Єпископ УПЦ МП звинуватив журналістів у розпаленні міжрелігійної ворожнечі

12 лютого 2019, 13:06 | Релігія в ЗМІ | 2 |   | Код для блогу |  | 

На офіційному сайті Кіровоградської єпархії УПЦ МП єпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф (Губень) оприлюднив звернення, у якому йдеться про публікації на сайті місцевої газети «Вечірня газета» «Чиста вода по брудних трубах?» Світлани Орел, «“Не від Бога”: УПЦ, діти та майно» Андрія Трубачева, «Не так паства, як пастирі» Володимира Панченка та «Незалежність духовна і незалежність державна» Сергія Запорожана.

Владика Іосаф вважає, що всі ці публікації розпалюють ворожнечу між громадянами, повідомляє Детектор медіа. Найбільше уваги у зверненні приділено матеріалу Сергія Запорожана.

Обурення Іоасафа, зокрема, викликала така фраза з тексту Сергія Запорожана: «Притомні українці її ідентифікували як УПЦ МП (Московського патріархату). А у простонародному спілкуванні – це гундяївці, путінці, кагебісти у рясах тощо».

На думку архиєрея, Сергій Запорожан «поділив український народ на своїх та ворогів, назвавши одну частину народу “притомні українці”, а відповідно іншу частину громадян, які є православними християнами та прихожанами храмів Української Православної Церкви, автор напевно вважає “непритомними українцями”».

Такі висловлювання журналіста «є не тільки такими, що ображають почуття громадян, пов’язаних з їхніми релігійними переконаннями, а й такими, що прямо розпалюють ненависть з боку “притомних українців” по відношенню до іншої частини народу України», вважає єпископ.

Також Іосаф просить обласну владу та правоохоронні органи вжити всіх можливих заходів для забезпечення миру та спокою на Кіровоградщині, надати відповідну оцінку та виступити із заявами щодо недопустимості розпалювання з боку журналістів ворожнечі та ненависті за релігійною ознакою по відношенню до прихожан Української Православної Церкви (МП).

Головний редактор «Вечірньої газети» Сергій Запорожан не вважає звинувачення на його адресу обґрунтованими. «Саме звернення – це скиглення, замішане на брехні і маніпулюванні, – сказав він «Детектору медіа». – По-перше,“путінцями”, “гундяївцями” та “КГБістами в рясах”, я називав не частину українського народу, а саме клір церкви Московського патріархату. Про прихожан у жодній з чотирьох публікацій немає мови, а лише про єпископів і священиків УПЦ».

Він не вбачає розпалювання ворожнечі у публікаціях «Вечірньої газети»: «Після публікацій минуло два тижні – наскільки я знаю, нічого не загорілось, ніде вікно не розбилося, жодна людина не постраждала, навіть не обізвали, не те, що застосували фізичну силу. Тому ніякого розпалювання ворожнечі я не бачу».

Регіональний представник Інституту масової інформації в Кіровоградській області Павло Лісніченко вважає, що в публікаціях «Вечірньої газети» висловлено оціночні судження, за які ніхто не може бути притягнутий до відповідальності.

«Митрополит Іосааф вирішив застосувати неправовий метод реагування на публікації в ЗМІ, але забуваючи, що відповідно до статті 30 Закону України “Про інформацію” ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень. Не варто забувати й про те, що в нашій країні заборонена цензура та втручання в професійну діяльність журналістів. Що ж до можливого тиску на авторів зазначених у відкритому листі матеріалів, наразі ознак подібних дій ми не вбачаємо, однак будемо тримати ситуацію на контролі. За інформацією наданою нам головним редактором “Вечірньої газети” Сергієм Запорожаном, до видання, станом на сьогоднішній вечір, від імені єпархії ніхто не звертався», – повідомив «Детектору медіа» пан Лісніченко.

 

Система Orphus
Рейтинг
2
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Рокитне | 13 лютого 2019, 16:59
  Коментувати коментар

  Виходить, що журналіст говорить, що можна обзивати священиків УПЦ МП кегебіст, навіть, якщо доказів не маєш. Хоч той священик народився в 1992 році всеодно він кегебіст.

  • muhamuha33 | 14 лютого 2019, 18:47
   Коментувати коментар

   так у собак, що продалися, принцип такий-хто не скаче той ... кгбіст, хто не з розкольниками той москаль... зручно і просто..

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • fedirtsiv | 16 грудня 2019, 01:41

  Проблема церковників у тому, що вони і надалі не бачать людей ЛГБТ в Україні. Хоча щороку організовуються різні заходи, щоб навіть дуже духовно засліплені особи почули і побачили, що ЛГБТ існують і

 • Стефан | 16 грудня 2019, 00:53

  Никакими административными процедурами, юридическими ухищрениями невозможно вопросы духовной жизни православных ограничивать формальными требованиями не связанными с их вероисповеданием.

 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 19:36

  До речі, у цьому фільмі ("Тіні забутих предків") дійсно: були немов "воскрешені" і (неначе) отримали "нове життя" оті прадавні "тіні" - по суті,

 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 18:09

  Ну а щодо доволі активної, конструктивної і послідовної ролі (участі) п'ятого президента в об'єднавчому процесі українського православ'я і отримання Томосу, то справді: її треба визнати і подякувати

 • velovs@ukr.net | 15 грудня 2019, 17:56

  Між іншим, оця - нині заінспірована і започаткована керівництвом "Євросолідарності" - досить гучна і ледь не істерична (і, до того ж, за відомим "традиційним", одначе доволі

Популярні статті місяця