Католицькі журналісти України просять колег підтримати мирний протест Євромайдану

27 грудня 2013, 12:23 | Релігія в ЗМІ | 1 |   | Код для блогу |  | 

Асоціація.jpgАсоціація католиків–медійників України 26 грудня оприлюднила звернення до колег журналістів та всіх людей доброї волі із закликом «проявити свою християнську солідарність, максимально висвітлювати події, пов'язані з мирним протестом українців проти несправедливості і насилля, просити католицьких єрархів піднести на їхній захист голос в громаді своєї помісної Церкви».

Текст звернення

Уже понад місяць в Україні триває мирний протест, який розпочався як маніфестації за європейський вибір країни, а продовжився як всеукраїнський протест проти безчинств діючої владної системи. Українці хочуть жити у вільній демократичні країні, без корупції, без брехні, без насильства. Майдан Незалежності у Києві зараз став головною площею, на якій українці намагаються вибороти свої права та докричатися до світу.

І хоча протест, на якому взяли участь мільйони українців, мирний, без крові не обійшлося. 30 листопада спецпідрозділ «Беркут» жорстоко розігнав мітинг, застосовуючи непропорційну силу, 1 грудня під час провокацій біля Адміністрації Президента – десятки поранених, мирні демонстранти та журналісти. Протестувальник Павло Мазуренков помер в реанімації від побоїв. Активіст з Харкова Дмитро Пилипець опинився на хірургічному столі з дванадцятьма ножовими ранами. Журналістку Тетяну Чорновол до напівсмерті побили невідомі. Кілька активістів залишаються під вартою. Українське питання перестало бути політичним. Це питання захисту основних прав і свобод людини.

Ми — журналісти. Ми — християни. Ми маємо подвійний обов'язок: бути свідками правди і бути свідками любові. Свідомі ситуації, яка склалася в Україні, нашій Батьківщині, ми не маємо права мовчати. Свідомі гніву, відчаю і болю багатьох наших співвітчизників, ми не маємо права позбавити їх слова втіхи, солідарності і любові.

Бог є любов, Він — Дорога, Правда і Життя. Він — Добрий Пастир, голос якого знають Його вівці. Сьогодні Його голос у словах Його Намісника є дуже потрібний усім українцям. Щоб втерти сльози, щоб не зрадити ближніх, щоб не відповісти ненавистю на зло. І ми усім серцем прагнемо цей голос донести до людей. Будь ласка, допоможіть нам!

В цей важкий момент історії нашої вітчизни, ми, спільнота українських журналістів-католиків, закликаємо своїх колег в усіх країнах проявити свою християнську солідарність, максимально висвітлювати події, пов'язані з мирним протестом українців проти несправедливості і насилля, просити католицьких єрархів усього світу вділити хоча б одну хвилину своєї уваги нашим співгромадянам, піднести на їхній захист голос в громаді своєї помісної Церкви.

Боляче бути приниженим, побитим, відкинутим, ігнорованим. Але набагато більше болить, коли твої брати цього не помічають, коли навколо тебе — мертва тиша, і немає нікого, хто б заступився за тебе бодай словом.

В особливий спосіб ми звертаємось до своїх колег, що працюють в Ватикані. Ми чудово усвідомлюємо, що вашим завданням є інформувати світ про діяльність Святішого Отця. Того, хто прагне бути єпископом скривджених і відкинутих, заступником слабких. Ось вже місяць, як Україна, розташована в центрі Європи, є домівкою пригнічених, битих, тих, що плачуть, спраглих правди і справедливості. Дозвольте нам почути голос Пастиря, скерований до нас в ці дні! Допоможіть нам донести до нього наше прохання! Ми хочемо чути слова Петра наших часів, поставленого, щоби укріпляти братів у вірі.

Серце Вселенської Церкви б'ється на Ватикані. Серце України сьогодні обливається кров'ю. Нам необхідно почути, що ці два серця б'ються в унісон. Нам необхідно розказати про це Україні і світу. Нам необхідні слова від Серця — Серцю.

Це прохання і свою надію ми передаємо в ваші руки і знаємо, що можемо розраховувати на вашу братню любов, підтримку і співчуття. Дякуємо вам за це!

Як ви можете нам допомогти?

1) Пишіть про ситуацію в Україні. Питання давно вже вийшло за рамки політичної кризи і євроінтеграційних прагнень нашої країни. Це повсякчасні порушення прав людини, злочини проти журналістів і громадських активістів, масові побиття, що залишаються непокараними. Пишіть, щоб знав світ.
2) Як вірні своєї Церкви звертайтеся до ієрархів, щоб вони звертали свої очі на Церкви в Україні, підтримували словом і молитвою.
3) Як громадяни різних держав, звертайтеся до керівників. Ми дякуємо усім за слова підтримки, які протягом місяця звучать, проте хочемо, щоб цей голос не стихав, а навпаки ставав чіткішим.
4) Просимо вас про молитву – спільнотну і особисту.

У ці дні світ переживає Таїнство Різдва – Таїнство Божої любові і довіри до людей. Ми віримо, що в Божому задумі цей складний для України час має привести до величезних змін, і ми всі будемо пишатися, що стали учасниками чи свідками цих подій. Проте найтемніша ніч перед світанком. У історії незалежної України зараз найтемніша ніч. Допоможіть нам наблизити світанок.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
1коментарів

Коментарі

додати коментар 

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 26 лютого 2020, 18:24

  https://dknadvirna.org/publikatsiyi/10-realnyh-dokaziv-togo-shho-biblijni-istoriyi-maly-realni-osnovy/

 • velovs@ukr.net | 26 лютого 2020, 18:22

  https://wol.jw.org/uk/wol/d/r15/lp-k/102007410

 • velovs@ukr.net | 26 лютого 2020, 16:51

  https://risu.org.ua/ua/index/blog/~Petro+Balog/78999/

 • fedirtsiv | 26 лютого 2020, 14:49

  Ось така правда випливла про одного набожного чоловіка: https://credo.pro/2020/02/256869 Варто задуматися: чи усі, хто в церкві є такими праведними і за життя святими? А не нахабно кидати камінь в

 • fedirtsiv | 26 лютого 2020, 14:31

  Це ще раз підтверджує той факт, що до біблійних легенд треба ставитися скептично, без фанатизму!

Популярні статті місяця