В УПЦ МП заявли про масове обурення вірян щодо святкування Гелловіну

31 жовтня 2019, 10:38 | Релігійні свята і традиції | 2 |   | Код для блогу |  | 

Центр інформації УПЦ МП заявляє про масове обурення вірян святом, під час якого «перевдягаються у мерців», і наводить цитати

Віряни УПЦ МП у соцмережах обурюються, що дітей у загальноосвітніх школах змушують святкувати Геловін - переодягатися у відьом і вчити ролі темних сил. Про це повідомляє Центр інформації УПЦ МП, наголошуючи, що дітям треба пояснювати, чим небезпечне святкування Гелловіна.

В УПЦ МП наводять цілу низку цитат від вірян УПЦ МП, де критикується святкування Геловіну в садочках, школах та громадських місцях, та пропонується у церкві створити цікаву альтернативу  проведення часу у християнському вихованні.

«У позаминулому році зустрівся з директором школи, написав заяву що проти, постарався пояснити наслідки. У минулому році школа взагалі не відзначала цей захід, зрадів. А в цьому році - жах, доньці дали вчити роль відьми. Збираюся подавати до суду, якщо за канікули не приберуть цю гидоту зі школи», - цитує слова вірянина Андрія Юрченка Центр Інформації Московської Церкви в Україні.

«Це жахливе віяння Заходу! Своїх дітей буду вчити, що це великий гріх і богохульство, святкувати - день злих духів», - доповнює словами Катерини Яць.

«На вулицях і площах «крадуть»наших дітей такими святами ... Дякую Господу, що є директора, які в своїх школах забороняють такі «свята»», - наводить цитату одної з вітрянок УПЦ МП Валентини Скрібки-Синчук.

«Дійсно, з цим треба боротися! Треба роз'яснювати батькам, на що вони піддають своїх дітей, малюючи на їхніх обличчях страшні гримаси, одягаючи дітей, юнаків, в образи нечесті», - підкреслила у соцмережі вірянка Наташа Панова.

Таких цитат вірян УПЦ МП є чимало.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • enzian | 31 жовтня 2019, 10:25
  Коментувати коментар

  А чи відомо москвославним вірянам, скільки українців обурюються тим, що УПЦ МП поширює російські впливи в Україні і підтримує ворогів України?

 • mudrahel | 31 жовтня 2019, 10:13
  Коментувати коментар

  Скидається на те, що корінь усіх цих протестів проти Геловіну лежить у банальному етнофілетизмі. Несприйняття Геловіну найбільш поширене у тих колах, які пропагують захист національної культури від засилля західної культури, які вважають, що на Заході все погане і повний занепад і звідтіля ми нічого хорошого перейняти не можемо. А як по-іншому зрозуміти те, що ті, хто прикриваючись християнською ідеологією виступає проти святкування Геловіну, зовсім не проти, ба навіть поблажливо ставляться до національної демонології: ті самі люди не забороняють святкувати поганські свята, наприклад, Івана Купала, Коляду, позитивно ставляться до всіляких там Чугайстрів, мавок, водяників, критикуючи західні мультфільми, з ностальгією згадують радянські мультфільми зокрема, про домовичка Кузю, бабу Ягу, Чахлика Невмирущого тощо? Зараз у шкільній програмі школярі вивчають як свою національну культуру поганських ідолів дохристиянської Русі, слов'янську демонологію - але ніхто з тих протестувальників проти Геловіну ані словом не обмовиться проти цього! Питання насправді стоїть глибше: чи дозволено християнам розважатися взагалі, чи не будь-яка розвага і задоволення цього світу є гріхом? Адже ми маємо зректися себе і світу і не любити нічого, що в світі за заповіддю Христа. Однак, якщо ми не досягли такого ступеню самозречення і зречення світу і можемо дозволяти собі розваги, якщо ми святкуємо день Сміху - Гуморину, то чому не святкувати аналогічно День Страху? Геловін у цьому сенсі виглядає безневинно на тлі наприклад національного свята Івана Купала, бо на відміну від останнього, зовсім не передбачає поклоніння ідолам чи служіння демонам - це просто день Страху, і в ньому фігурує все те, що нас лякає: різноманітні потвори, в тому числі і демони звичайно. Але якщо у людини є природний потяг до гострих відчуттів, переживання емоцій страху - то напевне це може мати і позитивне значення у контексті виховання сміливості і невразливості до страху: адже часто зустрічаючись зі своїми жахами гострота страху втрачається - кількісні зміни переходять у якісні. Підсумовуючи викладене, я зробив би висновок, що якщо ми не відмовилися від будь-яких розваг інших посилаючись на християнські заповіді - то і відмова від Геловіну під прикриттям нібито християнської ідеології позбавлена будь-якого сенсу. Якщо ми зможемо відмовитися від усіх інших наших свят і розваг і насолод цього світу - тоді і від Геловіну є сенс позбавлятися.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 11:35

  Щось п. Турчинов, як пригадується, в період свого - за правління тодішнього (п'ятого) президента - перебування на посаді секретаря РНБО (2014-2019 рр.) поводив себе досить "тихенько" і

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 08:58

  Р. S. До речі. Як відомо, післязавтра, 21 листопада, ті східні християни, які живуть за старим стилем, відзначатимуть свято Собору Архистратига Божого Михаїла, а от ті (західні і східні), які

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 07:52

  Питання власного (а також своїх рідних і близьких) Господнього прощення і спасіння має цікавити й турбувати, насамперед та особливо, САМУ конкретну людину.

 • velovs@ukr.net | 19 листопада 2019, 07:46

  Ні: це не "випрошування у чужинців". А нагадування і пропозиція світові від незалежної держави, яка знає і цінить свою власну гідність, належно пошанувати своїх достойників і праведників.

 • Paraeklezyarh | 18 листопада 2019, 21:41

  Нажаль, питання "ДЕ САМЕ віруюча людина проводитиме всю вічність:" вже давно не згадується . Дана тема не є цікавою ані для "віруючих", ані для тих хто представляє церкву ) Нажаль

Популярні статті місяця