У Вінниці відбулася проща монашества УГКЦ

23 лютого 2020, 10:58 | Релігійні церемонії та паломництво | 9 |   | Код для блогу |  | 

З нагоди Дня богопосвячених осіб 22 лютого у Вінниці відбулася монаша проща УГКЦ приурочена до 100-річчя народження святого Івана Павла ІІ.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У рамках паломництва кількасот монахів і монахинь разом з вірними пройшлися ходою у центрі Вінниці. Спереду ходи несли мощі святого Івана Павла ІІ. У прощі взяли участь богопосвячені особи з Київської, Харківської, Одеської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької та Вінницької областей.

Під час ходи перехожі через гучномовець мали нагоду почути релігійні пісні та інформацію про різні католицькі монастирі в Україні.

Монахи та вірні прямували до храму Святої Діви Марії Ангельської на вулиці Соборній, де стоїть пам’ятник Івану Павлу ІІ. Поклавши квіти до пам’ятника святому, учасники ходи на чолі з владикою Михайлом Бубнієм, головою Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ, помолилися до Івана Павла ІІ, «аби він випросив покликання до богопосвяченого життя, а також дав відвагу монашим особам проповідувати на місійних теренах».

Перед ходою відбулася Утреня та Архиєрейська Літургія у храмі Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ, яку очолив єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян.

Під час проповіді до вірних владика Йосиф сказав, що ця проща та хода має запалити нас новою жертовністю.

«Ми сьогодні своєю поставою повинні запалити світ до того, щоби дотримуватися науки Христа. І початок діла, місії Ісуса Христа на цій землі має розгорітися в нашому єстві через обіти, які ми добровільно приймали», – сказав єпископ.

Він пригадав, як якось в Уневі світлої пам'яті Блаженніший Любомир, навчаючи студитів про монашество, сказав, що не може бути добрим монахом той, хто за своєю суттю не є доброю людиною.

«Справді, аби бути вчителями, спершу спробуймо бути добрими людьми. Бо часом наш стан, наш габіт кличе нас до дуже високих ідей, а маємо знати, скільки коштує хліб. Можливо, не в грошовому еквівалентні, а в поті й праці пересічної людини, тоді будемо всіх поважати й любити і зрозуміємо своє глибинне покликання, як маємо тяжко працювати, бо габіт не для паради», – зауважив владика Йосиф.

«Сьогодні Церква і кожен з нас, – додав проповідник, – зокрема і єпископи, мають закатати рукава і тяжко працювати зі своїм народом, аби Боже Царство ширилося поміж нами, аби не бракувало в Христовій «аудиторії» учнів, аби «професорсько-викладацький склад» був на високому духовному рівні і вмів промовити слово. Хай те слово, як зерно, впаде на добру, родючу землю людського єства, проросте і дасть плід благодаті».

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
9коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • fedirtsiv | 25 лютого 2020, 12:18
  Коментувати коментар

  Монахи та монахині мають покликання до життя у монастирях, віддалено від мирської суєти, у молитвах, послухові, смиренні. Коли їх виводять на такі демонстрації - це явне і відкрите порущення монаших обітів! Їхня місія молитвами берегти наш народ та державу від кривди і зла, примножувати духовні скарби народу. Те, що духовенство використовує їх як зброю, напоказ є великою кривдою та зневагою монашого подвигу. А ті коментатори, хто підло і підступно виступає проти правди та справедливості Божої, будуть покутувати у найнижчих рівнях пекла, бо не мають нічого святого у своїх чорних смердючих душах та думках! І саме до них адресуються слова з цього тексту: «Справді, аби бути вчителями, спершу спробуймо бути добрими людьми."

 • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 10:38
  Коментувати коментар

  Власне, уже сам зміст цієї новини геть спростовує все те лихослів'я і брудні вигадки й наклепи про правдивих християн, що їх тут поширює (перепрошую) педераст-неонацист. ------ Разом з тим: як наголошує Сам Господь, "неправедний нехай ще чинить неправду; нечистий нехай ще осквернюється... Ось, прийду скоро, відомщення Моє зі Мною, що воздати кожному за ділами його" (Одкр.22:11,12). ----- І, в т. ч. й зокрема, цим своїм (ще раз перепрошую) злобно-чорним і агресивно-брехливим, супроти старо- й новозавітнього Божого люду, язиком він - згідно Бут.12:3 - накликає на власну голову серйозне ПРОКЛЯТТЯ!

 • fedirtsiv | 23 лютого 2020, 21:23
  Коментувати коментар

  Церква використовує радянські методи агітації - паради, тільки під своїм "соусом". Такі переміщення "богообраних" виразно показує їхню гординю, самозакоханість, пихатість. А коли ЛГБТ має намір пройтися, щоб захистити свої права - то їм не можна, бо вони "вороги Бога" і їх треба насамперед морально нещадно знищувати і каменувати, як про це написано в одній "святій книзі", де занадто багато зла сконцентровано і воно згубно впливає на психіку вірян, хто її читає. Тому варто таким фанатикам сказати: Христос не осудив - і ти не суди ближнього. Але церковники роблять усе, щоб заглушити іншу думку, відмінну від їхньої. Бо знають, що їхні фанати їх підтримають. Але час середньовічного мракобісся минає! І за це треба подякувати доброму і люблячому Богові, якого проповідував Христос!

  • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 07:41
   Коментувати коментар

   Разом з тим. ---- Уже направду дуже наблизився той час, коли в цей світ повернеться Христос й, відповідно, Його "настане день Господній, великий і страшний" (Іоїл 3:31). Причому, судячи з багатьох - характерних і красномовних - довколишніх ознак, він, цей час, значно ближчий до нас, ніж це собі міркують і уявляють навіть багато хто з духовно "народжених з гори" практикуючих християн... І хто цього не бажає бачити й розуміти, то то - вже його власно-персональна справа й відповідальність. ----- І саме там, на цьому Божому Суді, - дуже наочно й конкретно - побачимо і дізнаємося, хто і за що понесе заслужене ним від абсолютно справедливого й праведного Судді - Господа Христа: згідно всього того, що записано й задекларовано в Його Божому Слові. Тобто за всі діла свої, скоєні під час цього земного життя. :)

  • velovs@ukr.net | 24 лютого 2020, 07:46
   Коментувати коментар

   ПОПРАВКА. У посиланні на біблійний текст машинально припустився неточності. Себто правильно слід читати так: (Іоїл 2:31).

 • barni | 23 лютого 2020, 13:52
  Коментувати коментар

  Будь-який масовий релігійний захід спрамований, перш за все, на ПРОПОГАНДУ І АГІТАЦІЮ, дивіться, мовляв, як нас багато - ПРИЄДНУЙТЕСБ !?

 • Paraeklezyarh | 23 лютого 2020, 12:49
  Коментувати коментар

  Звичайно що кожна конфесія, кожна релігійна організація мають право на різного роду "масові заходи". Дивує що УГКЦ для такого заходу обрали Вінницю. Бо і в самому місті і в області прихожан і співчуваючих УГКЦ занадто мало для таких заходів. Вірніше їх тут взагалі нема ) Один храм в обласному центрі , і 4-6 по області. Не дивно що за численною процесією зігнаних священників ледве назбиралось 200 "вірних". Думаю , такі заходи ( хресні ходи, з перекриттям руху) доцільніше проводити там де можна назбирати хоч тисячу віряни.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • sai | 8 квітня 2020, 17:14

  Бутинський

 • sai | 8 квітня 2020, 14:54

  Ігор Ісіченко З приємністю повідомляю, що в телефонній розмові єпископ ПЦУ Митрофан запевнив мене, що Харківсько-Богодухівська єпархія ПЦУ не має відношення до зазіхань окремих осіб на

 • bopa | 6 квітня 2020, 17:03

  Лаври, в плані управління, підпорядковуються безпосередньо Патріарху. Тому "Синод УПЦ (МП)" їм не указ!

 • Halo | 6 квітня 2020, 13:52

  При цьому, чомусь не бачити такої ж неприязні до Київської Лаври, натомість згадуються конкретні імена людей, що знеславили себе своєю поведінкою.

 • Halo | 6 квітня 2020, 13:48

  Хто небудь, підкажіть Тетяні Деркач, що її дописи у фейсбуці, де вона дедалі жосткіше кепкує над Почаєвим, а також намагання зробити з назви УКРАЇНСЬКОЇ святині мем, поціллють не по осередку

Популярні статті місяця