У Львові дискутували про майбутнє протестантської богословської освіти у Східній Європі

29 вересня 2016, 14:44 | Теологія і релігійна освіта | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Майбутнє Церкви і місії в Європі і Євразії все більше визначається процесами в освіті – новими богословськими підходами, вихованням нових лідерів, новими форматами взаємодії між школою і місією. Про це йшлося на круглому столі «Міжнародна консультація "Майбутнє богословської освіти в Євразії і Східній Європі"», який відбувся 28 вересня 2016 року у Львові.

На круглий стіл зібралися 50 учасників, серед яких були керівники і викладачі богословських шкіл, лідери служінь, пастори та місіонери, — повідомили РІСУ у прес-службі Дослідницької ініціативи «Місія Євразія».

Консультацію організували Mission Eurasia/Асоціація «Духовне відродження», Українська баптистська теологічна семінарія (м Львів), Josiah Venture, Ресурсно-дослідний центр ЄААА.

«Міжнародна консультація

У 2014-2015 роках під керівництвом доктора Стіва Петті було проведено масштабне дослідження основних тенденцій у богословській освіті декількох країн Східної Європи. Учасники консультації обговорили результати дослідження, доступні у вигляді книги, а також окреслили в ході спільної роботи контури нових підходів до реформування і інтеграції освіти, Церкви і місії.

Книга Петті має чотири основні розділи. Перш за все, це аналіз досвіду минулого, де розглядається недавня історія розвитку богословської освіти. У другому розділі автор розглядає освіту в сьогоденні. У третьому розділі, присвяченому майбутньому в богословській освіті, вимальовуються нові концепції, представлені яскраві приклади новаторства і конкретні ідеї для потенційного розвитку освіти. У четвертому розділі пропонуються подальші кроки з розвитку богословської освіти.

У Львові «Місія Євразія» проводить свій захід вперше в партнерстві з Українською баптистською теологічною семінарією.

З доповідями виступили:

 • Михайло Черенков, доктор філософії, міжнародний директор «Місії Євразія».
 • Ярослав Пиж, доктор богослов'я, ректор УБТС.
 • Тарас Дятлик, докторант богослов'я, керівник відділу освіти ЄААА
 • Роман Соловій, керівник Ресурсно-дослідного центру ЄААА.

Стів Петті, ініціатор дослідницького проекту з питання богословської освіти, підкреслив важливість зверну увагу на ті виклики, які існують в богословській освіті сьогодні.

Доктор Михайло Черенков, представляючи служіння дослідницької ініціативи «Місії Євразія», вказав на те, що крім результатів дослідження Стіва Петті і досліджень Олександра Негрова про феномен лідерства в різних аспектах, готується до друку дослідження про результати пошуку національних ініціатив, які мають успіх і є точками зростання в пострадянських країнах.

Доктор Ярослав Пиж, ректор Львівської семінарії, який свого часу навчався в Москві та у США, вказав на дві проблеми: місцеві церкви не бачать необхідності в семінарії, а випускники створювали поганий імідж семінарії. «Ми побачили розрив між церквою і семінарією та розрив між випускниками і потребами церкви. Богословські студії набули університетську модель освіти», — зауважив він.

Доктор Стів Петті наголосив: «Ми стоїмо перед необхідністю в наступному кроці для богословської освіти».

Під час дискусії про те, які сучасні виклики є в богословській освіті, учасники говорили, що немає церковного замовлення на богословську освіту, Церкви не бачать потреби в богословській освіті.

Вони констатували, що як і раніше існує стан напруги між Церквою і семінарією. Під час дослідження йшлося про те, як зміцнювати богослов'я і не обтяжувати Церкву? Як скоординувати високі богословські стандарти і потреби Церкви? Як зберегти якість освіти і її здешевлення?

Тарас Дятлик, який виступав під час круглого столу, у своїй передмові до книги Стіва Петті пише: «В останнє десятиліття ми занадто загордилися своєю східнослов'янською духовністю і месіанським покликанням, чистотою своєї доктрини і віри, правильністю богослужбової практики, особливо в формах проведення зібрань. Ми віддалися духовній гордості щодо того, що пережили безбожний радянський режим і піднесли свою духовність вище духовності інших християнських організацій».

На переколнання Дениса Горенькова,  «богословська освіта в Україні та в Євразії переживає кризу. Цей шлях повинен бути гідно пройдений. І слава Богу, за тих людей і ті організації, які роблять це можливим».

«Міжнародна консультація

Консультація, яка стосувалася майбутнього богословської освіти, проходила в інтерактивній обстановці, де автор представив результати дослідження, дав можливість в групах обговорити свої думки щодо дослідження, а також сфокусував учасників на створенні планів дій, спрямованих на поліпшення богословської освіти. Наприкінці круглого столу були підведені підсумки роботи консультації, і була проведена панельна дискусія. Основним результатом роботи консультації, було виявлення розриву між Церквою і богословськими навчальними закладами, йшлося про кроки щодо подолання цієї кризи – наприклад, відмова від конкуренції між школами, а також акцент на створенні літніх богословських шкіл для розвитку викладачів,

Ректор Кременчуцької євангельської семінарії Іван Овчаренко вказав на необхідність партнерства і важливість не боятися труднощів, приймаючи інноваційні рішення.

«Міжнародна консультація

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • Михаил | 21 лютого 2020, 02:50

   Православие в Украине умерло в 1966 году, с приходом Денисенко.

  • velovs@ukr.net | 20 лютого 2020, 19:12

   Отут важка й щира розповідь-сповідь колишньої ЛЕСБІЙКИ, котрій вдалося успішно подолати це своє огидне збочення і яка наразі дуже прагне практично допомагати людям з подібними непростими проблемами.

  • velovs@ukr.net | 20 лютого 2020, 18:57

   Зі св. рівноапостольним Київським князем Володимиром Великим на Русь прийшло не "православ'я" (це - передусім, московсько-імперська легенда), а правдиве ХРИСТИЯНСТВО - в його східній

  • velovs@ukr.net | 20 лютого 2020, 18:47

   Разом з тим уся й повна ПРАВДА про Христа, Його життя і місію та віровчення міститься якраз в Святому Письмі - Старого, а особливо Нового Завітів, а також працях свв. Отців Церкви та відповідній ін.

  • velovs@ukr.net | 20 лютого 2020, 18:24

   Те, що цей люд поганий, бездушний і жорстокосердний, - це, мабуть, таки сумна й прикра правда... Одначе переважна більшість людей - хоч і називає себе "православними" - тим не менше, ніяк

  Популярні статті місяця