Майстер-клас з писанкарства для понад сотні дітей та дорослих провели івано-франківські василіани

2 квітня 2018, 12:28 | Релігійні свята і традиції | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

Вже протягом трьох років напередодні Великодня на парафії Царя Христа при монастирі отців Василіян в Івано-Франківську відбувається майстер-клас з писанкарства для дітей. Цьогоріч вправлялися у виготовленні писанок  1 квітня, інформує кореспондент РІСУ Наталія Палій.

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

«Ми вже традиційно проводимо перед Великоднем майстер-класи з писанкарства, - розповідає ігумен монастиря отців василіан, настоятель храму Царя Христа отець Йосафат Хаймик. – Цього року провели їх не лише для учнів нашої парафіяльної катехитичної школи та парафіян, але для всіх бажаючих. Учасники майстер-класу отримають базові знання з писанкарства. Також це допоможе розвинути творчі здібності і додати своєрідного духу підготовки до Великодня, поглибити нашу древню українську культуру писанкарства. Це, звичайно, додає гарного настрою».

Готуватися до розпису писанок та розписувати їх допомагали аніматори та катехити, які працюють на парафії Царя Христа.

«Такого рівня майстер-клас проводимо з метою популяризації писанкового мистецтва, хоча ми не є такими високопрофесійними писанкарями, - ділиться катехит Анна Масляк. – Але допоможемо щоб наші учасники мали уявлення як тримати в руках писачок, використовувати віск, фарби і мали змогу виготовити гарні писанки».

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

П’ятнадцятирічний аніматор Марко Бойко допомагає виготовляти писанку найменшим учасникам майстер-класу. Розповідає, що сам нещодавно навчився робити писанки. Це вдавалося не відразу. Але виготовивши три вже знає як навчити інших. «Діти самі обирають малюнки, які наноситимуть на яєчну шкаралупу а я навчаю як користуватися писачком, наносити лінії воском і занурювати писанку у фарбу».

Чи не найстарша учасниця майстер-класу пані Марія ділиться, що вирішила цьогоріч виготовити писанку власноруч. «Пригадую, як малими нас батьки вчили малювати писанки тож вирішила пригадати як воно».

Дев’ятирічна Настя, яка вимальовує на яєчній шкаралупці зигзаги, каже, що згодом покладе яєчко до великоднього кошика. Дівчинка прийшла на майстер-клас з тіткою, яка теж взялася за писачок. «Дитина захотіла піти і зробити собі писанку а я думала, що лише поспостерігаю, - каже пані Оксана. - А насправді захопилася такою цікавою роботою. Вирішила розписати яйце тими візерунками, які мені вдаються. Як от рибка, яка, напевно, відображає щось добре». 

Одна з найменших учасниць заходу п’ятирічна Улянка розмальовує писанку з татовою допомогою. Разом вони вирішили прикрасити яєчка квіточками, трикутничками, сонечком. Вони звичайно збережуть їх і освятять на Великдень.

Загалом, до майстер-класу на парафії Царя Христа у монастирі отців василіан цьогоріч долучилося більше сотні дітей та дорослих. 

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

Майстер-клас з писанкарства в Івано-Франківську

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 19 жовтня 2019, 20:21

   І така ситуація з нестримним і рішучим бажанням каталонців будь-що здобути для своєї батьківщини національно-державну самостійність і незалежність, вочевидь, вимагає доброї волі та максимальної

  • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

   ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

  • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

   Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

  • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

   Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

  • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

   Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

  Популярні статті місяця