Благовіщення Пресвятої Богородиці святкують сьогодні християни східної традиції

7 квітня 2018, 08:58 | Релігійні свята і традиції | 2 |   | Код для блогу |  | 

blagovischennya.jpg7 квітня Церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначають один з найбільших дванадесятих празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням християнське свято після Великодня і Різдва Христового.

В основі свята — «блага вість» архангела Гавриїла Діві Марії (звідси і Благовіщення) про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського.

Після того, як Марія була заручена з Йосифом, з'явився до неї архангел Гавриїл і сказав: «Радуйся, благодатна, Господь з тобою» (Лк. 1, 28); «Зачнеш у лоні і породиш сина і назвеш його Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься, і дасть йому Господь Бог престіл Давида, батька його, і царюватиме над домом Якова повіки та й царству його не буде кінця». Марія ж сказала: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю». Відповів архангел: «Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, — тим-то й Святе, що народиться, назветься — Син Божий. У Бога нема неможливого». І сказала Марія: «Я раба Господня, нехай буде мені по твоєму слові» (Лк. 1, 31-38).

В Назареті, на тому місці, де архангел Гавриїл благовістив Діві Марії, побудований храм на спомин про Благовіщення Богородиці.

Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва. Крім того, св. Атанасій Великий пояснював дату Благовіщення ще й тим, що Бог сотворив людину в день 25 березня (7 квітня за новим стилем). Крайній час, з яким збігається Благовіщення, — четвер 3-го тижня Великого посту та середа Пасхального тижня (за Юліанським календарем). Відповідно до значення цього дня, церковне святкування Благовіщення не скасовується, навіть якщо свято припадає на Великдень; піст у цей день послаблюється. Залежно від часу, свято може тривати 3 дні або 1 день.

Читайте також про літургійну традицію цього свята.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 7 квітня 2018, 09:18
  Коментувати коментар

  Марія є для нас одночасно і прикладом. Прикладом прямування за Христом і прикладом перепоручення свого життя в руки всесильного й милосердного Бога. Прикладом того, як і ми, Його улюблені діти й служителі, можемо своєму всеблагому Небесному Отцю сказати наше "так", особисто своє: "так нехай же буде мені по слову Твоєму". -------------------------------------- Крім того, однозначно й твердо відповівши Богові "так", Марія не просто стала тією Його благословенною і слухняною "посудиною", через яку в людському тілі прийшов у цей світ Месія-Христос. Вона у такий спосіб, зокрема, стала причетною до реалізації певної Господньої волі і плану. ------- Тобто, щоб до лона вибраного Божого народу та, відповідно, Господнього благословення, зцілення і спасіння змогли долучитися і багаточисельні представники всіх язичницьких народів, націй і племен. Й таким чином у це благодатне й радісне Боже "спасіння", врешті-решт, "увійде повна кількість язичників", починаючи від Близького Сходу "та аж до краю землі", разом з якими й "увесь Ізраїль спасеться" (Рим.11:11,25,26; Діян.1:8). ----------------------------------------- Аналогічно й ми. Себто, коли усвідомлено й упевнено кажемо Богові наше "так" і всюди та постійно, у непохитній вірі й довірі Йому, молитовно прикликуємо Його пресвяте ім'я та сумлінно, щиросердно служимо Його шляхетній і благодатній справі на землі, то у такий спосіб водночас відкриваємо цей обнадійливий шлях до спасіння й наших, передусім, рідних і близьких. А також, можливо, і не лише їх. ------ Або, як наголошує і обіцяє з цього приводу Слово Боже, "віруй у Господа Ісуса Христа і спасешся ти і весь дім твій" (Діян.16:31). Та, при цьому, "пильнуй себе самого та [Христового] навчання; займайся цим постійно: бо, так роблячи, і себе спасеш і тих, що слухають тебе" (1Тим.4:16).

  • velovs@ukr.net | 7 квітня 2018, 09:25
   Коментувати коментар

   Й у цьому контексті дуже важливо й нагально, аби - у т. ч. під Небесним покровом і заступництвом Марії - "щоб усі [учні й послідовники Христа] були єдине" (Ін.17:21). Та, повсякчас "прагнучи зберігати [цю] єдність духу в союзі миру" (Еф.4:3), в різних християнських громадах і спільнотах неодмінно ревнували і належно дбали про постійне відродження, віднову та зростання їхніх членів у дарах і плодах Святого Духа. Щоб вони наочно й переконливо проявлялися, зокрема, у їхньому служінні євангельської проповіді і досвідченні ними Божої любові, величі і слави. --------------------------------------- Або, як про таке наголошував Сам Ісус, цих - дійсно духовно "народжених згори" (Ін.3:3,7) - правдиво й активно "віруючих супроводжуватимуть такі знамення: іменем Моїм виганятимуть бісів; говоритимуть новими мовами, братимуть змій; і якщо смертоносне щось вип'ють, не пошкодить їм, покладуть руки на недужих, і вони будуть здорові" (Мк.16:17,18). А також, крім того, "і будуть пророкувати сини ваші і дочки ваші; старцям вашим будуть снитися сни, і юнаки ваші будуть бачити видіння" (Іоїл 2:28). Амінь.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • fedirtsiv | 23 лютого 2020, 11:03

  Такі показушні щорічні заходи-зустрічі духовенства з молоддю практикувалися ще за УПЦ КП. І все це виглядало офіційно-нудно. Мов ми вас вчимо-ведемо по житті, а ви нас шануйте-дякуйте! Післявчорашній

 • serge1717 | 22 лютого 2020, 20:56

  Думка верховного мокшанського гондона Українців НЕ ЦІКАВИТЬ!!!

 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:28

  ""В Україні Церква і держава розділені. Нещодавнє об'єднання православної Церкви України було виключно рішенням людей, що ініціюється конгрегацією відповідно до правил церкви і законодавчо

 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:13

  Сразу видно, какой Михаил, дескать, "христианин"... Т. е., по сути, он плохо знает (если вообще знает) Священное Писание. ------- Так вот: как раз относительно этой темы и написан псалом

 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 18:50

  В своїх офіційних назвах більшість цих Давньосхідних Церков носять це означення - "православні". І за своїм літургічним обрядом вони також досить близькі до "автентично"

Популярні статті місяця