Львів вшановує Нерукотворний образ Христа

30 січня 2015, 19:37 | Релігійні церемонії та паломництво | 0 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifShevchuk_introniz.jpgСотні людей сьогодні, 30 січня, прийшли до львівського собору св. Юра вшанувати одну з найдавніший християнських святинь – Нерукотворний образ Христа. В Україну реліквія потрапила з Ватикану. Появу святині у Львові представники УГКЦ трактують, як символічний акт підтримки Святим Престолом нашої держави у складний для неї час і важливим знаком надії.

Патріарх Святослав (Шевчук) у співслужінні з владиками Синоду УГКЦ цього дня відслужив Вечірню та відкрив для привселюдного почитання Нерукотворний образ.

«Сьогодні ми маємо унікальну можливість побачити Боже обличчя. Ми маємо унікальну реліквію, яка є свідком земного життя. Вдумаємося, Христос особисто взяв у руки цей обрус, сам особисто притулив до свого обличчя. І тому цей обрус називається нерукотворний», - сказав Глава УГКЦ, звертаючись до вірян.

Патріарх Святослав подякував Папі за те, що реліквія потрапила до України, покинувши вперше за сто років Рим.

«Ми сьогодні складаємо сердечну подяку Святішому Отцеві за те, що він благословив, щоби ця реліквія прибула до нашої багатостраждальної землі. І це є ще один жест папської підтримки, солідарності і благословення для нашого народу. Разом з тим це є великий знак надії», - заявив він.

Блаженніший Святослав також нагадав вірянам, що Україна зараз переживає надзвичайно драматичні події та закликав людей посилити свою молитви за державу.

образ.gifЯк вже інформувала РІСУ, Нерукотворний образ Христа постійно перебуває у Ватикані й демонструється широкому загалу лише під час особливих подій. Востаннє Апостольську Столицю реліквія покидала сто років тому, а Східну Європу вона відвідує вперше.

У Львові, у соборі св. Юра, Нерукотворний образ перебуватиме два тижні – з 30 січня до 15 лютого з 7:00 до 23:00. Священнослужителі попереджають, що реліквію суворо заборонено фотографувати.

Довідка від прес-служби Львівської архиєпархії: Цей образ є особливою реліквією для християн. У Церкві він відомий також як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон, що в перекладі означає «обрус».

Історія Нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Відомо кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві. Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка обтерла обличчя Христа під час хресної дороги. Інша вказує на історію зцілення едеського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос обтер своє обличчя.

Сьогодні цей Нерукотворний образ Господній, як неоціненний скарб християнської традиції, зберігається у Папській захристії Сикстинської капелли. Щороку він виставляється для почитання після Вечірні у 5-ту неділю Великого посту в базиліці Святого апостола Петра, на балконі над монументальною статуєю святої Вероніки, котра тримає в руках хустину, на якій відбите Христове обличчя.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • firemark | 27 травня 2020, 08:37

   https://www.youtube.com/watch?v=td_kdAYMM7k

  • Halo | 26 травня 2020, 16:31

   Наскільки я знаю, саме так обстоять справи щодо Успенського собору на Верхній території, бо він підпорядковується музею. А от щодо Ближніх та Дальніх Печер ситуація складніша. Одна справа -

  • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 14:12

   Нинішня - секулярно-ліволіберальна влада, дуже схоже і на жаль, досить далека від дійсного розуміння і врахування глибинних - духовно-релігійних потреб віруючих людей... ------- З іншого ж боку, як

  • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 13:57

   Чинний мер Дніпра дійсно: чоловік він, судячи з усього, затято-безбожний (в Бога ніяк не вірить) і ще публічно хизується цим! Та взагалі: багато чого собі нахабно дозволяє...

  • velovs@ukr.net | 26 травня 2020, 06:55

   Р. S. До речі, доволі подібні і схожі - ксенофобно-екстремістські, за змістом, постулати та ідеї - свого часу - активно пропагували й поширювали ніхто інші, як саме німецькі нацисти! Одначе: до чого

  Популярні статті місяця