• Головна
  • Новини
  • Можна мати сотні друзів у Facebook і жодного реального друга, - архиєпископ Челлі...

Можна мати сотні друзів у Facebook і жодного реального друга, - архиєпископ Челлі

22.05.2012, 12:48
Можна мати сотні друзів у Facebook і жодного реального друга, - архиєпископ Челлі - фото 1
Президент Папської Ради соціальної комунікації архиєпископ Клаудіо Марія Челлі вважає, що засоби масової інформації мають пропагувати, а не висміювати духовні цінності.

архиєпископ Челлі під час лекції в Інституті міжнародних відносин та Інституті журналістики Київського національного університетуПрезидент Папської Ради соціальної комунікації архиєпископ Клаудіо Марія Челлі вважає, що засоби масової інформації мають пропагувати, а не висміювати духовні цінності. Як передає кореспондент УНІАН, таку думку архиєпископ Челлі висловив під час лекції в Інституті міжнародних відносин та Інституті журналістики Київського національного університету на тему: «Проголошувати цінності сьогодні».

На лекції йшлося про важливість соціальних комунікацій: добро і зло, яке можемо від них отримувати. Проте найважливішим, на його думку, є шлях кожного з нас, шлях до пошуку правди, якого значення ми йому надаємо.

“Бо коли ми говоримо про пошук правди — маємо на увазі її віднайти, аби поділитися нею з іншими. Проте тут виникає питання, як поділитися тим, що ми шукаємо. Тому часто повторюю, що покликання журналіста є надзвичайно захоплюючим. Це покликання є дуже відповідальним. Бо під питанням залишається моя автентичність, автентичність кожного з нас. Водночас це також покликання, яке передбачає певний ризик. У певних ситуаціях можна навіть втратити роботу, у деяких країнах навіть хтось покладає своє життя за те, щоб донести правду”, — сказав він.

За словами високопосадовця з Ватикану, нині люди живуть у світі web_2.0, завдяки якому можуть комунікувати один з одним віртуально. Водночас архиєпископ Челлі зауважив, що можна мати сотні друзів у Facebook, але це все-таки будуть віртуальні друзі.

“Як наслідок, це може означати, що нема жодного реального друга. І родина має дати відповіді на виклики, які пропонує комунікація в контексті взаєморозуміння. Мені цікаво вас спитати, що роблять ваші батьки, коли ви заходите в інтернет. Медіа має страшенний вплив формування певного бачення життя, сім'ї та цінностей.

Щодо релігії, то часом бачимо певне висміювання релігійних цінностей. Тому варто ще раз задуматися над тим, як мас-медіа ставляться до системи цінностей. Тож один з важливих елементів є шанування цінностей людської особистості. Варто задуматися над тим, що мас-медіа — велике джерело, яке можна використати для освіти, а також для духовних цінностей. Тому школа — це те місце, де мають вчити дітей, як правильно користуватися всесвітньою мережею”, — вважає президент Папської Ради соціальної комунікації.

архиєпископ Челлі під час лекції в Інституті міжнародних відносин та Інституті журналістики Київського національного університетуПісля лекції студенти та викладачі Інституту журналістики та Інституту міжнародних відносин мали змогу поставити гостю з Ватикану запитання.

Архиєпископ Клаудіо Марія Челлі перебуватиме в Україні до 24 травня. Мета його візиту – ознайомлення з комунікаційною діяльністю Української Греко-Католицької Церкви, а також показати важливість для Римо-Католицької Церкви ведення інформаційної діяльності.

Світлини Юрія Тивончука