Папський нунцій очолив прощу духовенства УГКЦ, присвячену священномученику Омеляну Ковчу

30 травня 2013, 12:37 | Релігійні церемонії та паломництво | 0 |   | Код для блогу |  | 

phoca_thum-j.jpgГреко-католицьке духовенство 29 травня провело ІІ Всеукраїнську прощу до. міста Перемишляни, що на Львівщині, присвячену четвертій річниці проголошення блаженного священномученика Омеляна Ковча покровителем душпастирів УГКЦ.

Цьогорічне паломництво очолив Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні.

Як повідомляє прес-служба Стийської єпархії УГКЦ, папського нунція супроводжували греко-католицькі священики, монахи та єрархія, зокрема, митрополити Ігор (Возьняк) та Василь (Семенюк), єпископи Тарас (Сеньків), Йосиф (Мілян) та Венедикт (Алексійчук).

Сама ж проща розпочалась молебнем до священномученика Омеляна Ковча в храмі Святого Миколая, де впродовж 1922-1943 років провадив своє душпастирське служіння блаженний.

Згодом колона священнослужителів вирушила до пам’ятника о. Омеляну Ковчу, а звідти до храму Святого Володимира, де відбулась Архиєрейська Літургія.

«Блаженний отець Омелян Ковч, покровитель священиків нашої Церкви, гіднний взірець священика, багато страждав, не нарікав, не звинувачував Боже Провидіння, що він, вірний друг Христа, ніс непосильні випробовування та тяжкий хрест. Чинив це із радістю, а не зітхаючи, бо пам’ятав, що за рани й терпіння прийде вічна нагорода. Тому радіємо тим, що маємо такого великого Покровителя й Заступника перед Богом, який знає наші потреби й представляє їх Господові», - звернувся під час проповіді до присутніх владика Ігор (Возьняк).

Апостольський адміністратором Стрийської єпархії Тарас (Сеньків) подякував архиєреям і священикам за участь у цій прощі. Він також подарував Апостольському нунцію - Томасу Едварду Галліксону, єдину в своєму екземплярі, ексклюзивно написану ікону блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Архиєпископ Томас Едвард Галліксон звернувся до присутніх священиків із коротким словом, в якому йшлося про особу блаженного священномученника Омеляна, який «представляє для кожного з нас не лише виклик, щоб краще виконувати священниче служіння, але й джерело надії в щоденній боротьбі цілковито жити священничими чеснотами».

kovch.jpgДовідка: Отець Омелян Ковч народився 20 серпня 1884 р. у c. Космач Косівського повіту на Гуцульщині, у священичій сім'ї. У 1911 р. прийняв єрейські свячення. Спочатку душпастирював у Галичині, потім у Боснії. В середині Першої світової війни о. Омелян повернувся додому і у 1919 р. вступив до Української Галицької Армії. Як військовий капелан пройшов через усі негаразди разом зі стрільцями Бережанського коша аж до кінця існування УГА.

У 1922 р. о. Ковча призначено парохом Перемишлян. З приходом нацистської окупації на українські землі, врятував життя багатьом євреям. Публічно перешкоджав німецьким воякам спалити Перемишлянську синагогу, у якій перебували люди. Видав понад 2000 свідоцтв про хрещення, які давали євреям мінімальні шанси на виживання.

Звернувся з листом до Гітлера, в якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати євреїв у гетто. За ці дії навесні 1943 року був заарештований гестапо і ув'язнений у концтаборі Майданек, де таємно продовжував свою священицьку діяльність.

25 березня 1944 р. загинув у газовій камері та спалений у крематорії концтабору смерті Майданек (нині на терені міста Люблін, (Польща)).

Отець Омелян Ковч до останнього у Майданеку залишався відданим і вірним душпастирем.

У 1999 р. Єврейська Рада України присвоїла отцю Омеляну Ковчу звання «Праведник України». 2001 року у Львові Омелян Ковч був беатифікований Папою Іваном Павлом ІІ. Восени 2008 р. Синод єпископів УГКЦ проголосив Блаженного Священномученика Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. А 24 квітня 2009 р., у Києві, на території будівництва Патріаршого центру УГКЦ відбулося урочисте проголошення бл. свщмч. Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. 25 березня 2009 р. у Майданеку (Польща) було відкрито таблицю пам’яті Блаженного українського священика Омеляна Ковча.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 17 грудня 2018, 19:48

   Р. S. Так, маю визнати: іноді я і сам дозволяю собі певні - емоційно-різкуваті епітети щодо войовничо-злобних російських шовіністів-агресорів... ----- Вочевидь, маю - в цьому контексті - завжди

  • velovs@ukr.net | 17 грудня 2018, 19:38

   Попри те, що я останнім часом намагаюся уникати з Вами, шановний п. Валентине, якихось дискусій та обговорень, тим не менше, хочу ось що Вам тут зауважити. --------- Тобто саме ЦЬОГО я від Вас -

  • Михаил | 17 грудня 2018, 19:22

   То, что РПЦ не поминает Варфоломея это неправильно. Пока он является каноническим турецким патриархом и его не лишили сана, РПЦ обязана его поминать. Лишат сана, предадут суду - не поминайте.

  • В. Ясеневий | 17 грудня 2018, 18:02

   Ензіан. А як показати те чого офіційно не маєш???

  • В. Ясеневий | 17 грудня 2018, 17:59

   МИХАИЛ!!! Да, как вы терпите и почему молчите на такие коменты???А, вы дежурите...А свои гениальные безбожные и сатанинские безграмотные и алогические коменты будете тотправлять после 24 00, после

  Популярні статті місяця