У Києві запрацювали духовна семінарія УГКЦ і Катехитично-богословські курси

21 вересня 2010, 14:14 | Теологія і релігійна освіта | 0 |   | Код для блогу |  | 

Відкриття Київської духовної семінарії УГКЦБожественною Літургією 19 вересня у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, що неподалік Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві, розпочалося навчання для перших 14-ти семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ. Цього дня розпочали навчання також слухачі Катехитично-богословських курсів УКУ, які відновили свою діяльність в Києві.

Як повідомляє Інформаційний департамент УГКЦ, Літургію очолив владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії, якому співслужили екзарх Донецько-Харківський єпископ Степан (Меньок), екзарх Одесько-Кримський єпископ Василь (Івасюк) та екзарх Луцький єпископ Йосафат (Говера), а також отці-викладачі новоствореного навчального закладу Церкви.

«Основа формування священика – це молитва, бо кожен з нас, священиків, є Христовий слуга, – зазначив владика Йосиф (Мілян). – Справжній формаційний процес – не лиш у тому, щоби мати добрі оцінки і диплом з відзнакою. Для того, щоби бути добрим священиком, треба ласки і сили Божої, а вони приходять через молитву. Нехай ця молитва допоможе вам сформуватися у душпастирів».

«Давно ми хотіли мати свою семінарію на Сході України, бо ці хлопці будуть виховуватися тут, матимуть відповідний спосіб мислення, – наголосив у своєму слові екзарх Донецько-Харківський владика Степан (Меньок). – Важливо не лише розпочати, а й закінчити навчання. Дай Боже, щоби ці чотирнадцять семінаристів отримали дипломи», – сказав владика Стефан.

«Кожен семінарист – дуже особлива свічка, і треба її донести через усі роки навчання, щоб вона не згасла», – зазначив владика Йосиф під час урочистого вручення пам’ятних «Молитвословів» кожному з перших київських семінаристів.

Також понад 40 майбутніх катехитів отримали залікові книжки з рук владики Йосифа. «Ваше служіння – це ще один шлях прийти до Бога через лекції з богослов’я», – підкреслив єпископ.

Після Літургії владики, члени ректорату та семінаристи переїхали до Княжич, що під Києвом, де відбулося освячення приміщень новоствореної семінарії, яке здійснив Патріарх Любомир, Глава УГКЦ.

Як РІСУ вже повідомляла, новостворена між’єпархіальна Київська духовна семінарія святих великих архиєреїв Василія Великого, Григорія Богослова і Йоана Золотоустого заснована згідно з Декретом Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Любомира від 3 червня 2010 року. Рішення про створення між’єпархіального навчального закладу Церкви у Києві ухвалили за результатами спільного засідання за участі Глави Церкви з владиками Степаном (Меньком), Василем (Івасюком) та Йосафатом (Говерою), яке відбулося 27 травня 2010 року.

«У Східних областях зголошуються кандидати, і є потреба, щоб вони були ближче до дому, ближче до того середовища, в якому вони будуть працювати, – зауважив у коментарі з цього приводу Патріарх Любомир. – А з іншого боку, єпархія, загальна спільнота, призвичаюється до своїх майбутніх душпастирів. Ми беремо до уваги нашу дійсність і розпочинаємо спільними силами між’єпархіальну семінарію».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • sai | 5 квітня 2020, 11:50

   Лубідя ?

  • enzian | 5 квітня 2020, 10:46

   Доки грім не вдарить, москвославний не перехреститься.

  • Paraeklezyarh | 5 квітня 2020, 09:21

   Можливо хоч випадок інфікування ієрарха заставить "віруючих" серйозно ставляться до рекомендацій влади щодо збереження свого здоров'я та своїх близьких. А у поважних представників

  • velovs@ukr.net | 4 квітня 2020, 16:40

   Разом з тим Господь і тут перехитрить, переграє і "пошиє в дурні" самого диявола, і Антихриста, і всіх їхніх численних прислужників та агентів. ------- Він, як виглядає, просто візьме і -

  • bopa | 4 квітня 2020, 15:26

   Для вірних поважного віку ситуація не так уже й незвична. Вони пам'ятають, коли міліція, у формі і без, пильно слідкувала за участтю вірних у святкових богослужіннях. Вже не говорю про вірних

  Популярні статті місяця