Редактора районної газети змусили звільнитися через статтю про літній табір УПЦ (МП)

26 липня 2018, 12:09 | Релігія в ЗМІ | 0 |   | Код для блогу |  | 

На Чернігівщині редактора районної газети «Вісті Борзнянщини» Сергій Близнюка 25 липня викликали до районної державної адміністрації (РДА), яка є співзасновником газети, і попросили написати заяву на звільнення через статтю про літній православний табір організований УПЦ (МП).

Про це повідомляє «Детектор медіа».

За словами Близнюка, його звинуватили в рекламуванні Московського Патріархату. На «засіданні», як зазначив журналіст, перебували представники ВО «Свобода».

«Мене викликав до райдержадміністрації керівник апарату, сказала, що там зібралися якісь громадські організації учасників АТО. Я одразу здогадався про що йтиметься, бо останнім часом всі різко негативно реагують на будь-яку згадку про Московський Патріархат. В останньому номері ми опублікували матеріал, що Ніжинська єпархія організувала дитячий табір в одному із сіл району. Я прийшов у райдержадміністрацію, мені сказали писати заяву на звільнення. Я написав», – сказав редактор «Вісті Борзнянщини».

Архиєпископ Ніжинський і Прилуцький УПЦ (МП) Климент (Вечеря) у коментарі каналу «112 Україна» сказав, що також Сергія Близнюка в РДА «свободівці» побили за статтю, а написати заяву на звільнення змусили погрозами. Сергій Близнюк це підтвердив: «Так, отримав кілька ударів у приміщенні райдержадміністрації», – сказав журналіст.

Голова Чернігівської обласної організації ВО «Свобода» Денис Попов каже, що редактора не били, а заяву на звільнення він написав сам, вислухавши аргументи представників ВО «Свобода».

«По-перше на засіданні були не лише «свободівці», а й обурені українці, які живуть у Борзні, прийшли до редактора комунальної місцевої газети, тобто яка випускається коштом громади міста Борзна, й обурилися тому, що на шпальті було розміщено відверто антиукраїнську статтю. Журналіста ніхто не бив, звільнятися не змушував. Ми гадаємо, що він, вислухавши всі наші аргументи, сам вирішив звільнитися», – прокоментував «Детектору медіа» Попов.

У приймальні Борзнянської райдержадміністрації «Детектору медіа» телефоном підтвердили, що перший заступник голови РДА Олександр Максимов проводив сьогодні спільний захід з представниками громадськості, але про інцидент нічого сказати не змогли. Зв’язатися з Олександром Максимовим не вдалося, оскільки він не був на місці. Голова РДА Віра Проскура перебуває у відпустці.

Співзасновниками газети «Вісті Борзнянщини» є Борзнянська районна рада і Борзнянська районна державна адміністрація. Нині в Україні триває реформа державної та комунальної преси. За даними Державного комітету телебачення і радіомовлення, газета «Вісті Борзнянщини» обрала реформування на другому етапі (до кінця 2018 року) у такий спосіб, коли органи влади виходять зі співзасновників, а члени трудового колективу перетворюють редакцію на суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови і тематичної спрямованості.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • barni | 19 серпня 2019, 21:54

   Оце ж бачте п. Славко Мельник, ми вже тягнем свю історію, а що не дотягуєм то це завдяки таким головним редакторам, особливо районних газет, які нам весь радянський період вішали лапшу на вуха в

  • barni | 19 серпня 2019, 21:40

   Кажуть "любопитній Варварі носа відірвали". От мені ну так цікаво, ну так цікаво, а чого ж це наш головний український католик не прийняв участі в св"яткуванні такої ж дати УАПЦ (вже

  • S.Melnyk | 19 серпня 2019, 21:31

   То може вам, різним там женям, яких москалі так запудрили, що вони навіть не знають як їх ім'я українською, просто краще вивчити свою історію? Але не за кремлівськими штампами і фейками. Чи вам так

  • barni | 19 серпня 2019, 21:25

   А шо, заработал на продуктах сатани "водочке-селедочке и папиросках" теперь своему ж покровителю надо "кровно заработанние" и отдавать? А шо пуцер больше не дает зарабативать!? Ну

  • barni | 19 серпня 2019, 21:13

   Дуже приємно !!! ТАК МАЄ БУТИ !!!Бо ота вся єрєсть що церква , а це народ - "відділена від держави" - це компартєйне правило, тому цього "правила" давно потрібно позбутися. Є ЗУ

  Популярні статті місяця