Секретар РНБО пропонує святкувати Різдво разом з усім цивілізованим світом

25 грудня 2016, 13:24 | Релігійні свята і традиції | 6 |   | Код для блогу |  | 

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов закликає святкувати Різдво 25 грудня разом з усіма цивілізованими країнами. Про це він заявив у своєму привітанні з нагоди свята, повідомляє ТСН з посиланням на прес-службу РНБОУ.

"Не думаю, що нам треба чекати, поки Верховна Рада визначиться з тим, щоб офіційно зробити сьогоднішній день святковим, а вже починати святкувати Різдво разом з усіма цивілізованими країнами, які поважають закон, відповідальність та розум. Святкуймо Різдво сьогодні, 25 грудня, разом з усією Європою, разом з усім цивілізованим світом!" - зазначив він.

Також Турчинов наголосив, що називати святковий день Різдва Христового, яке відзначають християни 25 грудня, "католицьким" - зовсім некоректно.

Він зауважив, що сьогодні святкують не лише католики та протестанти, а й деякі православні Церкви.

"По-перше, розкол на католиків і православних відбувся більше ніж через п'ятсот років, у 1054 році. По-друге, сьогодні в цей день святкують Різдво не тільки католицькі та протестантські Церкви, але і багато православних Церков по всьому світу", - сказав Турчинов.

"Нехай у ваших оселях завжди буде тепло і затишно, нехай Господь благословить вас, ваші родини і нашу рідну Україну!" - побажав він.

Нагадаємо, сьогодні, 25 грудня, частина християн відзначає одне з найбільших свят у році – Різдво Христове. Зокрема, святкує Католицька та Протестантська Церкви, а також пов'язані з ними релігійні напрямки, такі як: лютеранство, Англіканська Церква і частина протестантських конфесій. Окрім того, Різдво сьогодні святкує частина православних, включаючи Константинопольську (крім Афону), Антиохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську, Польську, Албанську, Грецьку Церкви.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Оленка | 26 грудня 2016, 16:30
  Коментувати коментар

  Саме формулювання є провокативним та автоматично викликає негативні почуття: "з усім цивілізованим світом". Хіба цивілізованість залежить від дати святкування Різдва? Тут я багато в чому згідна з Леонтієм: будь-які зміни у релігійній сфері повинні бути поступовими, зрозумілими та прийнятими народом. Тобто народ має розуміти, чому відбуваються ці зміни, зміни мають бути необхідними з логічних причин, а не з примхів політиканів.

 • Momryk Anatoliy | 25 грудня 2016, 23:25
  Коментувати коментар

  Якщо ми говоримо про григоріанський календар то постійно нібито по неосвіченності забуваймо про новоюліанський календар, котрий так саме саме сьогодні визначає РІЗДВО ХРИСТОВЕ. І якщо так вже напружує "цивілізований світ" в устах протестанта Турчинова і уната Гудзяка то не забуваймо, що 25 грудня саме після зимового рівнодення і до нового року ВІДЗНАЧАЮТЬ РІЗДВО майже всі нащадки Візантії:Константинопольський, Антіохійський, Александрійський патріархати, Еладська, Кіпрська, Критська автономна церкви окрім Єрусалиму та Афону. Також відзначають майже всі Балкани: Болгарська, Румунська, Албанська, Чехословацька церква окрім Сербської. Також малі церкви автономні Естонська, Фінська, Американська, Японська, а польська повернулась до старого календаря лише пару років тому.Старого календаря дотримуються ще Руська та Грузинська церкви.Новоюліанського ж дотримуються і грекокатоликицькі церкви Чехії та Словаччини, Угорщини, Румунії, Білорусі.Я вже не говорю про коптів та інші східні церкви. Тож чи варто себе протиставляти не цивілізованому світу а більшості православного світу тільки тому що коли православні переходили на новоюліанський календар ми були замкнені в комуністичному СеРеСеРе і не змогли до них приєднатись в 1920-30 роках. Це вже не зарозуміле середньовічне: лучше разойтисьс солнцем чем сойтись с папой римским. Це вже означає залишитись на узбіччіі БОЖОГО СВІТУ.

  • Леонтій | 26 грудня 2016, 08:58
   Коментувати коментар

   Все це начебто і так. Але для того, аби прийняти ВСІМ християнам в Україні цей Новоюліанський календар, то, вочевидь, потрібні ЩИРЕ БАЖАННЯ і ДОБРА ВОЛЯ всіх зацікавлених сторін. Одначе коли цього наразі нема, принаймні, у частини тих "зацікавлених", то тоді такий перехід НИНІ - явно нереальний! Значить, потрібно НЕ СЕРДИТИСЯ на незгодних та емоційно НЕ ПЕДАЛЮВАТИ це питання, а спокійно, терпляче і методично вести ПІАРНО-РОЗ'ЯСНЮВАЛЬНУ кампанію. Проводячи водночас певні КОНКРЕТНІ - ПРАКТИЧНІ заходи, які би аргументовано ПЕРЕКОНУВАЛИ й ПОПУЛЯРИЗУВАЛИ - як серед віруючих, так і, загалом, у суспільстві, - цю ідею і мету: впровадження Новоюліанського календаря в Україні. От і все.

 • RODOVID | 25 грудня 2016, 16:07
  Коментувати коментар

  Я, як православний громадянин України, вважаю, що Різдво Христове повинно святкуватись 7 січня, як і належить нам. А копіювати інший "цивілізований світ" немає ніякого сенсу. Ми їм нічим не зобовязані, як і він нам(напр.Нідерланди зі своїми вимогами до асоціації). А також хочу додати, що Содом і Гоморра, також свого часу вважалися "цивілізованим світом", і що нам приклад з них брати, бо вони "цивілізовані"?

  • Леонтій | 26 грудня 2016, 09:10
   Коментувати коментар

   Цьому "цивілізованому світу" ми - серед різного іншого - зобов'язані саме введенням в Русі-Україні християнської віри. Одначе якщо він - цей "цивілізований світ", в якому нині дійсно є немало сумнівного і навіть прямо аморального, - наразі нам усуціль "не підходить", то тоді, може, слід взяти і, скажімо, рішуче-радикально повернутися до "рідновірного" - вітчизняного поганства (язичництва)?! :-)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 17:55

  "Христос більший за своє євхаристичне Тіло і Кров - святе причастя. Христос - це Боже Слово і Божа Премудрість, з якою ми зустрічаємося і якою ми наповнюємося, читаючи Святе Письмо. Христос - це

 • velovs@ukr.net | 28 березня 2020, 14:10

  "А біля тих храмів, які залишалися відкритими, на Великдень чатували міліціянти і комсомольці. Це було всього 30 років тому." -------- 30 років тому - це, значить, 1990 р. Одначе тоді,

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 19:43

  Начебто все правильно й актуально тут каже єпископ Риму. Разом з тим ми, по суті, ніяк не почули від нього, мабуть, НАЙГОЛОВНІШОГО. ---- А саме: дуже схоже, що нині людство переживає не просто

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 12:39

  "Боротьбу з епідеміями та подолання багатьох із них можна вважати одним із найважливіших, часто недооцінених, успіхів в історії людства. Зараз світ зіткнувся з новою пандемічною хворобою –

 • velovs@ukr.net | 27 березня 2020, 11:15

  Ми вже мали добре відомий досвід, коли, скажімо, ватажки позаминулої влади, по суті, піднесли УПЦ МП до (фактичної) ролі і статусу ледь не "державної" конфесії в Україні. ------- Чи от

Популярні статті місяця