Відомий італійський стигматик зустрінеться із львівськими митрополитами УГКЦ та РКЦ

13 жовтня 2017, 11:21 | Релігійні церемонії та паломництво | 6 |   | Код для блогу |  | 

У суботу ввечері до Львова прибуде брат Ілля Катальдо з Кальві (Італія), який уже впродовж десятиліть щороку у Страсний Тиждень фізично відчуває Страсті Христові, про що свідчать стигмати – рани розп’ятого Спасителя, які щоп’ятниці відкриваються у нього на руках, ногах і боці. В неділю та понеділок за участю стигматика відбуватимуться Божественні Літургії, а після служб він прийматиме людей, повідомляє сайт Львівської міськради.

Так, у суботу ввечері (14 жовтня) стигматик з Італії брат Ілля Катальдо прибуде до Львова. Наступного дня, у неділю, 15 жовтня, у храмі Воскресіння ГНІХ УГКЦ (вул. Городоцька, 319 а) і об 11.00 та 13.00 год. відбуватимуться Божественні Літургії за участю брата Іллі, а з 14.30 год. у храмі брат Ілля прийматиме людей.

У понеділок, 16 жовтня, передбачена зустріч брата Іллі із Митрополитом Ігорем та Архиєпископом Мечиславом Мокшицьким.

У вівторок та середу (17-18 жовтня) у храмі Воскресіння ГНІХ УГКЦ (вул. Городоцька, 319 а) о 9.00 год. триватимуть Божественні Літургії за участю брата Іллі, а з 10.30 год. у храмі брат Ілля прийматиме людей.

Слід зауважити, що серед церковних єрархів немає однозначної думки щодо брата Іллі та його діяльності.

Скажімо, єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, посилаючись на власні джерела, каже, що стигмати брата Іллі — не від Бога. Владика закликає вірних ставитися обережно до різних об’явлень та зцілень.

«Багато людей говорить про візит в Україну стигматика брата Іллі. Із ним приїжджають священики. Я їх особисто не знаю, але отримав інформацію від людей, а також прочитав інтерв’ю папського екзорциста Ґабріеля Аморта, сьогодні вже покійного. Ґабріель Аморт із ним спілкувався і розпізнав, що це не Божа людина і його стигмати — не від Господа. Ми знаємо також, що в останні часи лукавий буде давати живі знаки. Я не хочу нікого засуджувати, але ми не маємо певності, що ця людина нас приведе більше до Бога і тому прошу як брат, як єпископ, як християнин, бути дуже обережними.

Голова єпископату РКЦ архиєпископ Мечислав Мокшицький має іншу думку з цього приводу. Він, зокрема, вважає, що віряни моужть користуватися дарами і харизмами брата Іллі задля зміцення віри:

«Церква має багато харизм, багато Орденів, людей, які отримують якесь особливе послання, завдання, дар переказувати Боже Слово, а одночасно дар благодаті: чи ран, чи стигматів. Відомим стигматиком, наприклад, був Отець Піо. Господь посилає нам час від часу таких людей, щоби зміцнити нас у вірі. За своєю природою людина слабка, інколи, як апостол Тома, хоче доторкнутися, щоб увірувати. Христос каже: «Щасливі ті, які, не бачивши, увірували». Так само Богородиця в історії спасіння кілька разів сходила на землю, щоби зміцнювати своїх дітей, щоби напоумлю вати їх, запрошувати до молитви. Подібно й отець Ілля Катальдо, стигматик із Кальві для нас може бути таким знаком для Церкви в Україні, яка переживає певну кризу, певні труднощі і потребує духовної підтримки у цій боротьбі з кризою, зокрема економічною, у цей час війни. Гадаю, що отець Ілля, можливо, буде для багатьох вірних, які потребують особливих знаків, таким зміцненням для довіри Господу».

Довідка: Брат Ілля — італійський містик, стигматик, який має багато дарів. Нині він найбільш відомий стигматик у католицькому світі. Брат Ілля стверджує, що страждає, як Ісус у Страсний Тиждень. Його багато хто критикує. Щодо офіційного ставлення Церкви до стигматів брата Іллі, то поки що Церква ні не визнає, ні не заперечує цього, а спостерігає за ним. Діяльність брата Іллі не має церковного схвалення. Також на території дієцезії, де розташовано містечко Кальві, його просять не організовувати молитовні зустрічі.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Учкудук | 14 жовтня 2017, 08:56
  Коментувати коментар

  Перепрошую:не Н.Лісовська,а Н.Волошин.

 • velovs@ukr.net | 13 жовтня 2017, 18:28
  Коментувати коментар

  "«Багато людей говорить про візит в Україну стигматика брата Іллі. Із ним приїжджають священики. Я їх особисто не знаю, але отримав інформацію від людей, а також прочитав інтерв’ю папського екзорциста Ґабріеля Аморта, сьогодні вже покійного. Ґабріель Аморт із ним спілкувався і розпізнав, що це не Божа людина і його стигмати — не від Господа. Ми знаємо також, що в останні часи лукавий буде давати живі знаки. Я не хочу нікого засуджувати, але ми не маємо певності, що ця людина нас приведе більше до Бога і тому прошу як брат, як єпископ, як християнин, бути дуже обережними." Так справді: завше віруючим слід "бути дуже обережними". Одначе виявляється, що для такого СЕРЙОЗНОГО висновку, що "це не Божа людина", абсолютно достатньо якихось заочних - чужих суджень і оцінок, а то й (перепрошую), по суті, просто чуток-пліток... Якось не надто вже солідно для ЄПИСКОПА. Разом з тим, з іншого боку, ієрарх визнає, що ми наразі живемо "в останні часи". Тобто не дуже часто можна почути констатацію цього факту саме від КАТОЛИЦЬКОГО архіпастиря...

  • Olena | 14 жовтня 2017, 22:49
   Коментувати коментар

   ще є документи Церкви і коммунікат рідної дієцезії цього так званого брата. цього достатньо, щоби робити висновки

 • Учкудук | 13 жовтня 2017, 18:06
  Коментувати коментар

  Звідси випливає, що УПГКЦ далеко попереду від УГКЦ в духовному просвічені.

 • Учкудук | 13 жовтня 2017, 18:03
  Коментувати коментар

  У нас на зах. Україні теж були " стигматики": Н.Лісовська, С.Навроцький. Щось про них зараз ніц не згадують.Хоча підгорецькі отці застерігали ще років 15 тому, що то духовна облуда.Та і тоді вони проти Планчака виступали,а Церква лиш цього року розігнала його монастир і застерігала вірян від омани.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • В. Ясеневий | 18 липня 2018, 21:49

  За словами відомого вчителя історі, УГКЦ сьогодні не зможе поєднати навіть вірних Західних областей України. НЕХАЙ покаже свою харизму і духовну силу, і поєднає хоч би лише вірних УПЦ КП і УАПЦ не

 • В. Ясеневий | 18 липня 2018, 21:27

  Ну і що? Та хоч би і мільйонний... А УКРАЇНА і далі у великій небезпеці... А хто, і коли ЇЇ порятує??? І хто намагається ЇЇ рятувати??? НЕ МАЄМО НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕЛІТИ... НЕ ЛИШЕ ЯК ОДНІЄЇ КОМАНДИ,

 • Halo | 18 липня 2018, 20:26

  Продовженння тут (більш оптимістичне) https://www.rbc.ua/ukr/news/ukrainu-skoro-posetit-delegatsiya-konstantinopolya-1531893593.html ;)

 • Halo | 18 липня 2018, 20:09

  Гаразд. Не будемо чіпати давні та середньовічні джерела, де маса свідчень, що київське хрещення було від греків, та київська мітрополія окормлялася греками. Але для повноти викладення

 • Ігор Зенькович | 18 липня 2018, 18:57

  Ердаганішка тисне на Патрварха, бо мацкалі йому подарували 2млрд$