Варфоломія І запрошують відвідати у Києві місце хрещення Київської Руси-України

24 травня 2018, 13:40 | Константинопольський Патріархат | 1 |   | Код для блогу |  | 

Представники «Громадського руху “Почайна”» запрошують Вселенського Патріарха Варфоломія, архиєпископа Константинополя – Нового Риму прибути до Києва, щоб відвідати місце хрещення Київської Русі-України та оголосити про рішення Матері-Церкви щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Про це йдеться у зверненні, яке громадський рух надсилає Його Всесвятості, пише “Православіє в Україні”.

поштова.jpg

 «Дві надважливі події травня, пов’язані з нашою історією, самоідентичністю та свободою, відбудуться незабаром. Наприкінці травня сесія Київради буде приймати остаточне рішення про повернення Поштової площі Києву і створення Музею на місці хрещення Київської Русі-України.
Водночас наприкінці травня 2018 року в Стамбулі збереться синод Константинопольської церкви, який буде приймати рішення про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні», — написала у себе в ФБ очільниця громадського руху «Почайна» Аннабелла Моріна.

«Цього року ми святкуємо 1030-річчя хрещення Київської Русі – України. До Києва вже повернулася річка Почайна, в водах якої хрестилися кияни, а на Поштовій площі завдяки археологічним розкопкам та історичним дослідженням знайдено місце, пов’язане з літописними подіями хрещення. Також залишилося менше двох тижнів до моменту, який може стати найважливішим у нашим з вами житті…

Нижче подаємо  драфт листа, який буде відправлено найближчим часом.
Сподіваюсь, його підтримають гарні люди».

Його Всесвятості, Всесвятішому Варфоломію,

Архієпископу Константинополя – Нового Риму,

Вселенському Патріарху

Ваша Всесвятосте!

Звертаємося до Вас від імені громадян незалежної країни України: від діячів науки та людей мистецтва, від віруючих різних церков, навіть від тих, хто тільки шукає свій шлях до Господа.

Надання Матір’ю-Церквою Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, яке, як ми сподіваємося, відбудеться найближчим часом, наповнює нас радістю. Адже це рішення підтверджує не тільки незалежність нашої церкви і держави, але також говорить про нашу національну ідентичність і про стародавню історію, яка пов’язана з історією великого Константинополя.

Священне місце, де 1030 років тому відбулася історична подія – хрещення Русі-України, знаходиться в столиці нашої держави – місті Києві. Стародавні літописи нашого народу розповідають, як князь Володимир наказав усім його жителям спуститися до річки Почайни, в тому місці, де вона поєднується з річкою Дніпро, зайти в воду, взявши малих дітей на руки. І тоді саме константинопольське духовенство, яке приїхало до Києва разом з візантійською царицею Анною – дружиною князя Володимира, провело таїнство хрещення. Після чого князь Володимир і Анна Візантійська побудували на Русі-Україні багато храмів Господніх, а країна увійшла на рівних у світове співтовариство тих часів.
Ця велика історія нашого народу зараз дуже стрімко відроджується в пам’яті людей, а її символи несуть світло та надію для всіх громадян країни незалежно від їх конфесійної приналежності, тому користуються загальною любов’ю і повагою. Річка Почайна, в водах якої хрестилася Русь-Україна, яка була забута на десятиліття комуністичного правління, зараз завдяки звичайним людям повернула своє давнє ім’я, історичний статус, за нею доглядають, оберігають.

В останні роки завдяки історичним дослідженням і археологічним розкопкам під Поштовою площею міста Києва знайдена стародавня дерев’яна вулиця, по якій наші предки спускалися до місця хрещення у річки, а також і саме це місце.
Коли сталося це історичне відкриття, багато людей згуртувалися навколо нього, прагнучи захистити та відродити свою історію. Церква підтримала їх. Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет заступився перед владою за збереження історичного місця. А потім підтвердив значущість цього місця на Поштовій площі і Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій. Тепер завдяки звичайним громадянам України там будуть продовжені археологічні розкопки та створений Музей, в якому буде представлена історія хрещення Київської Русі-України.

Ваша Всесвятосте! Ми зараз повертаємося в те ж саме священне місце, де стародавній Константинополь та стародавній Київ разом звернулися до Господа. Коло історії замикається, поєднуючи наше минуле і майбутнє, об’єднуючи людей, народжуючи віру, надію, повертаючи мир нашій багатостраждальній землі.
Від імені всіх тих, хто любить Україну та її велику історію, запрошую Вас до Києва, щоб відвідати місце хрещення Київської Русі-України та оголосити про рішення Матері-Церкви, яке буде мати історичні наслідки для нашої країни, усього нашого народу.

 Pochainaw.jpg

Система Orphus
Рейтинг
0
1
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 26 травня 2018, 02:23
  Коментувати коментар

  О всяких фантазиях про Томос даже глупо говорить. А по поводу приглашения, если Варфоломей приедет в Киев, то как и раньше, общаться и сослужить он будет только с Онуфрием. Кстати, и все остальные Православные Патриархи много раз были в Киеве и всегда общались и служили только с Онуфрием.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • ja.kyjanyn | 21 березня 2019, 23:39

  Дозволю собі висловити тут таку думку. Панові Святославу, та всім хто підтримує висловлену у цьому інтерв'ю позицію варто пам'ятати і усвідомлювати, що сьогодні немає перешкод для греко-католикам

 • Михаил | 21 березня 2019, 12:42

  Надо спросить у Денисенко, наверное он раньше у них там тоже "по четным патриархом" был. А по нечетным ещё где-нибудь интриговал, как он это любит и умеет. Денисенко вечен!

 • velovs@ukr.net | 21 березня 2019, 12:21

  Ви знаєте, шановний Адміне, я з Вами маю тут погодитися. Тобто, більш уважно й вдумливо читаючи і осмислюючи ці його останні публікації і, зокрема, на порталі РвУ, я також дещо почав помічати й

 • admin | 21 березня 2019, 11:12

  Він не дисидент, він маніпулянт і москвофіл, людина з нездоровими амбіціями. З ним говорити чи дискутувати неможливо. Тому такі та інші подібні публікації ми не хочемо якимсь чином рекламувати.

 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 19:05

  "Муфтій України зазначив, що є люди, які представляють іслам як релігію агресії і тероризму, але це, на його переконання, звичайна брехня, адже іслам завжди вчить поширювати добро, працювати на

Популярні статті місяця