні статті місяця