Константинополь повернув Українську Церкву в своє лоно, - комунікат Синоду

11 жовтня 2018, 20:20 | Константинопольський Патріархат | 9 |   | Код для блогу |  | 

Синод Вселенського Патріархату прийняв низку рішень, що стосуються автокефалії Української Православної Церкви, повідомив 11 жовтня в Стамбулі Митрополит Гальський Еммануїл, який зачитав комунікат Синоду.

Переклад документу архиєпископ Євстратій (Зоря)  поширив на своїй сторінці у Facebook.

Варфоломій_Україна.jpg

Комунікат Вселенського Синоду;

Під головуванням Вселенського Патріарха, Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення та обговорення питань порядку денного.

Священний Синод детально та тривалий час обговорював церковну справу України в присутності Його Преосвященства Архиєпископа Даниїла Памфільського та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарших Екзархів в Україні, та ухвалив після розширеного обговорення:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити станом на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували.

3) Прийняти та розглянути прохання про апеляцію від Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, у відповідності до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, згадані вище особи були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено сопричастя їхніх вірних з Церквою.

4) Скасувати зобов'язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства та вірян його єпархії, який мав згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха за будь-яким богослужінням, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа.

Вселенський Патріархат, 11 жовтня 2018 року

Головний Секретаріат
Святого і Священного Синоду

 

Система Orphus
Рейтинг
0
3
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • humenyuk.vasyl | 13 жовтня 2018, 14:12
  Коментувати коментар

  Я читаю RISU один місяць. Не все, але подобається викладена інформація. А от коментарі страшні своєю злобою, ненавистю до всього українського. Такої гидоти, як в коментах RISU, немає навіть на сайті Lenta.Ru.

  • velovs@ukr.net | 13 жовтня 2018, 18:42
   Коментувати коментар

   Тут, на РІСУ, по суті, дуже поблажливо толерують не лише запекло й агресивно-українофобські коменти. ---- А і, скажімо, крізь пальці ("суперліберально-політкоректно") дивляться і на численні коменти ЛГБТ-троля: з відвертою та активною пропагандою і лобіюванням такої - в очах Господа - гидоти, як гомосексуалізм. Причому, вони, ці гей-коменти, крім того, нерідко супроводжуються і обурливою - злобно-антибіблійною і антихристиянською риторикою. Явно позиченою з "агітпроп-репертуару" різного штибу затятих безбожників і людиноненависників: від атеїстів-більшовиків і до нацистських і неонацистських расистів...

 • В. Ясеневий | 13 жовтня 2018, 13:18
  Коментувати коментар

  Михаил!! да Вы же безбожник-атеист, если еще и не культовый сатанист, и это все Вам нужно? Да проиграла Ваша раша все, что могла проиграть, а дальше что??? А дальше войны на Кавказе, на Урале и полный РАСПАД Вашей наилюбимишей РАШИ.

 • AlexP | 12 жовтня 2018, 06:43
  Коментувати коментар

  Иудей Коломойский очень доволен УПЦ-КП, УАПЦ, а также УГКЦ. Ни один раввин не принёс вору Коломойскому столько денег, как эти церкви и сайт Risu. Пока эти "священники" посылали своих сынов на кровавую бойню на гражданской братоубийственной войне, за их спиной Коломойский, Гройсман и Порошенко своровали 150 миллиардов гривень через Приват-банк и другими путями. А вы, бараны - продолжайте злобно скрежетать зубами на русскую речь в Украине и отдавать свои жизни за шоколадные фабрики Порошенко и нефтяные схемы Коломойского.

 • Михаил | 12 жовтня 2018, 00:11
  Коментувати коментар

  Поздравляю всех фанатов "упц кп"! Теперь Денисенко восстановлен в звании митрополита и переведён в подчинение стамбульского папы - турецкого патриарха. Легли под турок! Готовьтесь делать обрезание, поздравляю!

  • AlexP | 12 жовтня 2018, 07:35
   Коментувати коментар

   Михаил, Вы не совсем понимаете сложность Божественного расклада. Я Вам поясню: Филарет был канонически-корректен, когда вежливо попросил автокефалию у РПЦ в 1990-х. РПЦ проигнорила это, а вместо этого без свидетелей и без обвиняемого осудила Филарета. Не имеет значение состав преступлений Филарета. Он должен быть реабилитирован хотя-бы "ввиду процессуальных нарушений" в РПЦ. Это не говоря ужЕ о том, что он имел право отделиться в 1990-х и назвать автономную Церковь даже "Марсианской" - если бы это потребовалось для сохранения денег паствы. Так ему наказывает апостольское правило. А тогда существовала реальная опасность изъятия всех церковных денег в Москву. Так что Филарет был СНАЧАЛА прав перед Богом. Есть и другое: Филарет рукоположил Изяслава, Изяслав рукоположил Холодова, а Холодов имеет прямую связь с Господом Богом. Холодов знает Евстратия. Таким образом Бог ждёт от Филарета вопросов или хотя-бы обращения (у него есть такая возможность). А теперь ещё Филарет ПРАВИЛЬНО (или скажем так почти правильно) реабилитирован. Поэтому Филарет ПРОЖИВЁТ СТОЛЬКО СКОЛЬКО ЗАХОЧЕТ (В не заметили что он ужЕ пережил многих?). Но вот захочет ли он жить и видеть как разрушается его Украина - в экономическом, державном смысле - из-за зверского украинского национализма? Господь тоже имеет предел терпения. Филарету ужЕ объявлено (обычным библейским способом) что прошедшая Пасха 2018 была у него последней. Поэтому он так и поторопился (через барыгу Порошенко) с автокефалией. А тут и подвернулся Константинополь, обиженный на высокомерие РПЦ. Епископу, Митрополиту, Патриарху Филарету - Варфоломей 25 лет не давал автокефалию, а барыге Порошенко - взял и дал, стоило тому только попросить!

  • AlexP | 12 жовтня 2018, 07:43
   Коментувати коментар

   Холодов, Евстратий и Филарет имеют возможность прямой связи с Господом Богом с 2005 года. Но им некогда, они не верят в Бога, они делят приходы.

 • Petro_R | 11 жовтня 2018, 20:48
  Коментувати коментар

  "...На официальном сайте реестрового Кубанского казачьего войска опубликовано открытое обращение к Вселенскому патриарху Варфоломею I. Казаки требуют от иерарха отказаться от намерения предоставить автокефалию Украинской православной Церкви, угрожая "выступить на защиту единства и целостности своего Отечества и своей Матери-Церкви"..."

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Petro_R | 19 жовтня 2018, 16:55

  Русскіє убивали українських священників тисячами, а зараз щось там гундяять нам про церкву? Aquinatus, ти покаявся за гулаги, голодомори? "Нє вінаватая я"?

 • b111 | 19 жовтня 2018, 16:47

  Це ті єпископи і священики, що при пагонах, вбивають і торгують сигаретами й горілкою з кабака **ГАлубая я Луна а**.

 • Shvagyrr | 19 жовтня 2018, 14:51

  Should we expect while in Rome Hilarion to be rude and insulting towards the Ukrainian Greek Catholic Church as he was once before? Also, he complins about the schism? It's the Russian Orthodox

 • Aquinatus | 19 жовтня 2018, 14:17

  "...грехи там, у автокефалистов, отпускаться не могут. Потому что мирянин не может этого сделать, но только священник или епископ. Таинство причащения тоже недействительно. Это не Тело и Кровь

 • Ігор Затятий | 19 жовтня 2018, 13:38

  Племінничку, меле твоя дружина на кухні і то тоді, коли ти себе добре ведеш.

Популярні статті місяця