Регіональне видання назвало адвентистів сектантами. Останні готові судитися

16 квітня 2010, 12:17 | Релігія в ЗМІ | 1 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifКРИВИЙ РІГ Адвентисти сьомого дня вимагають спростування недостовірної інформації у криворізькій газеті «Пульс» та готові звертатись до суду для захисту доброго імені своєї Церкви. Про це йдеться у відкритому листі до редактора газети Стулій Е.Ф.

«У криворізькій газеті «Пульс» №14 (091) від 07.04.2010 розміщена стаття «10 самых жутких сект мира», в якій подана недостовірна інформація про Церкву адвентистів сьомого дня», — зазначає у своєму зверненні керівник Східно-Дніпровської конференції Церкви АСД в Україні Олексій Ісаков. На його думку, ця інформація завдає шкоди репутації релігійної організації, офіційно зареєстрованої в Україні.

У статті без підпису, що, за словами представників АСД, свідчить про її редакційні витоки, «наведені недостовірні факти, які порушують права і свободу віруючих, ганьблять ім’я адвентистської Церкви й ображають їхню гідність як громадян України».

«Церква адвентистів сьомого дня – офіційно зареєстрована релігійна організація в Україні та не визначається поняттям «секта», про що зобов’язана знати редакція Вашої газети», – зазначається у листі.

«Вимагаємо від Вас спростувати опубліковану в Вашій газеті інформацію стосовно адвентистів сьомого дня і принести публічні вибачення Церкві АСД… Також вимагаємо від Вас пояснення в письмовій формі в установлений законодавством термін того, чому були допущені порушення прав віруючих громадян».

Представники Церкви заявили про намір ознайомити владу міста й області з цією ситуацією. А в разі невиконання пред’явлених претензій залишають за собою право звернутися до суду.

У своєму листі керівник Східно-Дніпровської конференції Церкви АСД в Україні також доводить до відома редакції, «що Відділенням релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди Національної Академії наук України була проведена релігієзнавча експертиза віровчення, обрядової практики та організаційної структури Церкви адвентистів сьомого дня (АСД) в Україні. Згідно висновку релігієзнавчої експертизи, немає жодних богословських і державно-правових підстав для означення Церкви АСД як «секти». Таке визначення щодо легальної релігійної організації є неприпустимим, протиправним і дискримінаційним, тенденційним і наклепницьким».

«Характеристика протестантських конфесій, у тому числі Церкви АСД як «секти» успадкована від самодержавно-православної політики царської Росії і комуністично-атеїстичної політики СРСР, які таким чином намагалися дискримінувати інші релігійні течії, посіяти в громадські думці й суспільстві в цілому негативне до них ставлення. Продовження цієї негативної практики в деяких засобах масової інформації сучасної України засвідчує їх тенденційність, антидемократичність і непрофесійність, що особливо недопустимо, оскільки є порушенням Конституційних принципів свободи совісті й розповсюдженням ворожнечі та нетерпимості до віруючих Церкви АСД, що категорично заборонено українським законодавством», — йдеться у відкритому листі.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • valentene | 16 квітня 2010, 16:12
  Коментувати коментар

  На місті пастора, я б взяла торт і пішла у б редакцію, і сказала "Хлопці і дівчата, щось ви вирішили шукати резонанс там де його не має.. так і так, ми ті і ті..І 90% щоб ті написали іншу статтю. Уже про те, скільки адвентисти доброго роблять для суспільства:)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • serge1717 | 22 лютого 2020, 20:56

  Думка верховного мокшанського гондона Українців НЕ ЦІКАВИТЬ!!!

 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:28

  ""В Україні Церква і держава розділені. Нещодавнє об'єднання православної Церкви України було виключно рішенням людей, що ініціюється конгрегацією відповідно до правил церкви і законодавчо

 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:13

  Сразу видно, какой Михаил, дескать, "христианин"... Т. е., по сути, он плохо знает (если вообще знает) Священное Писание. ------- Так вот: как раз относительно этой темы и написан псалом

 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 18:50

  В своїх офіційних назвах більшість цих Давньосхідних Церков носять це означення - "православні". І за своїм літургічним обрядом вони також досить близькі до "автентично"

 • Михаил | 22 лютого 2020, 16:21

  Из года в год, из века в век, порочный принцип торжествует - ворюга и подлец Живут, а тот, кто честен - существует! Увы!

Популярні статті місяця