Константинополь повернув Українську Церкву в своє лоно, - комунікат Синоду

11 жовтня 2018, 20:20 | Константинопольський Патріархат | 9 |   | Код для блогу |  | 

Синод Вселенського Патріархату прийняв низку рішень, що стосуються автокефалії Української Православної Церкви, повідомив 11 жовтня в Стамбулі Митрополит Гальський Еммануїл, який зачитав комунікат Синоду.

Переклад документу архиєпископ Євстратій (Зоря)  поширив на своїй сторінці у Facebook.

Варфоломій_Україна.jpg

Комунікат Вселенського Синоду;

Під головуванням Вселенського Патріарха, Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення та обговорення питань порядку денного.

Священний Синод детально та тривалий час обговорював церковну справу України в присутності Його Преосвященства Архиєпископа Даниїла Памфільського та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарших Екзархів в Україні, та ухвалив після розширеного обговорення:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити станом на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували.

3) Прийняти та розглянути прохання про апеляцію від Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, у відповідності до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, згадані вище особи були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено сопричастя їхніх вірних з Церквою.

4) Скасувати зобов'язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства та вірян його єпархії, який мав згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха за будь-яким богослужінням, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа.

Вселенський Патріархат, 11 жовтня 2018 року

Головний Секретаріат
Святого і Священного Синоду

 

Система Orphus
Рейтинг
0
3
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • humenyuk.vasyl | 13 жовтня 2018, 14:12
  Коментувати коментар

  Я читаю RISU один місяць. Не все, але подобається викладена інформація. А от коментарі страшні своєю злобою, ненавистю до всього українського. Такої гидоти, як в коментах RISU, немає навіть на сайті Lenta.Ru.

  • velovs@ukr.net | 13 жовтня 2018, 18:42
   Коментувати коментар

   Тут, на РІСУ, по суті, дуже поблажливо толерують не лише запекло й агресивно-українофобські коменти. ---- А і, скажімо, крізь пальці ("суперліберально-політкоректно") дивляться і на численні коменти ЛГБТ-троля: з відвертою та активною пропагандою і лобіюванням такої - в очах Господа - гидоти, як гомосексуалізм. Причому, вони, ці гей-коменти, крім того, нерідко супроводжуються і обурливою - злобно-антибіблійною і антихристиянською риторикою. Явно позиченою з "агітпроп-репертуару" різного штибу затятих безбожників і людиноненависників: від атеїстів-більшовиків і до нацистських і неонацистських расистів...

 • В. Ясеневий | 13 жовтня 2018, 13:18
  Коментувати коментар

  Михаил!! да Вы же безбожник-атеист, если еще и не культовый сатанист, и это все Вам нужно? Да проиграла Ваша раша все, что могла проиграть, а дальше что??? А дальше войны на Кавказе, на Урале и полный РАСПАД Вашей наилюбимишей РАШИ.

 • AlexP | 12 жовтня 2018, 06:43
  Коментувати коментар

  Иудей Коломойский очень доволен УПЦ-КП, УАПЦ, а также УГКЦ. Ни один раввин не принёс вору Коломойскому столько денег, как эти церкви и сайт Risu. Пока эти "священники" посылали своих сынов на кровавую бойню на гражданской братоубийственной войне, за их спиной Коломойский, Гройсман и Порошенко своровали 150 миллиардов гривень через Приват-банк и другими путями. А вы, бараны - продолжайте злобно скрежетать зубами на русскую речь в Украине и отдавать свои жизни за шоколадные фабрики Порошенко и нефтяные схемы Коломойского.

 • Михаил | 12 жовтня 2018, 00:11
  Коментувати коментар

  Поздравляю всех фанатов "упц кп"! Теперь Денисенко восстановлен в звании митрополита и переведён в подчинение стамбульского папы - турецкого патриарха. Легли под турок! Готовьтесь делать обрезание, поздравляю!

  • AlexP | 12 жовтня 2018, 07:35
   Коментувати коментар

   Михаил, Вы не совсем понимаете сложность Божественного расклада. Я Вам поясню: Филарет был канонически-корректен, когда вежливо попросил автокефалию у РПЦ в 1990-х. РПЦ проигнорила это, а вместо этого без свидетелей и без обвиняемого осудила Филарета. Не имеет значение состав преступлений Филарета. Он должен быть реабилитирован хотя-бы "ввиду процессуальных нарушений" в РПЦ. Это не говоря ужЕ о том, что он имел право отделиться в 1990-х и назвать автономную Церковь даже "Марсианской" - если бы это потребовалось для сохранения денег паствы. Так ему наказывает апостольское правило. А тогда существовала реальная опасность изъятия всех церковных денег в Москву. Так что Филарет был СНАЧАЛА прав перед Богом. Есть и другое: Филарет рукоположил Изяслава, Изяслав рукоположил Холодова, а Холодов имеет прямую связь с Господом Богом. Холодов знает Евстратия. Таким образом Бог ждёт от Филарета вопросов или хотя-бы обращения (у него есть такая возможность). А теперь ещё Филарет ПРАВИЛЬНО (или скажем так почти правильно) реабилитирован. Поэтому Филарет ПРОЖИВЁТ СТОЛЬКО СКОЛЬКО ЗАХОЧЕТ (В не заметили что он ужЕ пережил многих?). Но вот захочет ли он жить и видеть как разрушается его Украина - в экономическом, державном смысле - из-за зверского украинского национализма? Господь тоже имеет предел терпения. Филарету ужЕ объявлено (обычным библейским способом) что прошедшая Пасха 2018 была у него последней. Поэтому он так и поторопился (через барыгу Порошенко) с автокефалией. А тут и подвернулся Константинополь, обиженный на высокомерие РПЦ. Епископу, Митрополиту, Патриарху Филарету - Варфоломей 25 лет не давал автокефалию, а барыге Порошенко - взял и дал, стоило тому только попросить!

  • AlexP | 12 жовтня 2018, 07:43
   Коментувати коментар

   Холодов, Евстратий и Филарет имеют возможность прямой связи с Господом Богом с 2005 года. Но им некогда, они не верят в Бога, они делят приходы.

 • Petro_R | 11 жовтня 2018, 20:48
  Коментувати коментар

  "...На официальном сайте реестрового Кубанского казачьего войска опубликовано открытое обращение к Вселенскому патриарху Варфоломею I. Казаки требуют от иерарха отказаться от намерения предоставить автокефалию Украинской православной Церкви, угрожая "выступить на защиту единства и целостности своего Отечества и своей Матери-Церкви"..."

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • enzian | 17 лютого 2020, 14:53

  Звісно, вони ж не могли сказати, що отримали наказ з Москви.

 • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 13:07

  Досить немало, як на мій погляд, правильних і слушних думок і акцентів наголошено і зафіксовано в цій статті. В т. ч., зокрема, щодо цього: "У церквах не може відбутися уніфікація догматики

 • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 10:11

  "«Ми повинні зберегти Православну Церкву України в Криму, адже наразі це — єдиний осередок українства, який зберігся після 2014 року." ------- Тобто. Так виходить, що ГОЛОВНИЙ зміст і сенс

 • velovs@ukr.net | 17 лютого 2020, 09:34

  И, тем не менее, достаточно много пар у нас - не то что невоцерковленных, а даже, по сути и откровенно, БЕЗБОЖНЫХ - ради "моды" и внешней красоты обряда идут венчаться в храм!!! ------- И в

 • Aquinatus | 17 лютого 2020, 09:27

  Просто о. Дмитрий явно не дипломат и не льстец!

Популярні статті місяця