Російський канал спотворив слова Патріарха Філарета

27 березня 2015, 10:10 | Релігія в ЗМІ | 4 |   | Код для блогу |  | 

59E8.gifРосійські ЗМІ повідомили, що Предстоятель УПЦ КП Філарет начебто закликає вбивати жителів Донецької і Луганської областей, а також перекрутили цитату Патріарха про Донбас із точністю до навпаки.

На російському каналі «Россия-1» у випуску новин від 25 березня розповіли, (сюжет від [27:59]) буцімто глава Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет закликає вбивати мешканців Донбасу:

«Українська Православна Церква фактично закликає вбивати жителів Донбасу. Мова йде про самопроголошений Київський Патріархат, про розкольницьку секту, яка ніким у православному світі не визнана, її глава Філарет у проповіді заявив, що знищення мешканців Луганської і Донецької областей зовсім не гріх, і по відношенню до цих людей заповідь «не убий» не працює».

Як повідомляє Радіо Свобода, такий висновок російські журналісти зробили з тексту патріаршого богослужіння у 4-ту неділю Великого Посту, що доступний на порталі УПЦ КП. Однак у цьому тексті Патріарх Філарет жодного разу не закликав до вбивства жителів Луганської або ж Донецької областей, як і в своїх проповідях, які можна послухати в інших відеороликах на цьому порталі. Натомість,  Патріарх Філарет заявив: «...ми не порушуємо заповіді Божої «не вбивай», коли захищаємо свою землю». «Ми не йдемо захоплювати чужі землі, а захищаємо своє», – наголосив Патріарх.

Російський телеканал також наводить ще одну цитату Патріарха Філарета, однак цей текст спотворено так, наче, за словами Глави УПЦ КП, Донбас – це не українська земля. Ось версія російського каналу:

«А ще Філарет назвав винуватців української кризи та війни на південному сході країни: у всьому, на його думку, винні жителі Донбасу. Корінь зла у тих людях, які живуть у Донбасі, і тих, які в Москві. Неправда в тому, що Донбас – це століттями українська земля, і там жили і живуть українці. Їдьте ви по селах Донецької та Луганської області. Там живе корінне населення. Це люди, які приїхали з Росії та інших республік Радянського Союзу або Російської імперії й оселилися на українських землях».

Насправді, на думку Патріарха Філарета, який сам походить із Донбасу, Донбас – споконвіку українська земля, а сепаратистами він назвав тих, хто, на його думку, приїхав із Росії та інших республік Радянського Союзу чи Російської імперії. Таким чином російський канал повністю перекрутив його цитату.

А от, як звучить оригінал:

«Корінь зла лежить у тих людях, які живуть у Донбасі, і тих, які перебувають у Москві. У чому неправда тих, не всіх, а тих сепаратистів, які живуть на Донбасі? Неправда в тому, що вони не визнають, що Донбас – це віками українська земля. І там жили й живуть українці. Поїдьте ви по селах Донецької чи Луганської області. Там живе корінне населення. Ким вони себе вважають, росіянами чи українцями, якщо вони розмовляють українською мовою? Вони українці. А сепаратисти хто? Це люди, які приїхали з Росії й інших республік Радянського Союзу чи Російської імперії і оселилися на українських землях. І українська земля радо прийняла їх».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Пан Валерій | 27 березня 2015, 12:37
  Коментувати коментар

  Ці недолужні намагання виправдати Денисенка натужні й жалюгідні. Патріарх християнської церкви, який публічно виправдовує (а по суті заохочує) вбивства своїх співгромадян - ето нєчто. Тут навіть коментувати нема чого.

  • Михаил | 29 березня 2015, 00:59
   Коментувати коментар

   Уважаемый Валерий! И после этого Вы всерьез, без кавычек (как это принято во всем Православном мире) называете Денисенко "патриархом"? Это чудовище и исчадие ада, а не "патриарх"! А теперь, осознав, что не удержался от бешеной злобы и ляпнул лишнее, Денисенко будет на каждом углу кричать, что его не так поняли. Мы Вас прекрасно поняли, неуважаемый Михаил Антонович, нешановний пан Денисенко.

  • sandy1966 | 29 березня 2015, 17:07
   Коментувати коментар

   "товарищу" "пану Валерию: Сволота ты московская! Вам хоть ссы в глаза - вы скажете - Гундяевская роса. Никаких правил - ни Божиих, ни человеческих - ваша подлая московскася система не призанёт. Поэтому мы не будем с вами вести даиалога, а будем давить, гадов-манкуртов без оглядки ни на какие международные правила, коих вы и так не признаёте, шакалы большевицкие.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 16 лютого 2020, 18:59

  Р. S. Крім того. Бачачи, що Ви - людина достатньо розумна і логічно та самостійно мисляча, можу запропонувати Вам уважно ознайомитися та всерйоз поміркувати, зокрема, от над цим (як на мій

 • velovs@ukr.net | 16 лютого 2020, 18:51

  Цілком погоджуюсь і підтримую. Та щиро дякую за цю Вашу змістовну, розумну і конструктивну відповідь. :) ------------- Разом з тим. Дещо дивує і навіть насторожує, зокрема, той факт, що, скажімо, оті

 • shkuleta | 16 лютого 2020, 18:28

  А от щодо поведінки ПЦУ під час проведення останніх президентських виборів, коля Церква фактично підтримала одного з кандидатів - ось це був поганий сигнал. От це мене дуже глибоко засмучувало. Не

 • shkuleta | 16 лютого 2020, 18:22

  Епопея ця затіяна аж ніяк не зараз, їй уже більше тисячі років. Київ прохав у Константинополя автокефалію аж 6 разів - перший раз одразу при Володимирі, другий раз за часів Петра Могили, третій раз

 • velovs@ukr.net | 16 лютого 2020, 17:05

  "У своїй доповіді Блаженніший Святослав наголосив, що «примат апостола Петра - це дар Ісуса Христа своїй Церкві», оскільки є «необхідним служінням для збереження та плекання церковної

Популярні статті місяця