Лауреатом першої в Україні премії імені блаж. Кароля Войтили стала відома журналістка – Катерина Щоткіна

24 червня 2011, 14:05 | Релігія в ЗМІ | 2 |   | Код для блогу |  | 

Андрій-Делісандру.jpg24 червня в Україні вперше вручили журналістську премію імені блаженного Кароля Войтили (Папи Римського Івана Павла ІІ). Лауреатом премії стала відома українська журналістка Катерина Щоткіна (Паньо), донедавна – редактор відділу «Церква» тижневика «Дзеркало тижня.Україна».

Премію було засновано редакцією Релігійно-інформаційної служби України. Як зазначив під час прес-конференції у Львові директор РІСУ Тарас Антошевський, ця премія є символічною, оскільки РІСУ була заснована 10 років тому в часі візиту в Україну Папи Івана Павла ІІ. Саме тому, працюючи 10 років у сфері релігійної журналістики, РІСУ вважала за необхідне відзначити найкращих українських журналістів цією премією.

Для Катерини Щоткіної  відзнака премією ім. кароля Войтили стала першою у її журналістській діяльності. «Я просто займалась журналістикою на тому фронті, на який мене кинуло моє видання», - зазначила лауреатка, отримавши нагороду.

Лауреат премії отримала у подарунок безкоштовну паломницьку подорож до Ватикану і Рима, а також Кракова, Ченстохови та інших місць Польщі й Італії, пов’язаних з життям та служінням Папи Івана Павла ІІ. Цю премію Катерині Щоткіній урочисто вручив Андрій Делісандру, керівник Паломницько-реколекційного центру «Рафаїл» при монастирі студитів УГКЦ.

Артем-Скоропадський.jpgСеред понад 80 номінантів до фіналу потрапили 15 осіб, за яких голосували 16 членів журі. Друге місце з однаковою кількістю голосів поділили троє номінантів: Артем Скоропадський, корреспондент видання «Коммерсант-Україна», Омелян Ощудляк (канал «1+1») та Анатолій Бабинський (журнал «Патріярхат», Zaxid.net).

Як РІСУ повіломляла раніше, премія ім. блаженного Кароля Войтили є щорічною і позаконфесійною. Символічно, що цьогоріч її отримала православна номінантка.Омелян-Ощудляк.jpg

Викладач кафедри журналістики ЛНУ ім. І.Франка Ігор Скленар від імені всього журі розказав, за якими засадами обиралися переможці. Процедура визначення лауреата премії передбачала два етапи:

- голосування  на сайті РІСУ, яке тривало з 3 травня по 10 червня (всього на одержання премії було висунуто близько 30 осіб),

- голосування  журі (16 шанованих експертів у сфері журналістики та релігії) за трьох найкращих із 18 номінантів, 110624_3.jpgвибраних на основі народного голосування, а також висунутих членами журі. Лауреатом премії ім. блаженного Кароля Войтили став той номінант, що набрав в сумі найбільшу кількість голосів від членів журі.

Додатково відбувалося голосування на базі соціальної мережі Facebook, яке окреслило близько 80 претендентів.

Довідка: 

110624_4.jpgКатерина  Паньо, у журналістському середовищі більше відома як Щоткіна (дівоче прізвище). Киянка від народження. За фахом - учителька музики (з відповідною освітою - середньою і вищою); також навчалася в Києво-Могилянській академії (магістр культурології).

Всі майже 15 років  журналістського життя працювала  штатним співробітником "Дзеркала тижня". Окрім статей релігійної тематики, писала про різноманітні явища та прояви культури й технологій. Співпрацювала з різними виданнями - вітчизняними та зарубіжними. 

Кілька місяців  тому пішла з "ДТ", наразі перебуває у творчому пошуку.

У творчому доробку  – участь у створенні третьої аудіокниги колишнього Глави УГКЦ Патріарха Любомира (Гузара) під назвою «Дорога до Бога». Авторка кількох дитячих книжок і літературних публікацій у "товстих" журналах.

Одружена, має двох синів. 

До  складу журі першої премії імені блаженного Кароля Войтили входили:

Лариса  Івшина – головний редактор газети «День».

Світлана  Жаб’юк – головний редактор Zaxid.net.

Вахтанг Кіпіані – головний редактор сайту «Історична правда».

Дмитро  Крикун – журналіст, медіа-експерт та медіа-менеджер, консультант з комунікації.

Юрій  Чорноморець – головний редактор «Богословського порталу».

Андрій  Юраш – експерт, викладач журналістики Львівського національного університету ім. Ів. Франка.

о.Андрій Дудченко – священик УПЦ, публіцист, блогер, редактор багатьох церковних проектів.

о. Микола Мишовський – священик РКЦ, головний редактор римо-католицького часопису «СREDO».

Алла  Бойко – професор Інституту журналістики Київського національного університету ім Т.Шевченка, автор посібника з релігійної журналістики.

Віктор  Єленський – Президент Української асоціації релігійної свободи.

Михайло Черенков – док. филос. наук, віце-президент фонду «Духовне відродження»,

Максим  Васін – виконавчий директор Інституту релігійної свободи.

Ігор  Скленар – викладач журналістики Львівського національного університету ім. Ів. Франка.

Руслан  Кухарчук – президент асоціації «Новомедіа».

Олена Кулигіна – редактор Релігійно-інформаційної служби України.

Михайло Якубович – історик-сходознавець, автор першого повного перекладу Корану українською мовою.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • chernomorets | 25 червня 2011, 21:13
  Коментувати коментар

  Щиро вітаємо! Аксіос!!!

  • Alla Boyko | 7 липня 2011, 22:27
   Коментувати коментар

   Вітаю!Я віддала свій голос за Катерину Щоткіну і вважаю, що вона найкращій в Україні журналіст, який пише з проблем релігії. Ще раз вітаю! І щиро радію за неї!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця