Патріарх УГКЦ здійснить душпастирський візит до Австрії

6 листопада 2019, 11:27 | Релігійні церемонії та паломництво | 0 |   | Код для блогу |  | 

7–12 листопада 2019 року Патріарх УГКЦ Святослав здійснить душпастирський візит до Австрії. У програмі візиту передбачені заходи у двох містах – Інсбруку та Відні.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

До Інсбрука Глава УГКЦ завітає з нагоди 120-річчя приїзду до цього міста українських студентів-теологів та української громади у столиці Тіролю. До Відня Блаженніший Святослав прибуде для участі в урочистому відкритті меморіальної дошки на пам’ять про допомогу архиєпископа Віденського, кардинала Теодора Інніцера жертвам Голодомору в Україні. Також у Відні вперше в історії відбудеться вручення Ордена митрополита Андрея Шептицького.

Під час візиту до Інсбрука Предстоятель зустрінетьcя з міським головою міста Георґом Віллі, а також зі студентами та працівниками колегії «Канізіанум» Інсбруцького університету. Крім того, він візьме участь у Літургіях, панахиді за упокій усіх вірних, священнослужителів та єпископів та в інших заходах.

Варто зауважити, що 8–10 листопада Глава УГКЦ разом з єпархіальним єпископом Германом відзначить 120-річчя українських теологів та української громади в Інсбруку, під час якого презентуватимуть ювілейне двомовне видання.

«До 120-річчя присутності українських студентів-теологів та української громади в Інсбруку побачила світ ювілейна збірка статей. Це, по суті, перше розгорнене дослідження українства в Тіролі. Тут не лише описаний шлях багатьох видатних діячів Української Церкви, духовних провідників нації, котрі в різний час студіювали в тірольській столиці – серед них блаженні священномученики Климентій Шептицький, Никита Будка, Андрій Іщак, кардинали Йосиф Сліпий та Мирослав Любачівський, а й докладно проаналізоване становлення української громади при згромадженні студентів теології та інших факультетів Інсбруцького університету Леопольда-Франца», – зазначила у книзі д-р Лідія Мельник.

До слова, авторами статей і нарисів є докторанти з України, котрі тепер студіюють на теологічному факультеті Інсбруцького університету маг. Ігор Гінда та маг. Володимир Мамчин, о. маг. Володимир Волошин, о. д-р Іван Дацько, Гайнц Пантелеймон Ґштрайн і львівські журналісти, котрі сьогодні мешкають у тірольській столиці Ірина Залецька та Лідія Мельник (відповідальний редактор). Всі матеріали в збірці подані двома мовами: українською та німецькою, що робить її доступною для найширшого кола читачів.

Довідка

Єзуїтська колегія Канізіанум (лат. Canisianum) – навчальний заклад отців єзуїтів у Інсбруку (Австрія). Заснована у 1562 р. єзуїтом Петром Канізієм (італ. Pietro Canisio, проголошений святим у 1925 році) і відтоді її почали називати Канізіанум (Canisianum). У 1856 році колегія прилучена до Інсбруцького університету.

Сучасна будівля збудована у 1910–1911 роках за ректорства Міхаеля Гофманна, тому офіційно відлік часу від заснування колегії ведеться саме з цього періоду. В 1938 році колегію було закрито і знову відновлено у 1945 році.

Українські студенти почали записуватися на навчання до Канізіануму в 1899 році. Першим студентом з Галичини був Йосиф Жук (записався 17 жовтня 1899 року) – пізніше греко-католицький священник в США, а згодом засновник і перший предстоятель Української Православної Церкви в Америці.

У «Канізіанумі» навчалися священники та єпископи Української Греко-Католицької Церкви та інших греко-католицьких Церков візантійського обряду.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця