На Михайлівській площі Києва разом молились духовенство та вірні багатьох конфесій

11 жовтня 2015, 19:46 | Релігійні церемонії та паломництво | 2 |   | Код для блогу |  | 

Екуменічна молитва проводилась в наміренні єдності християн і миру в Україні, за заступництвом Блаженної Марти Вєцкої.

В моліннях взяли участь Блаженніший Любомир (Гузар), єпископ Йосиф (Мілян), священики, семінаристи КТДС, монахині та вірні Української Греко-Католицької Церкви. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

площа.jpg

Серед присутніх були, духовні і вірні Католицької, Православної та Вірменської Церков.

Розпочали молитву урочистою ходою від Михайлівського Золотоверхого собору. Духовенство різних конфесій, з реліквіями Блаженної Марти Вєцкої, пройшлись по Михайлівській площі та вийшли на приготовлену сцену, на якій провадили екуменічну молитву.

Спільно помолившись, єпископи виступили зі сцени словами, в яких говорили про мир та єдність в Україні.

Блаженніший Любомир звернув увагу вірних на мир, єдність та милосердя. За словами Архиєрея, зрозумівши ці три поняття, отримаємо відповідь на чисельні питання, які сьогодні нас турбують. Архиєписко-емерит розповів, що без миру, годі щоби щось розвивалось та росло. Говорячи про єдність, Владика зауважив: «Ніхто не є для себе як острівець, який від усіх відділений, а радше навпаки - ми є найбільше собою тоді, коли ми є разом з іншими». Милосердя же, за словами морального лідера українців, є найкращим способом на те, щоб себе відкрити перед іншими та один одному послужити.

Промовляючи Блаженніший Любомир зазначив: «Ми зібрались на спільну молитву, щоби бути близько Господа Бога. Ані мир, ані правдива єдність, а тим більше милосердя, не є можливими без Бога... Він є Той, хто ці дари нам дає. Ми щедро обдаровані Богом, але на жаль, часто забуваємо що без Нього, ми не можемо тішитися цими дарами».

Архиєпископ-емерит також звернув увагу жителів та гостей столиці на постать Блаженної Марти, яка є добрим прикладом того, як правильно користати з Божих дарів.

«Ми сьогодні, будучи тут разом на молитві, повинні дуже глибоко відчути Божу силу, яка хоче увійти в нас, щоб через нас запанував мир, єдність і милосердя… Сьогодні ми повинні в себе запитати: «Що я можу зробити, щоб так сталось?», це дуже важливий крок, якого Господь від нас чекає!» - завершуючи сказав Блаженніший Любомир.

Опісля семінаристи Київської Трьохсвятительської семінарії виконали молитовні твори, якими закликали усіх до спільного прославлення Бога.

У коментарі для прес-служби Київської архиєпархії Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський, зауважив: «Говорити про мир, це найперше творити мир у власному серці. Творити мир, це найперше творити його у своїй родині та в стосунках з найближчими людьми. Тоді прийде мир глобальний! Я переконаний, що мир у світі, залежить від миру людини з своїм Творцем – Богом. Лише на цьому фундаменті можемо будувати мир в Україні та мир в усьому світі» - сказав Архиєрей.

Учасники екуменічних молінь, мали також чудову нагоду послухати молитовних співів хору храму Святого Олександра, Римо-Католицької Церкви, та молитись за мир та єдність різними мовами світу.

На завершення заходу, усі бажаючі могли приклонитись мощам Блаженної Марти Вєцкої та просити в Бога за Її заступництвом потрібних ласк.

Зазначимо, що мощі Блаженної нещодавно були привезені з зони АТО та будуть ще перевозитись по всій Україні, де вірні різних міст, матимуть змогу помолитись за мир та єдність України.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Пан Валерій | 13 жовтня 2015, 13:38
  Коментувати коментар

  Щось пан Гузар не дуже послідовний. Ще року не минуло, як він наголошував, що війна - "це велика Божа благодать" (http://religions.unian.ua/catholicism/1004186-lyubomir-guzar-pro-viynu-tse-velika-boja-blagodat-scho-diyshlo-do-takogo-potryasinnya.html). А тепер вирішив помолитись за мир та єдність...Так коли він був щирий?

 • Yaroslav Mineyev | 13 жовтня 2015, 08:25
  Коментувати коментар

  Було б добре, якби не тільки молебні та панахиди, але й екуменічні Літургії стали звичною справою. Як казав Всесвятіший Афінагор: "А я не бачу єресі ніде! Я бачу лише істини, часткові, урізані, що опинилися іноді не на своєму місці і домагаються на те, щоб вловити і укласти в собі невичерпну таємницю..." "Різні термінології, якими ми паралельно користуємося, висловлюють, на наш погляд, одну і ту ж істину."

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 18:59

  Напевно, що вже наспіла нагальна потреба у ВРЦіРО настійно домагатися і вимагати зустрічі особисто з президентом Зеленським для СЕРЙОЗНОЇ, КОНКРЕТНОЇ і КОНСТРУКТИВНОЇ розмови!!!

 • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 16:55

  А отут дещо цікаве щодо щеплення дітей: ---------- https://www.youtube.com/watch?v=7Y6uiR33J00

 • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 11:33

  Р. S. Перепрошую: несподівано "вистрелило". Себто правильно слід читати так: "...та деномінаційні форми..." :)

 • velovs@ukr.net | 13 листопада 2019, 11:31

  Так, головне в цьому - це правдивий стан серця людини. Тобто: якщо воно, людське серце, дійсно чисте і щире (покаянно-сокрушене і смиренне та благоговійно-вдячне Господеві), то тоді певні й конкретні

 • Paraeklezyarh | 13 листопада 2019, 10:47

  Тут ніяких поляків не треба. Майже у всіх протестантських церквах відбуваються подібні "шоу"(пишу в лапках, тому що вірю що "там де зібралось троє в Ім'я Моє, там і Я поміж