У Києві започаткували Відкритий православний університет Святої Софії

5 березня 2016, 10:03 | Теологія і релігійна освіта | 4 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifНа території заповідника «Софія Київська» 4 березня презентували Відкритий православний університет Святої Софії. «Україна відкрита світові. Церква відкрита суспільству» — cаме під таким девізом на території заповідника відтепер буде постійно діяти екуменічний майданчик для роздумів над історією та формування майбутніх ідей. За задумом організаторів, цей освітній майданчик дозволить зробити певні кроки у відновленні єдності України та українського Православ’я, — повідомляє кореспондент РІСУ Тетяна Калениченко.

Відкритий православний університет Софія Київська

Розробниками проекту стали Ініціатива «21 листопада» та заповідник «Софія Київська», а приурочено його до 1000-ліття початку княжіння Ярослава Мудрого. Організатори підкреслюють, що новий університет є недержавним, неконфесійним об’єднанням, а спільнотою вірян різних релігій, які займатимуться освітою та просвітою. За словами протоєрея УПЦ Георгія Коваленка, завданнями проекту буде: пропагування європейських та біблійних, формування українських цінностей та ідей з фокусом на міжнародну спільноту, обговорення реформ та майбутнього, а також шляхів відновлення єдності Православ’я.

«Ми створили відкритий майданчик для діалогу представників суспільства, різних конфесій, науковців та міжнародних експертів. Ми сподіваємось на відновлення величі Київської митрополії та досягнення єдності, чого бажає народ. Це лише одна з візій, яку ми пропонуємо», — додав він.

Робота університету відбуватиметься не лише у традиційних формах. Зокрема мова йде про відкриті лекції  від учасників Ініціативи «21 листопада» про європейські цінності; філософи та богослови представлять цикл заходів на тему «Релігія у ХХІ столітті». Постійно діятиме круглий стіл «Українська Православна Церква у ХХІ ст..»; відбуватимуться міжнародні конференції «Премудрість земна і небесна»; буде створено віртуальний університет та електронну бібліотеку разом з видавничим відділом «Бібліотека Премудрості»; запрацює дитяча школа «Анни Ярославни». Ці проекти стали можливими завдяки фінансовій підтримці меценатів та представників бізнесу.

Важливими аспектами роботи університету стане освіта он-лайн та дистанційне навчання, підкреслила професор Інституту філософії ім. Г. Сковороди Людмила Филипович: «Освіта потребує реформування. Ми бачили чудові приклади НаУКМА та УКУ, однак православна ніша довго залишалась вільною. Нарешті ми дочекались появи відкритого університету, чиїм базисом мають стати наукові дослідження, що надаватимуть актуальну інформацію з перших рук. Філософи готові долучатись до відновлення традицій Київської Русі».

У найближчих планах засновників освітнього майданчику проведення відкритих лекцій, які відбуватимуться на території заповідника. Перша подібна зустріч запланована на 10 березня, о 18:00, на тему «Релігія та ідеологія», яку представить архимандрит Кирил (Говорун). Пізніше буде анонсована публічна лекція о. Георгія Коваленка: «Великий Піст: традиції та сучасність».

В'ячеслав Кириленко, о. Георгій Коваленко, Неля Куковальська

Презентація ВПУСС

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Леонтій | 10 березня 2016, 15:55
  Коментувати коментар

  Не думаю, що тут йдеться про якусь "спецоперацію" УПЦ МП по "повзучому рейдерському захопленню" Святої Софії. Та й сам склад її організаторів - той же, приміром, опальний о. Г.Коваленко і, до того ж, усе це під патронатом керівника Мінкульту В.Кириленка - не надто, як мені видається, свідчить про можливий подібний сценарій цієї ініціативи.

 • boryspil | 10 березня 2016, 15:04
  Коментувати коментар

  На перший погляд, все дуже гарно виглядає: ну кому ж не потрібен ще один університет! Тим більше, що екуменічний. Але погляньмо, хто займається його організацією. І чому обов"язково треба в Софії? Хіба у Лаврі вже все зайнято біблійною наукою? І ось здається мені: на території Софії розгортається зайома вже нам по Криму гибридна війна по захопленню останньої святині, яка поки що не належить УПЦ-РПЦ. Через півроку-рік з"являться там тепер уже чорні чоловічки в чернечих ризах, поступово закріпляться, привчать громадськість до своєї там присутності, перенесуть туди свої служби, й ніяка сила їх уже звідти не викурить. Отож, якщо владика Філарет не вникне в цю справу й не піднесе свого владного голосу на захист святині, через рік-два не більше Кирило разом зі своїми поплічниками будуть святкувати ще одну велику перемогу над довірливими хохлами.

 • igorshevchuk | 5 березня 2016, 18:25
  Коментувати коментар

  Ідеологія - металева сітка на живому тілі росту й дозрівання Христової Церкви. Зі слізьми гляньте на визнання діл земних в Західній Україні, з отця Олега Кобеля (РІСУ): "... Коли переглядаєш сторінки наших галицьких патріотів-християн, згадку про Бога можна хіба-що зустріти в контексті гасла «Бог і Україна». Від цього дивно, чому взагалі тут згадується Бог на першому місці, якщо в дописах на сторінці християнством і не пахне. Все решта, – бруд про священиків, бруд про Церкву і бажання прирівняти всі конфесії під один знаменник. Я вже звик вислуховувати звинувачення в тому, що я вивчився за гроші, за гроші став священиком, за гроші отримав парафію і заради грошей є священиком. А скільком людям в Україні та поза її межами шкода моїх парафіян, які повинні мучитися, маючи такого темного та грошолюбного священика! ...... Сумнозвісні акції, у яких беруть участь десяток-другий людей має більший розголос, ніж кількатисячні прощі, велелюдні молодіжні з’їзди, конференції за участі сотені-тисяч людей! Коли стоїть вибір: оборонити священика чи дерево, вибирається друге. Не розумію цього «мовчання ягнят», коли Церкві вказують на двері, коли йде мова про життя ненароджених дітей і спекулюється на праві жінки дати чи відібрати життя....Де є голос наших батьків, які мали б винести з родини те наше «Без Бога, ні до порога»? Де голос правдивих патріотів-християн, які проти нав’язування нам поганства під соусом рідної віри? Де ви християни, коли патріотизмом вважається плекання ненависті, висміювання наших релігійних обрядів і ллється бруд на ту Церкву, яка за століття довела, що є завжди з народом? Де голос тих людей, які завдяки Церкві здобули освіту, в т.ч. і закордоном чи отримали кошти на лікування? Де голоси наших солдатів, якими опікується Церква, надаючи не тільки духовну, але і матеріальну допомогу!. Де голос тих, хто лежав в лікарні і яких провідав священик, розрадив в лікарні, а може і зібрав гроші чи ліки на лікування? Це не той випадок, коли «мовчання – золото».Я не є ідеалістом в тому питанні, що вважаю всіх священиків добрими пастирями. .... А бракує нам одного - ВІДВАГИ!

 • igorshevchuk | 5 березня 2016, 14:49
  Коментувати коментар

  Ідея: поміч державним керівникам у веденні духовному. “…позбавлення письменника Василя Шкляра Шевченківської премії, якою його відзначив комітет. Таке сталося вперше за роки перебудови та незалежності. Саме з цього моменту, я вважаю, премія була повернута у річище «совка». Власне, ми й сьогодні маємо не символ заслуг перед культурою, а символ заслуг перед владою, лояльності до неї. Думаю, Юрієві Щербаку буде непросто перебороти ці тенденції, довести президентові, що національне є вищим за державне…” ( Грабовський С. ) Попереднього президента — хто як хотів, так і дурив. Він не в дусі. Що є більшим – природа православя, чи національна? Різні природи це. Що більше — національне чи державне? Знайдіть, хто на це відповість хоча б у світі всьому. Тільки ведені Христом відповіддю примножать істинне життя: православне – вище в веденні від національного і державного. Бо якщо “сліпий сліпого веде…” Христос закінчив оцю думку-знання. Чи не всі сказали: “Бог і Україна”? а ви – хочете здурити -…себе ж! Лиш непровінційність – духовна річ ( ближче Христа…). І “дух – живить, а буква мертвить”, талановитий комітет…

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • enzian | 9 квітня 2020, 09:57

  І КПЛ, і вся РПЦвУ.

 • Ігор Затятий | 8 квітня 2020, 23:23

  КПЛ -джерело зарази?!

 • sai | 8 квітня 2020, 17:14

  Бутинський

 • sai | 8 квітня 2020, 14:54

  Ігор Ісіченко З приємністю повідомляю, що в телефонній розмові єпископ ПЦУ Митрофан запевнив мене, що Харківсько-Богодухівська єпархія ПЦУ не має відношення до зазіхань окремих осіб на

 • bopa | 6 квітня 2020, 17:03

  Лаври, в плані управління, підпорядковуються безпосередньо Патріарху. Тому "Синод УПЦ (МП)" їм не указ!

Популярні статті місяця