Греко-католики провели багатотисячну Хресну Дорогу у Львові

11 березня 2018, 18:39 | Релігійні церемонії та паломництво | view photo | view video | 3 |   | Код для блогу |  | 

У Львові сьогодні, 11 березня, відбулася традиційна Хресна Дорога вулицями міста. Паломництво, яке органузвала Львіваська митрополія УГКЦ спільно з УКУ, пройшло під гаслом “Боже Великий Єдиний, нам Україну храни!”.

Як і у попередні роки, Хресна Дорога стартувала з церкви святого Михаїла і завершилася молитвою на Святоюрському пагорбі біля пам’ятника Праведному Андрею Шептицькому.

Участь у паломництві взяли десятки тисяч львів’ян. Ходу очолили єрархи Львівської архиєпархії УГКЦ – митрополит Ігор (Возьняк), єпископ-помічник Володимир (Груца).

Процесійний хрест цього разу доручили нести молоді – семінаристам, студентам навчальних закладів міста, курсантам військової та поліцейської академій.

Львів’яни з молитвами пройшли центральними вулицями міста. На кожній стації читали Євангеліє та розмірковували над Страстями Христовими, співставляючи їх з хресною ходою нашого народу.

Під час роздумів цитували Митрополита Андрея Шептицького та Блаженнішого Любомира Гузара. Священнослужителі закликали піднести молитви за своїх ближніх, за державних та громадських очільників, за справедливих суддів та за наших воїнів, які своєю жертвою уможливлюють перемогу добра.

Хресна Дорога тривала близько трьох годин. На завершення, біля пам’ятника Андрею Шептицькому до учасників ходи звернувся єпископ-помічник Володимир (Груца), а митрополит Львівський Ігор (Возьняк) благословив усіх паломників.

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Хресна хода центром Львова

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 12 березня 2018, 08:42
  Коментувати коментар

  "Львів’яни з молитвами пройшли центральними вулицями міста. На кожній стації читали Євангеліє та розмірковували над Страстями Христовими, співставляючи їх з хресною ходою нашого народу." ----------------- Страсті Христові, як відомо, мали на меті ВІДКРИТИ - і направду ВІДКРИЛИ - для всіх людей і народів, для всього людства благословенний ШЛЯХ їхнього визволення від влади гріха, хвороб і проклять, диявола і самої смерті, від згубної пекельної темряви до відродження, зцілення і спасіння, до, врешті-решт, благодатного осягнення КОЖНИМ вічного - неймовірно радісного й блаженного життя з Ним, милостивим Христом Спасителем, у Його Царстві Божому. ---------------------- А який, зрештою, сенс і значення й, передусім, ДУХОВНІ мають ці - тяжкі страждання і жахливі трагедії українського народу? --------- Ну, по-перше, вони - принаймні, значною мірою - є логічним наслідком того, як про ПОДІБНЕ каже й наголошує Сам Господь, "І Я вилив на них гнів Мій за [невинну] кров, яку вони [рясно й нещадно] проливали на цій землі, і за те, що вони осквернювали її ідолами своїми" (Єз.36:18). ------------- Одначе, разом з тим, ось які слова нині звернені від Нього до нашої вітчизняної людності ІІ Єрусалиму: "утішайте, утішайте народ Мій, - говорить Бог ваш; говоріть до серця Єрусалима і сповіщайте йому, що сповнився час боротьби його, що за [переступи й] неправди його зроблено відкуплення, тому що він від руки Господньої прийняв удвічі за усі гріхи свої" (Іс.40:1,2).

  • velovs@ukr.net | 12 березня 2018, 09:32
   Коментувати коментар

   І ось, "уставай, уставай [наш святий і славний - Другий] Єрусалиме, бо прийшло твоє світло, а слава Господня на тобою засяяла! Бо [наразі дуже щільно ця диявольсько-демонічна] темрява землю вкриває, а морок - народи, та [вже] сяє Господь над тобою, і слава Його над тобою з'являється! І підуть народи за світлом твоїм, а царі - за ясністю сяйва твого. Здійми свої [духовно-пророчі] очі навколо і побач: усі вони зібрані, і до тебе йдуть; сини твої йдуть здалека, а дочок твоїх на руках он несуть! Побачиш тоді - і зрадієш ти, сполохнеться й поширшає серце твоє, бо повернеться морське багатство до тебе, і прийде до тебе надбання народів!" (Іс.60:1-5). --------- Амінь.

  • velovs@ukr.net | 13 березня 2018, 10:20
   Коментувати коментар

   Ось "і буде у той день", котрий "відомий тільки Господу", що - започатковані й проваджені Святим Духом - вельми потужні "живі води" - Божої милості й благодаті, відродження, зцілення (духовного й фізичного) та спасіння - "потечуть з [нашого Другого] Єрусалима, половина їх до моря [багатьох народів] східного і половина їх до моря [багатьох народів] західного: влітку й узимку так буде." Й у кінцевому підсумку всього цього - саме й тільки - один "Господь буде Царем над усією землею; у той день буде Господь єдиний, і ім'я Його буде єдине" (Зах.14:6-9). ----------------- Так от, уважно співставляючи все те, що Боже Слово - багаторазово, чітко і ясно - каже про характерні ознаки й знамення, які безпосередньо передуватимуть, як "настане [цей] день Господній, великий і страшний" (Іоїл 2:31 і Мал.4:5), з тими - вельми красномовними подіями та фактажем, які наразі спостерігаємо і досвідчуємо навкруг нас, у т. ч., зокрема, на Близькому Сході та в Україні (і довкіл них) тощо, то, дуже схоже, що він - той суперблагословенний і дуже радісний "день" і час повернення Сина Божого - вже не за такими високими й далекими горами!!! --------- "Так, гряди, Господи Ісусе!" (Одкр.22:20). Амінь.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця