У Сумах відкрили вірменський хачкар, але без дозволу

20 листопада 2018, 11:41 | Вірменська АЦ | 0 |   | Код для блогу |  | 

Або узаконювати пост-фактум, або зносити як незаконно споруджений. Такі два варіанти виходу з ситуації бачить головний архітектор області Олег Кривцов. Мова йде про новий пам’ятник, який з’явився у Сумах у сквері «Дружба». Його відкрили  18 листопада. На відкриття хачкару прийшли  близько п’яти десятків людей. Майже всі  – представники вірменської спільноти у Сумах, інформує UA:СУМИ.

«Це просто пам`ятник архітектури Вірменії, тому що хачкари бувають лише у вірменів. І скільки б тисяч їх не було, кожен майстер робить свої узори. Тобто вони один одного не повторюють. Це прекрасний пам`ятник для нашого міста. Я дуже радий» – поділився враженнями Ашот Амбарцумян, член Вірменської спільноти.

«Є люди, які живуть на цій території. Вони мають право встановлювати те, що їм дорого. Якщо вони цінують, якщо це на добро, на благо свого народу та на благо народу, на території якого вони живуть – це здорово, це культура» – каже Ольга Лопаткіна, сумчанка.

Висота хачкару – три метри. Зроблений із вірменського туфу – каменя, утвореного з вулканічного попелу. Пам`ятний знак встановили усім невинним жертвам вірменського народу, розповів Маркос Оганесян, голова Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви:

«На перехресті історії нашого народу різні були події, які до цього часу з гіркотою згадуються в наших серцях. І, наприклад, остання дата, яка може співпадати – через кілька тижнів це пам’ять про жертв землетрусу в Північній Вірменії 30 років тому. Але було дуже багато історичних подій, які з гіркотою сьогодні згадуємо. І в пам’ять таких і політичних репресій і соціальних – усього, що з гіркотою згадує вірменський народ».

За інформацією представників вірменської спільноти, в Україні встановлено близько вісімдесяти хачкарів. У Сумах для його появи дозволів не брали, говорить Андрій Кривцов, головний архітектор Сумської міськради:

” Ніяких дозвільних документів і ніяких звернень від людей, які це зробили й здійснили – не надходило. – А громадських обговорень ніяких не проводилось? – Ні, не проводилось»

Олег Кривцов, головний архітектор Сумської області, розповів: «Для того, щоб встановити пам`ятник, будь-яка організація має звернутися до міського голови, міський голова повинен дати доручення Управлінню містобудування та архітектури, щоб розглянули можливість встановлення, тому що може бути, що людина захоче посеред дороги поставити і таке інше. Потім на комісії вирішується це питання і готується проект рішення виконкому. І тільки Сумська міськрада має повноваження приймати рішення щодо встановлення пам’ятників. Якщо таке рішення було прийняте, тоді оголошується конкурс на кращу ідею, визначається переможець. Це все проходить прозоро, за участі громадськості і таке інше».

За словами Олега Кривцова, зараз у міської ради є два виходи: або узаконювати цей пам’ятний знак заднім числом, або зносити як незаконний.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • LASTIVKAUST | 23 лютого 2019, 06:22

   Для того, щоб правиЛьно РАХУВАТИ, потрібно зайти у ВІКІПЕДІЮ ( перехід церков до ПЦУ), А НЕ ЯЗВИТИ І НЕ СІЯТИ СУМНІВИ. В НАДАНІЙ ІНФОРМАЦІЇ ВКАЗАНІ ТІЛЬКИ ПЕРША ГРОМАДА ЖИТОМИРЩИНИ І ТІ РАЙОНИ, ДЕ ПО

  • Стефан | 23 лютого 2019, 00:43

   Пристыдить, усовестить тех, кто запятнал себя за сто с лишним лет миллионами грабежей и убийств православных верующих нет никакой возможности.

  • muhamuha33 | 22 лютого 2019, 20:21

   оооо!!! палата №6 відпочиває, де ви беретеся, дзвінкі каструлі? -не кажіть дурниць!!! не канонічна нова секта об'єднаних розкольників !!!

  • Ninel | 22 лютого 2019, 19:27

   Судячи зі всього з підрахунками досить проблематично у Дмитра Горєвого. Звідки 325 переходів? По факту перейшло 23 парафії УПЦ разом зі священником, 13 парафій перейшло без священників. Все решта

  • Ninel | 22 лютого 2019, 18:24

   Цікава математика "33 громади вирішили перейти до ПЦУ, а саме: чотири – у Малинському районі, по три – у Любарському, Чуднівському, Баранівському та Житомирському районах". Я щось як не

  Популярні статті місяця