Про традицію поширення Вифлеємського вогню миру

19 грудня 2013, 11:12 | Релігійні свята і традиції | 0 |   | Код для блогу |  | 

вогонь.JPGВифлеємський вогонь миру, який у середу 18 грудня 2013 р, під час загальної аудієнції у Ватикані отримав Папа Франциск, постійно горить у Вифлеємі, у церкві, яка стоїть на місці народження Ісуса Христа.

За повідомленням Радіо Ватикану, перша згадка про Вифлеємський вогонь датована XII століттям. Тоді один із учасників Хрестових походів привіз це Світло з Вифлеєму як дар для своєї родини і близьких. Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц, щоб донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво поза домом - у лікарнях, дитячих будинках і т.п. Цю благородну справу взяли в свої руки австрійські скаути і від 1988 року з допомогою скаутської естафети Вифлиємський вогонь почав мандрувати світом, спочатку тільки Європою, а тепер у різдвяний час він палає на всіх континентах.

Храм_Різдва.jpg

Традиційно австрійська телерадіокомпанія ORF обирає одну австрійську дитину, яка і запалює Вифлеємський вогонь у місці, де був народження Ісус Христос. Цього року 26 листопада на місці народження Ісуса Христа цей символ миру запалив дванадцятирічний школяр Міхаель Вайхсльбоймер, який відзначається невтомною добродійною діяльністю серед однолітків, а також входить у склад волонтерів молодіжної пожежної команди, яка провела велику роботу під час повені у червні цього року.

скаути.jpgДо Європи вогонь з Вифлеєму в кінці листопада привозять літаком у спеціальному контейнері австрійські скаути, а вже з Відня він йде по Європі з рук в руки, з так званої "скаутською естафетою". 

Акція розповсюдження Вогню цього року розпочалась 14 грудня у Відні (Австрія) за участю представників європейських скаутських організацій, включно з Україною, а далі Вогонь миру передають з рук у руки, з одного скаутського осередку до іншого, долаючи кордони країн, єднаючи у передріздвяні дні християн не тільки Європи, але й багатьох країн світу.

З Австрії через Польщу та Словаччину в середині грудня вогонь потрапляє і в Україну, де ним піклуються скаутські організації України, як от Пласт, Організації Українських Скаутів та інші.

Як РІСУ повідомляла, на Майдан Незалежності в Києві Вифлеємський Вогонь Миру буде привезено 21 грудня. Передачу вогню забезпечує київська громада Пласту, зустріч розпочнеться біля пам’ятника Володимиру Хрестителю.

Початок акції для пластунів та гостей запланований на 11:30, а для всіх, хто бажає долучитись – о 12:00.

Нагадаємо, на львівському Євромайдані Вифлеємський вогонь миру  принесли пластуни 17 грудня о 17:00 на площу перед пам'ятником Шевченка.  Вогонь їм передали на кордоні польські скаути.

Вифлиємський вогонь миру розповсюджуть по церквах, лікарнях, сиротинцях, він передають представникам владних структур, а вірні можуть взяти його до своїх домівок, щоб запалити різдвяну свічку та передати іншим.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • В. Ясеневий | 23 травня 2018, 06:40

   Ензіан! А як бути тоді з будійським храмом, язичницьким (шаманським) капищем, сатанинським храмом і якимось ще приміщенням для атеїстів?

  • Стефан | 22 травня 2018, 23:38

   Автокефалия Украинской Поместной Православной Церкви - Свет Истины, Чистота Дыхания и Сила Христа в справедливой борьбе украинского народа против столетнего ига ненавистников Бога и христиан,

  • Стефан | 22 травня 2018, 23:17

   Преступления для честных, а для жуликов, лжецов, грабителей и убийц - норма жизни ещё с 1917 года.

  • enzian | 22 травня 2018, 23:05

   Це нагадує вдягання малюків у Московії у військові однострої на свято побєдобєсія.

  • enzian | 22 травня 2018, 23:03

   Культовій споруді взагалі не місце в парламенті. Якщо церкву залишити, то треба тоді облаштувати там, принаймні, ще й мечеть і синагогу.

  Популярні статті місяця