Священик Яків Кротов: Немає ніякого чуда сходження Благодатного вогню

4 травня 2016, 10:43 | Релігійні свята і традиції | 13 |   | Код для блогу |  | 

12_tn_0.jpg-gggg.jpgПубліцист, священик Української Автокефальної Православної Церкви Яків Кротов зазначив, що немає чуда сходження Благодатного вогню в Єрусалимі, оскільки справжній вогонь Духа Святого вчить критичному науковому мисленню. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Католицький оглядач.

"Немає ніякого чуда сходження вогню (див. промову 1949 р. доктора церковної історії Миколи Дмитровича Успенського). Є хвороба "снісхождітельності" до забобонів, яка плавно переходить в гріх маніпуляції забобонами. Античудо, що здійснюєтья великими і дрібними путіними від релігії і породжує невзорових від невіри", - написав священик.

Кротов зазначив, що забобони треба вивчати, а не терпіти.

"Справжній вогонь - вогонь Духа Святого - палить забобони, руйнує храми, де забобони множать, вчить критичному науковому мисленню. Забобони треба вивчати, а не терпіти в ім'я єдності Церкви. Розриви в церкві лікуються терпеливістю до чужої віри, а не терпеливістю до чужих забобонів. Досить, вже розіп'яли Христа на хресті, давайте не спалювати Його на "благодатному вогні", - підкреслив він.

Священик додав, що не треба ганятися з проповідями за кожною хворою блефаритом (група захворювань очей, що супроводжуються хронічним запаленням країв повік), яка через дефіцит лікарів і ліків "тре очі пісочком блаженної Матронушки".

"Але коли цинічні насильники, які поїдають будинки вдів, які вбивають лікарів і хворих в Алеппо, підривають будинки гексогеном, брешуть, плюндрують, воюють... замість того, щоб прийняти з небес вогонь Духа, підносять до небес вогонь земного обману і самообману, тоді треба спокійно зауважити, що брехати не треба", - написав о. Кротов.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
13коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Fr. Valerii | 5 травня 2016, 10:14
  Коментувати коментар

  Пропагандистам міфу "благодатного вогню" читати це http://krotov.info/libr_min/20_u/sp/uspen_n4.html Посилання, яке є в другому азаці матеріалу, який ви, не читаючи, коментуєте. Тут Яків Кротов наводить доповідь професора МП Ленінградської духовнї академії Ніколая Успєнского (рідної церкви пропагандистів), де описуєтья обряд заміни старої оливи в лампадах на нову і запалювання вогню від руки патріарха і єпископів, які передають свічки дияконам, а ті народу. Ось і все. Цей обряд чимось нагадує запалювання пасхальної свічки в Латинському обряді, від якої потім запалюють лампаду над Святими Дарами, і від якої запалюється кожна наступна лампада протягом цілого року. Різниця лише в тому, що у Візантійському чині при запалюванні "благодатного вогню", спочатку гасаяться усі старі лампади в середині храму, а потім ті самі вимиті лампади запалюються з новою оливою, а в Латинському чині запалюють свічку на дворі від багаття, на спомин події Петрового відречення, і потім запалену свічку несуть до храму і т.д. В обох випадках, під час читання молитов, вогонь запалює людина своєю рукою. Отже, міфотворці мають вивчати свою власну богослужбову традицію, якої вони, як видно, зовсім не знають. - Також, трохи розширюючи тему "благодатного вогню", слід зазначити, що сучасний Ватикан і підпорядковані йому церкви, майже не вживають натуральної оливи, натомість палять усе що горить: парафін, нафтову олію і навіть бензин. Але традиційні Католики і надалі використовують натуральні воскові свічки з дозволеним відсотком мінеральних додатків, і натуральну оливу, або олію соняшникову. Доречи, МП в церквах тонами спалює канцерогенний парафін і олію з нафти, хоча деякі священики намагаються використовувати тільки воскові свічки і натуральну соняшникову олію. Христос Воскресе! Воістину Воскресе!

 • Леонтій | 4 травня 2016, 20:46
  Коментувати коментар

  "Уже в третий раз в истории XX века возникает эта «церковь», и каждый раз она засыхает, как отломана ветвь, потому что у нее нет благодати Божьей, которая питает истинную Церковь» (Православный вестник. — 1991, № 1. — с. 10-13)." И из них дважды - в 20-30-е и 40-е гг. ХХ в. - т. наз. "засыханию" украинского православия, которое на самом деле тогда объединяло весьма значительную часть православно верующих в Украине, помогал кроваво-богоборческий большевистско-сталинский режим. Однако же - что касается его ТРЕТЬЕГО, на рубеже 80-90-х гг., возрождения и дальнейшей судьбы, то на этот раз "каноническо-благодатные" оракулы (лжепророки) из "Православного вестника" сели в лужу и явно опозорились. Т. к. они, естественно, никак не могли учесть (предусмотреть) того - прискорбного для них фактора, что очень скоро Украина станет независимым и (относительно) демократическим государством. И, соответственно, с её территории (уже) НАВСЕГДА исчезнут коммуняцкие репрессивно-карательные органы. Те самые спецслужбы, руками которых имперско-тоталитарная Москва (до того) дважды в первой половине ХХ в. зверски душила украинское православие!

  • Oleg Piorko | 4 травня 2016, 21:17
   Коментувати коментар

   15 декабря 2011, 09:36 УПЦ КП и УАПЦ договорились до скандала Украинская православная церковь Киевского патриархата (УПЦ КП) и Украинская автокефальная православная церковь (УАПЦ) окончательно провалили переговоры об объединении. Представители УАПЦ потребовали от главы УПЦ КП Филарета, деятельность которого они назвали "посмешищем и позором для всей Украины", добровольно уйти со своего поста, что и стало поводом для прекращения переговорного процесса. В ответ на это в УПЦ КП заявили, что "такой церкви, как УАПЦ, не существует". Вчера на официальном сайте УПЦ КП было обнародовано обращение Священного синода церкви к архиереям, священникам и верующим УАПЦ. Авторы обращения иерархи УПЦ КП заявили о прекращении переговоров с автокефальной церковью, обвинив в срыве диалога главу УАПЦ митрополита Мефодия. "Священный синод с сожалением вынужден сообщить вам — предстоятель УАПЦ митрополит Мефодий и глава комиссии по ведению диалога митрополит Андрей своими действиями сорвали процесс объединения УПЦ КП и УАПЦ в единую поместную православную церковь",— говорится в обращении синода.

  • Oleg Piorko | 4 травня 2016, 22:06
   Коментувати коментар

   Слушая сегодня как "Патриарх" Филарет рассказывает о своей любви к Украине (с трудом подбирая украинские слова) хочется вспомнить его знаменитые фразы в бытность настоящим митрополитом. Когда УАПЦ подняла вопрос о переходе с церковно-славянского языка богослужений на украинский, Филарет сказал: "Мы не должны идти на поводу у этих руховцев, и вообще украинского языка не существует, а есть лишь польско-жидовский гибрид". Автокефалов он называл "силами ада", все их действия "кознями бесовскими", а саму УАПЦ - "канализацией, куда текут все нечистоты". Цитаты из статьи «Филарет как фальсификация» // Вісник УПЦ №64 от 1.01.2007 г.

 • Oleg Piorko | 4 травня 2016, 20:04
  Коментувати коментар

  Пане Кротов, ви собі тепле місце вже забезпечили. Гидко було читати його умозаключения, а що ще з кефалістів взяти, ну не погодився телевізійний канал показати їхню службу, що зробиш, не в фаворі ви, патріотиз не можна угасати, фірштейн. Ждіть панове помісну облуду пана Порошенко, хоча і не знаю, чи приймуть вас туди, бо теплом від пана Денисенко не віяло, хоча, ворон ворону ока не клює: «Так называемая УАПЦ не имеет канонической преемственности с Киевской митрополией … Она не имеет связи ни с Киевской митрополией, ни с одним Православным Патриархатом … Поэтому я считаю, что УАПЦ действительно независима, но независима от всего Православия. Это и сухая ветвь, которая отломилась от живого дерева нашей веры. Православная Церковь считает, что все так называемые священнодействия, которые совершают священники и епископы этой «церкви», — неблагодатных … его название (Мстислава. — Ред.) — Патриарх Киевский и всей Украины — это насмешка над Церковью, потому что никто не может сам себе присваивать выше достоинство. УАПЦ самочинно возвела себя в достоинство Патриархата … Верующих так называемой УАПЦ мы призываем придерживаться церковных канонов и не разрывать Православную Церковь в Украине на две части … Уже в третий раз в истории XX века возникает эта «церковь», и каждый раз она засыхает, как отломана ветвь, потому что у нее нет благодати Божьей, которая питает истинную Церковь » (Православный вестник. — 1991, № 1. — с. 10-13).

  • толік | 5 травня 2016, 10:38
   Коментувати коментар

   ну дійсно! ніхто не може сам себе проголошувати патріархом, бо патріарха може проголошувати тільки сралін, попередньо вбивши його попередника))) цирк всеправославний!

 • Леонтій | 4 травня 2016, 17:43
  Коментувати коментар

  Так от: незалежно від того, чи сходження того "благодатного вогню" - справжнє чудо (Боже чи диявольське) або суто людська підтасовка (маніпуляція), це абсолютно НІЧОГО в моїй вірі в Господа й Спасителя Ісуса Христа НЕ ЗМІНЮЄ! Тобто, і не додає, і не віднімає.

 • Кропива | 4 травня 2016, 16:43
  Коментувати коментар

  Дивно... I при цьому жодного ФАКТУ щодо недiйсностi благодатного вогню. пустi гасла, хоч i начебто логiчнi, розумнi, та пустi. Мiльйони людей впродовж бiльш як 1000 рокiв свiдчать про благодатний вогонь, а тут так просто: "Нi, побрехеньки". А я пiрамiд в Египтi не бачив, одже, ïх не iснуе?

 • netoy_gaidamak | 4 травня 2016, 15:55
  Коментувати коментар

  Ще одного Боженька відвідав? Щось бачу несе деяких св.служителів на ліву дорогу,з таким запалом, що не завжди вони Службу Божу так служать.

 • 13moiseev | 4 травня 2016, 15:00
  Коментувати коментар

  А что тут скажешь, есть люди как во времена Христа - игнорирующие (исцеление расслабленного, вино в Кане) такие как фарисеи. А есть , как автор ,Каиафы - кричащие богохульство. На вполне законных, на их взгляд , основаниях - потому как признание Этого чудо заставляет переосмыслить подход к вере. Спасибо им за это. Без таких людей - мало кто бы интересовался даже Благодатным Огнём.

 • Леонтій | 4 травня 2016, 11:18
  Коментувати коментар

  Цікаво: а що з приводу цього СВІДЧЕННЯ прокоментують тутешні - не в міру запекло-войовничі ревнителі "канонічного" (тобто, московсько-імперського) квазі-"православ'я"?!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

 • Halo | 2 червня 2020, 16:45

  Нема харізми, поганенько вкид вийшов.

 • Стефан | 2 червня 2020, 15:54

  Последние события показали глубокий кризис РПЦ МП, где только отдельные редкие священнослужители твёрдо исповедуют Православную Веру, как схиигумен отец Сергий Романов, которого сейчас травят

 • fedirtsiv | 2 червня 2020, 14:33

  Як би не старалися оцерковлені релігійні фанатики просувати культ сім*ї - вони забувають, а насправді ігнорують просту істину: саме в традиційних сім*ях народжуються геї, лесбійки, бісексуали,

 • enzian | 2 червня 2020, 13:24

  Краще б зелені каламойські слуги не чіпали ані мови, ані релігії, ані історії. Це тільки прискорить їхній кінець.

Популярні статті місяця